Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Collegium Civitas. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Klaudia
  Socjologia

  Studiuję na kierunku Socjologia na specjalności Marketing, reklama i nowe media. W ciągu dwóch lat studiów zdarzył się może jeden lub dwa przedmioty, które ciężko było przyporządkować do tematyki studiów. Już od pierwszego roku pojawiły się przedmioty specjalizacyjne, np. copywriting lub psychologia reklamy. Ogólnie rzecz biorąc studia na CC nie są proste, ale na pewno dostarczają praktycznej wiedzy, którą można wykorzystać w późniejszej karierze zawodowej. Dużym plusem jest kadra złożona nie tylko ze znanych profesorów socjologii, ale również praktyków marketingu i reklamy, a do tego dużo warsztatów a nie same suche wykłady z teorii, której nikt nigdy nie jest w stanie spamiętać. ;)

  08-08-2022
 • Mat
  Analiza i zarządzanie w biznesie

  Studiuję Analizę Danych na wydz. zarządzania i jestem bardzo zawiedziony. Dokończę studia, ponieważ poświęciłem na nie już sporo czasu, jednak zdecydowanie odradzam ten kierunek na CC. Wiele sytuacji jest wręcz kuriozalnych, kilka przykładów: - prowadzący zajęcia w języku polskim, który nie mówi dobrze po polsku (autentyk - dziekanat nie reaguje na zwracaną w tym temacie uwagę); - prowadzący zajęcia w czasie pandemii (zdalnie) opowiada przez 10 minut i kończy zajęcia, wysyłając literaturę z lat 90 do samodzielnego przerobienia; - prowadzący ćwiczenia nie wykonuje ze studentami żadnych ćwiczeń, mimo licznych próśb.

  15-02-2021
 • Steven
  Socjologia

  Studiuję zaocznie socjologię od października 2019r. Specjalizację "Nowe Media" polecam osobom, które swoją przyszłość wiążą z szeroko pojętym marketingiem internetowym, mediami społecznościowymi czy public relations. Na uczelni wykładają kompetentni wykładowcy, zajęcia są bardzo ciekawe. Dużym plusem jest lokalizacja w samym centrum miasta. Opłaty mogą się wydawać wysokie, jednak studia są warte tej ceny. Na roku można spotkać wspaniałych ludzi, co jest największą zaletą tej uczelni!

  09-01-2020
 • Kasia
  Socjologia

  Bardzo polecam tę uczelnie ze względu na to, że można według własnych potrzeb dobierać przedmioty, wykładowcy są zazwyczaj praktykami dzięki czemu można się wiele dowiedzieć. Komunikacja na poziomie uczelnia-student również jest bardzo dobra, ze względu na to, że uczelnia informuje mailowo dosłownie o wszystkim. Lepszej lokalizacji nie można było trafić. Studiuję zaocznie nowe media i jestem zadowolona z tego kierunku.

  09-01-2020
 • Luk
  Nowe media i grafika użytkowa

  Studiuję na CC zaledwie od kilku miesięcy, natomiast z czystym sumieniem poleciłbym tę uczelnię. Kontakt z wykładowcami (którzy bardzo często są praktykami w danej branży) oraz innymi pracownikami uczelni na wysokim poziomie. Wszelkiego rodzaju sprawy są załatwiane błyskawicznie, bezproblemowo. Do wyboru mamy także dużą ilość fakultetów. Poza tym warto wspomnieć o świetnej lokalizacji w samym centrum Warszawy. Ogółem uczelnia pozytywnie nastawiona do studenta.

  09-01-2020
 • Jakub
  Socjologia

  Studiuję w Collegium Civitas już 3 rok, więc zdążyłem wyrobić sobie już pewną opinię na temat tej uczelni... Moim skromnym zdaniem studia w CC niezmiennie pozostają na wysokim poziomie. Do prowadzenia zajęć związanych z poszczególnymi specjalizacjami zapraszane są osoby z branży, a same zajęcia mają bardzo praktyczny charakter. Większość przedmiotów miała elementy konwersatorium, co (jak mi się wydaje) pomagało wyciągnąć jeszcze więcej wiedzy z zajęć.

