Wydział Architektury Wnętrz
Wydział Form Przemysłowych
Wydział Grafiki
Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki
Wydział Malarstwa
Wydział Rzeźby

Opis Uczelni

Swoją historię, krakowska akademia wywodzi od powstałej w 1818r. Szkoły Rysunku i Malarstwa, funkcjonującej przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Po wcześniejszym połączeniu z Instytutem Technicznym, uczelnia zaczęła funkcjonować jako samodzielna jednostka w 1873r., a jej pierwszym zarządcą został wybitny polski malarz Jan Matejko.

Od 1900r. krakowska szkoła wyższa funkcjonowała jako Akademia Sztuk Pięknych. Wznowienie działalności przerwanej II wojną światową, połączono uczelnię z Instytutem Sztuk Plastycznych przywracając nazwę Akademia Sztuk Pięknych w 1956r.

Obecnie krakowska akademia jest nie tylko artystyczną szkołą wyższą, ale poprzez organizację konkursów, galerii i wystaw, pełni rolę jednego z najważniejszych ośrodków artystycznych w kraju. Kontynuując ponad 200-letnią tradycję, uczelnia jest również otwarta na nowopowstające kierunki sztuki, dlatego oferta edukacyjna jest często aktualizowana. Aktualnie uczelnia oferuje studentom 9 wydziałów, których absolwenci, nabywając umiejętności praktycznych, zostają specjalistami w dziedzinach nowoczesnych technik graficznych, a niejednokrotnie artystami uznawanymi na całym świecie.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Wydział Architektury Wnętrz 3750
Wydział Grafiki 3750
Wydział Malarstwa 3300

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

PAWEL POLUS | Dobra Wspólne / Common Wealth
ASP Wroclaw #YouAreWelcomeHere​ 2020/2021
Dzień Otwarty na Wydziale Wzornictwa

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni małopolskie