Animator czasu wolnego
Dietoprofilaktyka i dietoterapia
Event i kreowanie wizerunku
Filologia angielska nauczycielska z modułem biznesowym
Filologia angielska z językiem biznesu
Fizjoterapia
Hotelarstwo, SPA & Wellness
Informatyka przemysłowa
Język niemiecki w biznesie i turystyce
Obsługa ruchu turystycznego
Pielęgniarstwo I i II stopnia
Produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego
Psychodietetyka z elementami coachingu
Psychologia edukacyjna i wychowawcza
Psychologia w ochronie zdrowia
Public Relations
Resocjalizacja z kryminologią
Resocjalizacja z przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych
Techniczna ochrona klimatu
Trener personalny
Trener przygotowania motorycznego
Żywienie w sporcie, turystyce i rekreacji

Opis uczelni - KANS w Jeleniej Górze

Publiczna wyższa szkoła zawodowa, powołana do życia 01-VII-1998r., jako Kolegium Karkonoskie, stając się w regionie autonomiczną uczelnią wyższą oferującą praktyczne kierunki studiów wyższych. Jeleniogórska uczelnia kształci wysoko wykwalifikowane kadry specjalistów poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. Od 29-X-2010r., uczelnia po zmianie nazwy, prowadzi swoją działalność jako Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze. Jako młoda instytucja edukacyjna, wyższa szkoła zawodowa z Jeleniej Góry, bardzo duży nacisk kładzie na nowoczesne rozwiązania dydaktyczne, wprowadzając innowacje wzorowane na standardach Unii Europejskiej. Obecnie działa pod nazwą Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych.

Dużym atutem uczelni jest rozbudowany kampus akademicki z jedną z najnowocześniejszych bibliotek uczelnianych na Dolnym Śląsku, krytą pływalnią, studiem radiowym, zaawansowanymi laboratoriami chemicznymi i kryminalistycznymi, halą sportową, Centrum Rehabilitacyjnym i Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej.

Dzięki rozbudowanej, własnej bazie dydaktyczno-naukowej i współpracą z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą, studenci karkonoskiej uczelni, zapewnione mają doskonałe przygotowanie zawodowe. Dwuwydziałowa struktura uczelni oferuje kierunki techniczne, humanistyczne, społeczne i medyczne, na poziomie studiów wyższych I-ego i II-ego stopnia, jednolitych studiów magisterskich i studiów podyplomowych.