  05-08-2019
 • MagdaLENA
  Zarządzanie

  Cześć, większość wykładowców z którymi miałam styczność to specjaliści w swoich dziedzinach co bardzo sobie cenie, mają bogate doświadczenie i można sie wiele nauczyć. Jeśli chodzi o poziom uczelni jest on wysoki jak na prywatną uczelnie... Bardzo sobie cenie lokalizację, w czasie przerwy czy okienka można pójść do złotych czy jeszcze gdzieś indziej i fajnie spędzić czas, nie nudzić się... więc, moim zdaniem warto.

  01-07-2019
 • Adrian
  Dziennikarstwo

  Jeśli chcesz pracować w mediach to Collegium Civitas idealne miejsce dla Ciebie. Wykładowcy są praktykami i ludźmi na co dzień zajmującymi się mediami. Przykłady to Żakowski, Kurkiewicz, Piasecki czy Woś. Jeśli będziesz aktywny to wykładowcy chętnie pomogą Ci znaleźć staż. Studia świetnie uczą warsztatu dziennikarskiego – praktyka, a nie nudne wykłady. Wykładowcy są wymagający, ale to duży plus. Wielu absolwentów pracuje na co dzień w mediach. Pomimo tego, że nie pracuje jako dziennikarz to zajęcia z takimi wykładowcami pozwoliły mi dobrze rozwinąć kompetencje miękkie pożądane na rynku pracy. Uczelnia ma dużo świetnych fakultetów. Jeden tak mi się spodobał, że dzisiaj pracuje w branży związanej z tematem zajęć. Uczelnia pomogła mi znaleźć staż w Polskiej Agencji Prasowej dzięki, któremu zobaczyłem jak branża wygląda od środka. Biuro Karier działa całkiem dobrze. Jeśli chcesz pracować w mediach i jesteś gotowy na dużo praktyki to te studia są zdecydowanie dla Ciebie. Media to taka branża gdzie trudno się przebić i trzeba dać bardzo dużo od siebie.

  27-06-2019
 • Piotrek
  Dyplomacja i negocjacje w biznesie

  Polecam Collegium Civitas! fajni wykładowcy, bardzo wielu praktyków. Duży wybór fakultetów i dobry poziom. Jak interesują ciebie studia humanistyczne, czy społeczne to jak najbardziej warto....u mnie był tryb niestacjonarny. 2/3 przedmiotów jest nadanych odgórnie zgodnie z kierunkiem, pozostałe to fakultety do wyboru. Ale dużo ich jest, jest z czego wybrać :)

  06-05-2019
 • Karolina
  Socjologia mediów i public relations

  O Collegium Civitas mam bardzo pozytywną opinię. Jest to jedna z czterech szkół wyższych na których miałam możliwość studiować i którą zdecydowanie (obok UW) byłabym skłonna polecić. Myślę, że stosunek do nauki (szczególny nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności, konieczność publicznych wystąpień tym samym konfrontacji myśli, wykładowcy oczekujący przedstawiania indywidualnych wniosków i przemyśleń, a nie-jak bywa-bezmyślnego cytowania źródeł) zdecydowanie wyróżnia Collegium na tle innych placówek. Ponadto zaskakująco indywidualne i życzliwe podejście do studentów sprawia naprawdę szczególną atmosferę uczelni. Reasumując, poziom nauczania uznałabym za raczej wysoki (to kwestia indywidualnego podejścia, na pewno znaleźliby się tacy absolwenci, których studia nie wzbogaciły szczególnie, jak wszędzie :) ), jakość zajęć również oceniłabym wysoko (w przeciwieństwie do tych prowadzonych na Uczelni Łazarskiego gdzie spędzone trzy lata mogłabym wyciąć z kalendarza), wykwalifikowana, kompetentna kadra wykładowców (dla mnie, studentki stosunków międzynarodowych dużym atutem był dobór prowadzących często byłych ambasadorów lub osób wciąż blisko związanych z działalnością w tym zakresie) a w kwestii organizacji nie mam większych zastrzeżeń jeśli nie liczyć lawinowo spływających maili promocyjnych/ogłoszeniowych i może nie do końca prężnie działającej grupy zrzeszającej i integrującej studentów)

