Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Filip
  Fizjoterapia

  Studiuję fizjoterapie na KPSW w Jeleniej Górze. Zadowolony jestem z wyboru, bo studia są bardzo konkretne. Może wydaje się, że czasami idziemy zbyt szerokim łukiem jeśli chodzi o wiedzę, ale myślę, też że sam temat jest bardzo szeroki. Trochę przedmiotów ogólnych tez nie zaszkodzi. Warto być też ogólnie ogarniętym a nie mieć tylko wycinkowa wiedzę. Niektórzy mówią, że te studia powinny trwac 3 lata a nie 5.  Może i dałoby się ten materiał przerobić w 3 lata, ale myślę że i tak zdąrzymy się jeszcze napracować, a przynajmniej teraz poszerzymy sobie trochę horyzont. Sama fizjoterapia podoba mi się bardzo, bo to tez jest branża która się rozwija. Jest coraz lepsza diagnostyka, społeczeństwa się starzeją i potrzebują coraz więcej tego typu usług. Sam zawód polega na pomaganiu ludziom, zmniejszaniu ich dolegliwości. Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru kierunku. Na sama uczelnie tez nie narzekam.

  12-03-2021
 • Karol
  Filologia germańska

  studiuje filologię germańską. I uważam że to bardzo dobry wybór, szczególnie w tym regionie. Dużo firm z kapitałem niemieckim, blisko granicy itd. Języka niestety nie nauczymy się na weekendowym kursie. To są lata ciężkiej pracy. Ja pomyślałem, że dobrze jest to połączyć ze studiami. Uczelnia jak dla mnie całkiem spoko. Wykładowcy mają doświadczenie i podejście do przekazania wiedzy. Widzę po studentach, że nie każdy wyciśnie tyle samo. Są tacy którzy chcą się bardziej prześliznąć i zaliczyć i tacy którzy chcą się nauczyć. Uczelnia to nie szkoła podstawowa, ludzie już powinni być bardziej dorośli. Uważm, że żadna uczelnia ambicji człowieka nie nauczy. Jak nie chcesz to się nie ucz i tyle.

  11-03-2021
 • Reklama - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu