Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Uczelnia Zawodowa (PUZ) im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie . Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Piotrek
  Mechanika i budowa maszyn

  Na studiach jest dużo nauki, ale niekoniecznie dlatego, że materiał jest trudny. Problemem jest raczej to, że wykładowcy nie spieszą się z wyjaśnianiem problemów, przez co większość materiału trzeba przyswajać samodzielnie. Jest też sporo przedmiotów, które nie wydają się mieć większego związku z dalszą częścią studiów i są raczej sposobem na przesiew wśród nowych studentów. Mimo to, atmosfera w moim roczniku jest bardzo dobra, wyjątkowo dobrze współpracujemy.

  26-02-2024
 • Romek
  Inżynieria środowiska

  Studiowanie idzie mi naprawdę świetnie. Jednym z najlepszych aspektów jest możliwość spotkania wielu interesujących osób, które są nie tylko potencjalnymi konkurentami na rynku pracy, ale mogą stać się cennymi kontaktami w przyszłości. Wykładowcy są kompetentni i chętni do pomocy w zgłębianiu tematów. Największym wyzwaniem jest jednak wybranie, w którym kierunku chcę się rozwijać, bo z czasem pojawia się coraz więcej interesujących opcji. Co do pracy, szybko znalazłem zatrudnienie po rozpoczęciu studiów i nawet po podjęciu pracy wciąż otrzymywałem oferty od działów rekrutacji.

  24-01-2024
 • Kacper
  Informatyka

  Jestem bardzo zadowolony z wyboru kierunku informatyka w państwowej uczelni zawodowej w Ciechanowie. Uczelnia oferuje nowoczesne laboratoria, ciekawe zajęcia i kompetentną kadrę. Studia są praktyczne i dają możliwość zdobycia cennych umiejętności. Atmosfera na uczelni jest przyjazna i wspierająca. Polecam ten kierunek wszystkim, którzy interesują się technologią i chcą rozwijać swoją pasję.

  09-08-2023
 • Olga
  Ekonomia ekobiznes

  Warto podkreślić że studiowanie na tej Uczelni się opłaca ponieważ nie ma problemu ze znalezieniem pracy, wykładowcy posiadają bardzo dużą wiedzę, zawsze można na nich liczyć. Uczelnia jest nowoczesna posiada wiele możliwości dla rozwoju studenta, można rozwijać swoje zainteresowania jednak że i to też warto nadmienić niestety są też negatywne przesłanki mają duży problem z rozpatrywaniem wniosków o stypendia, które dla studenta są istotne, niestety od złożenia wniosku trwa rozpatrzenie nawet semestr. Przykładem jest Uniwersytet Warszawski i Szczeciński gdzie maksymalny okres rozpatrzenia wynosi 30 dni. Czas to zmienić ! bo też to rzutuję na prestiż uczelni

  14-04-2023
 • Absolwent
  Informatyka

  Z czystym sumieniem mogę polecić Państwową Uczelnie Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Na kierunku informatyka prowadzonych jest dużo zajęć praktycznych, a wiedza przekazywana jest w dobry sposób który pozwala na poszerzanie jej w interesującej nas dziedzinie. Na uczelni panuje miła i przyjazna atmosfera. Dodatkowo polecam koło naukowe informatyki stosowanej dzięki któremu można rozwinąć swoje kompetencje i uczestniczyć w ciekawych projektach.

  04-08-2022
 • Basia
  Pedagogika

  Studia na tym kierunku są drogą do spełnienia naszych marzeń i celów życiowych, a w sytuacji trudności ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy, mamy wrażenie, że nas ten problem nie będzie to dotyczyć. Wybrałyśmy Państwową Uczelnię Zawodową z uwagi na pozytywny przekaz od osób już tu studiujących i chyba się nie pomyliłyśmy. Oprócz solidnej wiedzy otrzymujemy od wykładowców, pracowników Uczelni, koleżanek i kolegów życzliwość, ciepło i bezpieczny klimat, co jest bezcenne.

  17-07-2020


 • Mariusz
  Elektronika i telekomunikacja

  Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja ukończyłem w 2017 roku. Zdobyta w toku studiów wiedza i umiejętności pozwoliły mi na rozszerzenie zakresu działania prowadzonejprzeze mnie firmy o usługi związane z projektowaniem i wykonywaniem sieci teletechnicznych na potrzeby odbiorców indywidualnych, firm i instytucji. Biorąc pod uwagę wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi, uważam, że absolwenci tego kierunku nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem pracy zgodnej z kierunkiem studiów.

  09-07-2020
 • Student III roku
  Mechanika i budowa maszyn

  Obecnie branża inżynierii produkcji i inżynierii materiałowej potrzebuje rąk do pracy, co widzimy, odbywając praktyki w zakładach produkcyjnych i przeglądającpojawiające się oferty pracy. Teraz, gdy jestem już na końcowym etapie studiów, widzę, że wybór kierunku inżynierskiego związanego z inżynierią produkcji był bardzo dobrym pomysłem i przepustką do kariery zawodowej. Jestem pełen optymizmu na przyszłość, mając kilka opcji wyboru zakładu pracy, z którym zwiążę swoją karierę zawodową.

  25-06-2020
 • Paulina
  Informatyka

  Serdecznie polecam studiowanie na kierunku informatyka. Wysoko wykwalifikowana kadra, często z praktycznym doświadczeniem zdobytym w dużych firmach, miła atmosfera i indywidualne podejście do studenta oraz pomocni pracownicy dziekanatu – to jest to, czym wyróżnia się informatyka w PUZ, i trudno to znaleźć na dużych uczelniach. Tu, oprócz dobrego zaplecza dydaktycznego i technicznego, młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania, poszerzać wiedzę i działać w organizacjach studenckich, stale podnosząc swoje umiejętności, co jest niezwykle ważne i pomaga pewnym krokiem wejść na rynek pracy.

  16-06-2020
 • Anna
  Praca socjalna

  Studia na kierunku praca socjalna pozwalają nam zdobyć solidną wiedzę, niezbędną w przygotowaniu do zawodu pracownika socjalnego, który jest obecnie najbardziej poszukiwaną profesją na rynku pracy. Realizujemy się w Studenckim Kole Naukowym, pogłębiając szeroko pojętą wiedzę socjologiczną, psychologiczną czy pedagogiczną. Ponadto poza zdobywaniem wiedzy stricte merytorycznej zdobywamy umiejętności poprzez realizowanie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w instytucjach związanych z pracą socjalną – u naszych potencjalnych pracodawców.

  10-06-2020
 • Magdalena
  Pielęgniarstwo

  Ukończenie kierunku pielęgniarstwo umożliwiło mi natychmiastowe podjęcie pracy w zawodzie pielęgniarki, obudziło potrzebę dalszego kształcenia, samorozwoju, poszukiwania nowych informacji związanych z zawodem. Dało świadomość pozwalającą na kreowanie zdrowych zachowań wśród społeczeństwa i aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciach charytatywnych. Dało też możliwość powrotu do macierzystej Uczelni w charakterze technika symulacji, a w przyszłości – mam nadzieję – w charakterze wykładowcy…

  02-06-2020
 • Anna
  Ekonomia

  Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w trakcie studiowania, od razu po obronie pracy licencjackiej podjęłam pracę w zawodzie i obecnie pracuję w PKO Banku Polskim SA. Uczelnia dzięki praktycznemu profilowi nauczania pozwala świetnie przygotować młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Jest to miejsce bardzo przyjazne dla studentów, za którym ja osobiście, w swoim dorosłym życiu czasami tęsknię i z miłą chęcią wróciłabym tutaj, chociaż na kilka wykładów.

  28-05-2020
 • Tomek
  Rolnictwo

  Po ukończeniu kierunku rolnictwo w PWSZ w Ciechanowie zdobyłem tytuł inżyniera i nabyłem prawo do prowadzenia gospodarstwa rolnego. Dzięki takiemu wykształceniu mogę ubiegać się o wsparcie finansowe z Unii Europejskiej skierowane na modernizację polskiego rolnictwa oraz rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich związanej z przetwórstwem rolno–spożywczym, agroturystyką lub działalnością usługową. Obecnie pracuję jako kierownik sprzedaży w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją oraz obrotem paszami. W przyszłości planuję przejąć gospodarstwo po moich rodzicach, kiedy osiągną wiek emerytalny.

  21-05-2020
 • Robert
  Ekonomia

  PUZ w Ciechanowie jest uczelnią, która stawia na pierwszym miejscu dobro studenta. Wszyscy wykładowcy, z którymi miałem przyjemność rozwijać swoją wiedzę dali odczuć, że celem jest przekazanie wiedzy, nawet tej najtrudniejszej, w sposób prosty i zrozumiały oraz zachęcający do dalszego poznawania. Z ogromną sympatią będę wspominał czas studiów, gdzie każdy był traktowany po partnersku i celem wspólnym była odpowiedzialna pomoc w przejściu każdego ze studentów przez kolejny etap życia i przygotowanie do nowego.

  01-05-2020