  18-02-2019
 • Marcin
  Zarządzanie

  Hej, studiuję dość krótko ale jak narazie mam bardzo dobrą opinię odnośnie tej szkoły i wykładowców. Studiowałem już na UW, Politechnice Warszawskiej i tutaj jest najlepiej.W przypadku Politechniki, a CC jest przepaść między poziomem nauczania Politechnika bardzo słabo pod tym względem wypada. Jeżeli chodzi o UW, to nie jest tak źle ale zajęcia odbywały się w piatek, sobotę i niedzielę co tydzień Napisane jest, że odbywają się co dwa tygodnie, więc nie jest to zbyt korzystne Na UW są również oguny, dodatkowe ale obowiązkowe zajęcia, które są dość uciążliwe. Jeżeli nie załapiesz się na zajęcia które chcesz (a jest to bardzo trudne), to będziesz zmuszony wybrać z pozostałych i zapewne jeździć po całej Warszawie lub zapłacić za nie....

  06-08-2018
 • paulalalala
  Zarządzanie

  Cześć...Ja jestem na zarządzaniu w Collegium Civitas. I odczucia mam mieszane...Ja tez jestem na zaocznych i jest ok... jest kilku wykładowców którzy nie potrafią po prostu tłumaczyć.... a są to kluczowe przedmioty.. I trzeba to robić samemu w domu tak naprawdę, ale jak powiedział jeden mądry wykładowca - studia są w domu a nie na uczelni :)) więc moze to i na lepiej Ale ja przyszłam w marcu i miałam trudniej bo oni mieli podstawy zrobione w 1 semestrze..może dlatego jest mi trochę trudniej niż innym, ale pomalutku ogarniam :)

  17-07-2018
 • JannaJ
  Stosunki międzynarodowe

  Studiuję stodunki międzynarodowe i jest to bardzo dobry wybór :) kadra wykladowcow jest bardzo dobra i doswiadczona w dodatku jak widza ze komus zalezy to podwojnie pomagaja ;) plusem Collegium jest to ze tutaj jesli tylko chcesz to naprawde mozesz sporo zyskac od ludzi i wykladowcow: kontakty, wiedza i doswiadczenie ;) pytanie tylko czy chcesz isc na studia czy faktycznie studiowac :P po stosunkach na CC z pewnoscia bedziesz dobrze przygotowana zeby potem isc dalej a na dodatek dyplom ze stosunkow na CC jest dosyc wartosciowy bo z dobrego ksztalcenia w tym kierunku akurat jest dosc znana ;) najwazniejsze tez aby pamietac zeby miec swoje zdanie i odwaznie je wypowiadac - wykladowcy to szanuja i lubia bo nie ma dla nich nic gorszego niz malo zaangazowani studenci ktorzy nie maja swoich pogladow :P

  03-07-2018
 • Olga
  Stosunki międzynarodowe

  Cześć wszystkim:) studiuję na Collegium Civitas na magisterce stosunki międzynarodowe, a specjalizacja Komunikacja zintegrowana. Nie jest trudno się uczyć, da się wszystko ogarnąć! Na ogół jestem bardzo zadowolona, profesorzy są też super, dużo praktyków, oczywiście są niektóre przedmioty nudne, ale to tylko parę. Czasami są problemy z dziekanatem ale to wszędzie tak

