Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Polsko-Niemiecka konferencja „Nowy wymiar terroryzmu w Europie” w WSE

Polsko-Niemiecka konferencja „Nowy wymiar terroryzmu w Europie” w WSEZAPRASZAMY NA POLSKO – NIEMIECKĄ KONFERENCJĘ „NOWY WYMIAR TERRORYZMU W EUROPIE”

10. października br. od godz. 9:30 w auli Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbędzie się konferencja polsko – niemiecka „Nowy wymiar terroryzmu w Europie”.
Konferencja organizowana jest przez Wyższą Szkołę Europejską we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wezmą w niej udział eksperci i naukowcy z Niemiec i Polski. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się m.in.: dr Mike Oliver Mösko z Kliniki Uniwersyteckiej Hamburg-Eppendorf (UKE), dr Magdalena El Ghamari - kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas, dr Christian Druck, ekspert ds. polityki migracji i azylu w Bawarskim Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Jerzy Dziewulski – dowódca jednostki antyterrorystycznej, były doradca Prezydenta A. Kwaśniewskiego i wielu innych znamienitych gości reprezentujących zarówno świat polityki, jak i świat nauki.Pierwszy panel dyskusyjny pt. „Znaczenie analiz psychosocjalnych w rozpoznaniu zagrożenia terrorystycznego dla bezpieczeństwa” poprowadzi Marcin Żyła z „Tygodnika Powszechnego”. Natomiast moderatorem drugiego panelu pod hasłem Debaty w Niemczech i Polsce wokół kwestii bezpieczeństwa - zjawisko "samotnych wilków" będzie Wojciech Pelowski z „Gazety Wyborczej”.Podczas konferencji organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie z języka polskiego na niemiecki i z niemieckiego na polski. Dodatkowych informacji udziela Dział Współpracy Międzynarodowej WSE, a wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć uczestnictwa pod adresem jbarlik@wse.krakow.pl  Szczegóły oraz zapisy na konferencję dostępne na stronie nowywymiarterroryzmu.evenea.plNowy wymiar terroryzmu w EuropieAula, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, Kraków10.10.2017 r., godz. 9:30

Data publikacji: 02.10.2017
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków