Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

ikonka studia

Studia Kraków Kierunek Grafika - 5 uczelni

Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera

31-864 Kraków

Al. Jana Pawła II 39a

ikonka telefon do uczelni
tel.:

12 683 24 00, 12 683 24 04

fax.:

12 683 24 14

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
uzupełniające
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN
Grafika reklamowa i multimedia
Cena za semestr od 2900zł od od od

Legenda:

S - stacjonarne(dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Studia I i II stopnia

Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

30-084 Kraków

ul. Podchorążych 2

ikonka telefon do uczelni
tel.:

12 662 60 14

fax.:

12 637 22 43

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
uzupełniające
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN
Grafika

Legenda:

S - stacjonarne(dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Wyższa Szkoła Zarządzania i Biznesu (WSZiB) w Krakowie

30-079 Kraków

al. Kijowska 14 pok. 105 (dziekanat, I piętro)

ikonka telefon do uczelni
tel.:

012 635 68 05, 12 635 68 06

fax.:

12 635 68 04

ikonka email do uczelni

www.wszib.edu.pl

email:

www.wszib.edu.pl

Krakowska Akademia (KA) im. A. Frycza Modrzewskiego

30-705 Kraków

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

ikonka telefon do uczelni
tel.:

12 252 44 00

fax.:

12 252 44 05

ikonka email do uczelni

www.ka.edu.pl

email:

www.ka.edu.pl

Opinie studentów o kierunku Grafika w Krakowie

 • Wszystko zależy od tego kto czego potrzebuje. WSE dobrze uczy grafiki komputerowej, dużo jest przedmiotów związanych z brandingiem, marketingiem i rzeczami z którymi możesz się zetknąć jak badania rynku czy psychologia konsumenta. Ale jeśli chcecie liznąć trochę artystycznych tematów to nie będziecie zachwyceni, to nie jest ASP :) rysunku uczą od podstaw, historii sztuki też, ale jeśli wcześniej nie mieliście z tym do czynienia to będzie wyzwanie żeby nadążyć.

  Ewka
  Grafika
  10-04-2019
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • Hej, powiem Ci że uczelnia nie jest zła, w każdym bądź razie nie na tle innych tego typu uczelni w okolicy z tym kierunkiem, Wykładowcy to tylko i wyłącznie ludzie normalnie pracujący w zawodzie więc z ogromnym doświadczeniem, są to ludzie tak zafiksowaniu na punkcie tego co robią, że wydają się, aż dziwni, ale idzie się od nich zarazić smykałką :D Jedyną wadą jest to, że nie są oni za dobrzy w przekazywaniu wiedzy, są zawodowo grafikami, a nie stricte nauczycielami, więc do wielu rzeczy trzeba dochodzić samemu nieraz godzinami w domu, ale jak zwrócisz się do nich o pomocą, z konkretną rzeczą, problemem to są nieocenieni. Mam mnóstwo znajomych którzy zrezygnowali bo dali sobie radę w zawodzie bez tych studiów, ja sam jestem na dziekance po 3 semestrze i pracuje, ale jak zamierzasz i tak studiować w tym kierunku to jak najbardziej polecam tą uczelnie :)

  SzymoNNN
  Grafika
  05-12-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • Ja studiuję grafikę reklamową i edytorską XD Ja jestem na specjalności edytorskiej jak coś, multimedia to osobna specjalność i wspólne zajęcia były tylko na pierwszym roku, jakieś podstawy itd. Mhm może dodam jeszcze na wstępnie że jestem na zaocznych XD Ogólne wrażenia na początku nie były jakos rewelacyjne, to moje pierwsze studia i aktualnie wybieram się na 3 rok. Na pierwszym roku na początku było lekkie zamieszanie z oddziałami bo zajęcia mieliśmy w 3 różnych budynkach. Układ planu zajęć na zaocznych jest do przeżycia, czasem zajęcia są bardzo zwarte tak że masz 15 minut żeby skoczyć do sklepu A czasem masz 2 godziny przerwy. Na pierwszym roku często zajęcia były do wieczora np 18-19. W soboty zawsze od 8 rano w niedzielę czaaasem zdarzyło się coś później Ogólnie no to wiadomo,prywatna uczelnia, płaci się dość sporo więc prowadzący mają myślę że spoko podejście do studentów, mogę powiedzieć że nawet na poziomie, kontakt poza uczelnią z większością prowadzących też jest dobry, większość bardzo sprawnie odpowiada na maile. Są pewne wyjątki. Czasem są problemy organizacyjne, np w bardzo szybkim czasie kazali nam zrobić portfolio pod pracownie dyplomowe , chyba około tygodnia czasu mieliśmy aby to przygotować. Po tygodniu mieli podać wyniki kto do jakiej pracowni się dostał. Mija chyba miesiąc i nie ma odzewu że strony uczelni Wirtualna uczelnia jak i chmura na której umieszczamy prace zaliczeniowe i projekty działa dość marnie, więcej problemów niż pożytku. Pracownie są bez szału, ja na zajęcia chodzę z własnym sprzętem tzn laptop. Fajna rzeczą są tablety w pracowni grafiki ilustracyjnej i wyposażenie pracowni fotografii To że kształcą praktycznie w większości można im przyznać. Projekty robimy ciekawe i dość wartościowe pod względem np przyszłego zatrudnienia. Budujesz sobie portfolio, czy nawet w tym roku każdy z edytorskiej składał 2 książki od zera po czym musiał wydrukować i oprawić w drukarni. Zawsze możesz to dac do ręki na rozmowie o pracę Patrząc na ceny kursów z poszczególnych np programów ogólnie w Krakowie czy Polsce to czesne są bardzo w porządku Po wakacjach uczelnia ma mieć nową siedzibę, więc może postarają się o nowy sprzęt, będzie mniej zamieszania z planem zajęć itd, miejmy nadzieję że będzie w porządku Nie wiem co więcej mogę powiedzieć :). Atmosfera jest dość luźna i ze studentami i z prowadzącymi, może to też takie środowisko.

  Hubert
  Grafika
  17-07-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • Cześć :) ogólnie jak na Kraków to chyba niezła opcja. Sporo sie tam nauczyłam. Prawda jest taka, że uczysz się najwięcej pracując i ćwicząc samemu w domu. Dobre w tych studiach jest to, że poznajesz ludzi no i jestes zmuszony do robienia projektów. Organizacja na uczelni jest taka sobie... Też wszystko zależy od tego jaki kierunek i specjalność chcesz wybrać :)

  KINGA2
  Grafika
  16-07-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • Obecnie jestem na drugim roku na kierunku Grafika Reklamowa i Multimedialna na specjalności Multimedia, jeszcze jest edytorstwo, co oznacza że drugi rok studiów jest zupełnie inny. Na studia nie jest ciężko się dostać, a od nas wymagali zdanych matur i przygotowania portfolio z 5 pracami typu fotografia, rysunek, grafika. Do niedawna byłam przekonana, że wszyscy się dostają, ale jednak są ludzie, których nie przyjęli. Na pierwszym roku najwięcej się dzieje, jest dużo przedmiotów związanych ścisle z marketingiem, psychologią konsumenta, komunikacją wizualną, ogolenie dużo teorii, jeśli chodzi o praktykę to „poznasz” wtedy 4 programy Adobe Illustratora, Photoshopa, Indesigna i After Effectsa. Ważna informacja dla ciebie: jeżeli wybierasz studia zaoczne to musisz się przygotować na to, że materiał będzie bardzo okrojony i to będzie taka przelotówka przez wszystkie prezentacje i wykłady, tak samo obsługi programów nikt cię tam nie nauczy. Trzeba się liczyć z tym że tak wyglądają studia niestacjonarne...Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie ile czasu będziesz poświęcać na to w domu i na ile zadbasz o to żeby się tego nauczyć. Studia to będzie coś w rodzaju bata nad głową, bo żeby je skończyc i pozaliczac przedmioty będziesz musiał konsultować i oddawać swoje projekty z każdego przedmiotu. Jeśli chodzi o samą uczelnie to w porównaniu z państwowymi uczelniami WSE to raj, bo oni bardzo dobrze traktują swoich studentów, jeśli będziesz oddawać projekty i prace w terminie i uczyć się na testy, które zazwyczaj są banalne to powiedziałabym że studiowanie na tej uczelni jest wręcz lajtowe. Męczą się ci którzy olewają terminy, nie chodzą na wykłady i ćwiczenia. Na pierwszym roku dożo pracowaliśmy w grupach, wiec integracja jest bardzo w porządku :) Można się z tymi ludźmi fajnie zakumplować :D :D Jeśli chodzi o drugi rok to wtedy podzieliliśmy się na specjalności i ogólnie edytorstwo ma moim zdaniem dużo więcej roboty niż multimedia, ponieważ ja miałam kilka dużych projektów nad którymi pracowałam cały semestr, z kolei edytorstwo miało dużo więcej mniejszych projektów. Podsumowując swoją wypowiedź: Lubię studiować na tej uczelni, podoba mi się tam przede wszystkim szacunek do studentów i to ze wykłady prowadzą ludzie z branży, którzy naprawdę mają spore doświadczenie w temacie, bo prowadzą własne firmy lub pracowali w różnych miejscach. WSE posiada wirtualną uczelnie wiec nikt nie biega z indeksami po oceny, wszystko jest załatwiane drogą elektroniczną. Panie w dziekanacie są bardzo miłe :) Jeśli chodzi o umiejętności, które zdobyłam, to zawdzięczam je sobie, studia mnie tylko nakierunkowują i oceniają prace, po prostu wiem czego mam się uczyć. Ale i tak polecam jak najszybciej podjąć prace, staż jako grafik, bo tam nauczysz się najwiecej właśnie w pracy.