  03-07-2018
 • MAREKK
  Stosunki międzynarodowe

  Polecam. Bardzo dobra uczelnia. Spoko ludzie. Dalej tam studiuję i jestem zadowolony. Minusem jest angielski o 8:00 w empiku na Marszałkowskiej :P To w tej szkole językowej na górze. Idziesz tam na test poziomujący i w zależności od wyników dostaniesz poziom zaawansowania i grupę, z którą będziesz miała zajęcia. różnie też jest z planem zajęć. Przynajmniej na zaocznych. Zajęcia są Tylko weekendy. Zjazd co drugi weekend, chyba, że jest święto. Wtedy różnie

  29-06-2018
 • Marina
  Stosunki międzynarodowe

  W sumie uczelnia jest dobra, studiować nie jest ciężko, przynajmniej na Stosunkach Międzynarodowych, wykładowcy zawsze pomogą studentom i są otwarci na jakiekolwiek pytania. uczelnia też wspiera pomysły studentów. O samorządzie nic nie powiem, dlatego że nie uczestniczę, ale na święta oni organizują poczastunki I konkursy :D Polecam tą uczelnię, jakbym miała jeszcze raz wybierać to wybrałabym Collegium Civitas

  25-06-2018
 • ANIA
  Socjologia

  generalnie uczelnia mocno stawia na praktyków, dlatego często zajęcia wydają się chaotyczne - prowadzący mają ogromna wiedzę i doświadczenie, ale nie zawsze dobrze potrafią to przekazać. Ze względu na to, że oba typy studiów (stacjonarne i niestacjonarne) są płatne, polecam od razu iść na niestacjonarne (zaoczne, co dwa tygodnie w weekendy) a w tygodniu podjąć pierwszą pracę - już na drugim semestrze będzie łatwiej, jeśli znajdziesz pracę w swoim obszarze, bo dużo więcej będziesz kojarzyć z pojęć i tematów :) a dzienne są mocno rozwalone - tu jedneo dnia 3 godziny, innego dnia 8 - nie da się wtedy znaleźć pracy na pełen etat, a uczelnia chwali się specjalistami - dużo więcej osób jest na zaocznych i od początku stawia na doświadczenie :) w ten sposób specjaliści zyskują po prostu wyższe wykształcenie :) zawsze jest kilka przedmiotów podstawowych, ale także dużo fakultetów - w ten sposób możesz sam układać swoją ścieżkę edukacji - ze względu na to, co Cię interesuje lub jakich wykładowców lubisz - to częsta praktyka, żeby chodzić do jednego wykładowcy, którego się lubi ;)

  25-06-2018
 • Krzysiek
  Marketing

  ja akurat jestem z tych zaocznych. Są plusy i minusy tej uczelni. Zacznę może od pozytywów. Przede wszystkim lokalizacja. Tzn, mamy 45 na długą przerwę, bądź jeśli ktoś ma się okienko to wiadomo jest co robić, bo wszędzie mnóstwo wszelakich knajpek. Złote obok, więc szybkie zakupy? Czemu nie. Kolejna sprawa, to wykładowcy. Generalnie masz swój główny kierunek, ale np. ze specjalizacją. Jak wiadomo, każdy patrzy na specjalizację i na tym poletku Collegium Civitas zapewnia naprawdę ekspertów. Tzn, osoby z rynku! Czyli nie smętnych profesorów, którzy powiedzą swoje, a Ty masz kilka rozwiązań a) śpisz b) oglądasz ulubiony serial na telefonie c) przeglądasz facebooka z nadzieją, że te się to zaraz skończy. W przedmiotach ze specjalizacji, raczej jeśli jesteś wkręcony w jakiś temat, to Cię to nie czeka. Masz ludzi z rynku, czyli praktyków. W moim odczuciu tutaj fajnie to zorganizowali. Zresztą moi koledzy z pracy wykładają na CC, więc tutaj mam przykład. Collegium Civitas również aktywnie zaprasza na różnego rodzaju szkolenia, więc to jest na pewno atut. W życiu studenckim, czyli jakieś imprezy niestety wam nie pomogę. Po prostu nie mam na to czasu. Ze spamerskich maili i zaproszeń na facebooku wiem, że się coś dzieje. Studenci chętnie się też wymieniają dostępami do plików, czyli np. jeśli jakimś cudem ktoś ma egzamin z ubiegłego semestru to bez problemu da się coś takiego od kogoś zdobyć. Jeśli kogoś interesuję erasmus, to jest możliwość wyjazdu. Tylko przygotuj się pewnie na sporo papierkowej roboty. Za dobre wyniki studenci są nagradzani stypendium. Ale to raczej nic zakasującego. Jeśli chodzi o warunki to jest to zawsze 10% czesnego za przedmiot. Czyli w zależności jakie kto ma warunki (bo są różne promocje typu np. dla osób, któryś z członków z rodziny studiuje) ale średnio to ok. +/- 300 zł za przedmiot. Czyli nie tak źle, jak np. na UW na pewnym kierunku 1200 zł :). Jeśli chodzi o negatywy. To z pewnością będzie Cie frustrowały absurdalne procedury. Czyli np. podania o zwolnienie lekarskie na uczelni. Narzucenie zaocznym 150h praktyk. Ale chyba najbardziej opcja wyboru fakultetów. Irytował mnie na 1 roku też fakt, że dowalili mi sporo przedmiotów z głównego kierunku, a bardzo mało ze specjalizacji - czyli czegoś dlaczego wybrałem te studia. Ale z czasem to się normuję i jest w miarę ok. Generalnie jestem zadowolony, gdybym miał wybierać ponownie. To bym znowu się zdecydował, bo poznałem tutaj m.in. super ludzi :)

