Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Wyższa Szkoła Europejska z nową lokalizacją!Od nowego roku akademickiego siedziba Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera mieścić się będzie w nowoczesnym, świeżo oddanym budynku, przy al. Jana Pawła II 39a.

Po 15 latach spędzonych w budynkach obecnych dwóch budynkach nadszedł czas na zmianę.
Rektor uczelni, prof. nadzw. dr hab. Anna Siewierska-Chmaj w liście otwartym zapewnia, że ta zmiana zapewni komfortowe warunki pracy i studiowania wszystkim z WSE.

zdjecie

Budynek nowej siedziby Wyższej Szkoły Europejskiej to obiekt zlokalizowany w specjalnej strefie ekonomicznej. Umożliwi to szybszy rozwój oraz realizację założonych planów edukacyjnych WSE. Po połączeniu dwóch oddzielnych siedzib spowoduje dogodne warunki studiowania bez potrzeby przemieszczania.

Nowoczesne zaplecze WSE to przede wszystkim profesjonalnie wyposażone sale wykładowe
i ćwiczeniowe. Dla studentów przygotowano bufet z kawiarnią, a także specjalną strefę relaksu na wolnym powietrzu. Niewątpliwą atutem tego miejsca jest duży, przestronny hol, który może być miejscem spotkań.

zdjecie

- Nie mam wątpliwości, że nasza nowa siedziba zaoferuje zaawansowane rozwiązania, zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i naukowym oraz dydaktycznym – podkreśla rektor WSE.

Nowa placówka położona jest w doskonałym punkcie komunikacyjnym. Zaledwie 4 przystanki dzielą ją od Ronda Mogilskiego (przystanek „Muzeum Lotnictwa” lub „AWF”), dzięki temu dojazd do różnych dzielnic będzie ułatwiony. Rowerzyści skorzystają ze specjalnej strefy, a dla zmotoryzowanych przygotowano obszerny parking.

Budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano odpowiednie pojazdy oraz dwie windy. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu i braku progów w salach wykładowych poruszanie się po terenie uczelni nie będzie sprawiać trudności.
Data publikacji: 25.06.2018