Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

6 powodów, dlaczego warto pracować w czasie studiów

6 powodów, dlaczego warto pracować w czasie studiów



Studia to czas przejściowy pomiędzy nauką w liceum, a podjęciem pełnoetatowej pracy zawodowej. Warto jednak podjąć zatrudnienie jeszcze w czasie studiów – i to z wielu powodów!

Z pewnością łatwiej pracować w czasie studiów online lub niestacjonarnych, takich jak te oferowane tu: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/online, jednak ostatnie lata studiów magisterskich dziennych również wiążą się z większą ilością wolnego czasu, który można przeznaczyć na podjęcie pracy. Czy warto to robić? Przeczytaj i przekonaj się, dlaczego tak.

 

Korzyści wynikające z pracy w czasie studiów

 

1. To dobry sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy, które mogą pomóc w pokryciu kosztów związanych z nauką i życiem codziennym.

2. Praca w czasie studiów może pomóc w zdobyciu umiejętności praktycznych związanych z kierunkiem studiów. Przede wszystkim pozwoli na skonfrontowanie podręcznikowej wiedzy uniwersyteckiej z realiami pracy w zawodzie.

3. Wiedza zdobyta na uczelni pozwala na opanowanie podstawowych pojęć z zakresu danej tematyki. Równoległa praca w zawodzie pozwala na wyrobienie opinii na temat codziennych wyzwań, jakie stoją przed praktykami, a o których w czasie zajęć na studiach się nie wspomina.

4. Praktyczne umiejętności zdobyte w czasie pracy zawsze będą dobrze postrzegane przez potencjalnego pracodawcę w przyszłości. Dzięki temu czas aklimatyzacji, przyuczenia i poznawania specyfiki danej pracy będą znacząco skrócone.

5. Praca może również pomóc Ci w budowaniu sieci kontaktów zawodowych, co może okazać się przydatne w przyszłości.

6. Zdobywasz doświadczenie związane z organizacją czasu i zarządzaniem zadaniami, co może pomóc w efektywniejszym wykorzystaniu czasu na naukę oraz w radzeniu sobie z wyzwaniami, które pojawią się w przyszłej pracy.

 

Równowaga to podstawa

 

Należy jednak pamiętać, że praca nie powinna zdominować czasu przeznaczonego na naukę i rozwój osobisty. Jeśli studiujesz stacjonarnie, na przykład na renomowanej uczelni Vistula: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/ii-stopnia-magisterskie, praca powinna zajmować tyle godzin, aby nie kolidować z pisaniem pracy magisterskiej. Ważne jest, aby utrzymać równowagę między pracą a nauką oraz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Zobacz również: Ghostwriter - czym się zajmuje i kto korzysta z jego usług?


Data publikacji: 20.04.2023