  22-06-2018
 • Lydia
  Socjologia

  nie jestem raczej najlepszym doradcą ,CC wybrałam, bo jest w dobrej lokalizacji, a poza tym wykłada tam profesor Dziak, którego baaaaaaaaaardzo cenię i na jego wykładach mi zależało :D Od ponad 20 lat jestem czynna zawodowo, więc o pracy po studiach nie myślałam :) Studiuję, bo lubię poszerzać wiedzę. Ogólnie uważam, że poziom jest dość wysoki, wykładowcy w zdecydowanej większość bardzo dobrzy. Mankamenty organizacyjne oczywiście są, ale trudno żeby było idealnie

  30-01-2018
 • Jacek
  Dziennikarstwo

  Dobra uczelnia. Lubię ja. Zajęcia ciekawe i dobrze prowadzone... Czasem trafi się jakiś profesor z którym ciężko się dogadać.. ale jak wszędzie. Organizacja zajęć na dziennikarstwie była doskonała. Natomiast teraz na Stosunkach Międzynarodowych jest spory chaos.

  23-10-2017

Collegium Civitas - Aktualności

Rozmowa z mgr Teresą Wierzbowską, Pełnomocnikiem Rektora ds. kształcenia ustawicznego Collegium Civitas.Czy tegoroczna oferta studiów podyplomowych w Collegium Civitas uwzględnia nowe trendy na rynku w zakresie kształcenia menedżerów? Co proponujecie Państwo osobom, które myślą o własnym rozwoju osobistym? Teresa Wierzbowska: Co roku aktualizujemy naszą ofertę biorąc pod uwagę zmiany [..]

Zobacz więcej

Collegium Civitas prowadzi rekrutację na kierunki studiów dofinansowane z EFS (Europejski Fundusz Społeczny). Na kandydatów czekają trzy specjalności, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim: Central and Eastern European Studies (I stopnia w dziedzinie stosunków międzynarodowych), User Experience Design (I stopnia w zakresie zarządzania) oraz Criminal Justice (II stopnia w ob [..]

Zobacz więcej

Collegium Civitas uplasowało się na pierwszej pozycji prestiżowego rankingu ELA, oceniającego wysokość zarobków absolwentów socjologii! Znalezienie pracy zajmuje absolwentom Uczelni średnio mniej niż 2 tygodnie, a ich zarobki wynoszą około 4711 zł. Znakomity start na rynku pracy gwarantuje również ukończenie kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe (niestacjonarne I i II stopnia) w [..]

Zobacz więcej