  Natalia
  Grafika komputerowa
  13-07-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • No to tak, od tego roku mają być 3 specjalizacje. Edytorska, multimedialna i digital painting. Ja jestem na edytorskiej czyli głównie indesign - skład książek, broszur, gazet itd. Na pierwszym roku wszystkie specjalizacje mają razem zajęcia i tam są podstawy Illustratora i Photoshopa. Od drugiego roku już są oddzielnie zajęcia. Po pierwszym roku jest przegląd prac i jeszcze można zmienić specjalizacje. Jak nie miałeś do czynienia z programami Adobe i projektowaniem to spoko bo zaczyna się od totalnych podstaw. Są zajęcia z rysunku, hist sztuki, typografia, podstawy brandingu itd. Niektóre zajęcia spoko inne mniej jak wszędzie. Jak już bardzo dobrze ogarniasz programy, projektowales profesjonalnie coś wcześniej to nie polecam bo strata czasu i lepiej iść na kursy - taniej i doszkalasz konkretne rzeczy. Ten kierunek ogólnie jest nowy na WSE więc sporo rzeczy mogłoby być lepiej zorganizowane. Mają niektórych wykładowców i prowadzących którzy są naprawdę dobrymi nauczycielami ale też sporo takich którzy totalnie nic nie uczą a wymagają niewiadomo czego. Zależy na kogo się trafi. Ja poszłam jako totalny laik na te studia i dużo się nauczyłam ale osoby które już coś umiały nie są zadowolone z poziomu bo zaczyna się od zera i dla nich to strata czasu i kasy.

  Iza
  Grafika
  13-07-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • Powiem tak - jeśli nie masz podstaw to nie ma po co tam iść. Trzeba się orientować w ps albo ai. Oczywiście uczą od podstaw, ale jednak trzeba mieć jakąś bazę żeby nie było zbyt trudno na początku. Ja jestem zadowolona, duzo się nauczyłam, wcześniej w ogole nie ogarnialam indesigna, teraz to moje główne narzędzie pracy. Musisz się przygotować na to ze do wielu rzeczy musisz dojsc sam, duzo pracować w domu. Będą wiele wymagać, niektorzy niewiele pomagać, inni dawać wskazówki. Wiadomo że jak na każdych studiach są wykladowcy i przedmioty które są idiotyczne i nie wiadomo po co w ogóle są. Ale takich jest niewiele, trzeba to przetrwać, skupić się na tym na czym ci najbardziej zależy.

  DOMINIKA
  Grafika komputerowa
  11-07-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera
 • Cześć :) ja jestem z WSE bardzo zadowolona, mam porównanie z AGH bo tam studiowałam wcześniej i bez porównania lepiej WSE. Wiadomo, są też minusy, czasem dziwnie poukładane zajęcia, czy terminy których my musimy się trzymac, a uczelnia często coś przeciąga jednak mimo wszystko jest ok. Wszystko także zależy od kierunku. ja studiuję grafikę edytorska zaocznie i większość prowadzących jest naprawdę super, można się z nimi dogadać, panie z dziekanatu bardzo miłe, również chętnie pomogą. Więc ja polecam :)

  martusia:***
  Grafika
  11-07-2018
  Wyższa Szkoła Europejska (WSE) im. ks. Józefa Tischnera