Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nowy Kierunek – Sztuka Cyfrowa w WSE

Nowy Kierunek – Sztuka Cyfrowa w WSEWyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera uruchomiła rekrutację na nowy kierunek studiów licencjackich – Sztuka cyfrowa! Studia te są kontynuacją i rozszerzeniem ścieżki Digital art., która cieszyła się dużą popularnością wśród kandydatów na kierunek Grafika reklamowa i multimedia.


Sztuka cyfrowa (dawniej digital art)  to studia kształcące studentów w dziedzinie ilustracji cyfrowej. W programie – oprócz licznych kursów z obsługi oprogramowania graficznego z naciskiem na pracę z tabletem graficznym – przewidziano również przedmioty teoretyczne (historia sztuki, ubiorów, bronioznawstwo, design i technologia itp.), które poszerzają wiedzę z ważnych dziedzin towarzyszących projektowaniu. Przez pierwszy rok zajęcia są wspólne dla obu ścieżek, po drugim semestrze studenci wybierają ścieżkę kształcenia – ścieżkę 2D lub ścieżkę 3D.


Ponadto, program studiów zapewnia poznanie specjalistycznych narzędzi niezbędnych w zawodzie oraz rozwój potrzebnych kompetencji m.in. tworzenie lokacji i postaci do gier, podstawy typografii, przygotowywania fotografii obiektów do druku 3D, a także tworzenie infografik, filmów i animacji. Dużym atutem są także zajęcia z praktykami znającymi realia rynkowe, posiadającymi aktualną wiedzę i umiejętności.


Rekrutacja na kierunek Sztuka cyfrowa trwa do 15 sierpnia br.! Szczegóły kierunku i zasady rekrutacji znajdują się na stronie https://wse.krakow.pl/studia-i-stopnia/sztuka-cyfrowa/ 


Rekrutacja trwa!


Data publikacji: 11.08.2022
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków