Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Bielsku-Białej(Niepublliczna)

palceholder

43-300 Bielsko-Biała

ul. Legionów 81

tel.:

33 818-44-62

ikonka email do uczelni

Opinie o uczelni (3)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Bielsku-Białej. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Marcin
  Informatyka biznesowa

  Pierwszy rok studiów przyniósł mi wyzwania w postaci programowania w C++, analizy matematycznej oraz algebry - to były jedne z trudniejszych przedmiotów. Oprócz nich miałem też ogólne kursy, które po prostu trzeba było zaliczyć. Wiele zależy od konkretnego wykładowcy i jego wymagań. Musiałem przyzwyczaić się do nowego systemu nauki, gdzie nikt specjalnie nie dba o moje zaliczenia i dużo czasu poświęcam na naukę samodzielnie w domu. Mimo kilku organizacyjnych niedociągnięć, moja ogólna opinia o uczelni jest pozytywna. Bielsko-Biała może nie jest wielką metropolią, ale miejsce to ma swój urok i coś się tu zawsze dzieje.

  30-01-2024
 • Bartek
  Informatyka

  Aktualnie studiuje na tej uczelni na kierunku Web deweloper. Kadra jest dość młoda i zaangażowana. Jest się od kogo uczyć, bo wykładowcy są praktykami. Jeżeli jednak studiujesz tylko w weekendy to nie licz na to że dobrze przygotujesz się do zawodu. Ja wykonuje strony komercyjne już w trakcie studiów i wówczas przyrost wiedzy jest super. W razie czego jest się kogo podpytać na uczelni czy wśród wykładowców czy studentów, bo niektórzy też działają komercyjne i są nieżle ogarnięci. Jest duża przepaść w wiedzy pomiędzy tymi którzy zdobywają wiedzę tylko w szkole a tymi którzy działają w tygodniu. Powracając do kadry to może jest kilku już prawie emerytowanych wykładowców od których za wiele się nie dowiesz, ale są Oni w zdecydowanej mniejszości.  

  18-03-2021
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Marek
  Informatyka

  Uczelnie ukończyłem już parę lat temu także nie dysponuję może najświeższymi informacjami, ale chętnie podzielę się z Wami moja opinią. Uczelnia jest dośc wymagająca, za moich czasów uczono nia niej nie tylko mechanicznego kodowania strony, ale myślenia w sposób niestandardowy. Uczono alternatywnego podejścia do rozwiązywania konkretnego problemu. Jakie sa plusy i minusy danego rozwiązania, czyli przede wszystkim uczono myślenia, czyli tego co w zawodzie programisty jest najważniejsze. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że uczelnia dała mi bardzo solidne podstawy do pracy w zawodzie. Bardzo dobrze wspominam takich wykładowców jak Paluchiewicz od matematyki, Dziekan Bucki czy pan Ober. Dużo będzie zależało od studenta na ile chce się tego nauczyć, a na ile tylko zaliczyć. Ja oceniam ta uczelnie bardzo wysoko i mam nadzieję że dalej trzyma ten poziom.

  10-03-2021