Akademia Pożarnicza (Niepubliczna)

Akademia Pożarnicza - zdjęcie
Brak zdjęcia

01-629 Warszawa

ul. Słowackiego 52/54

tel.:

22 561 79 92

22 561 76 24

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Pożarnicza. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.


  • Ocena: 4,0/5

    noo, nie ma taryfy ulgowej – jest sporo teorii z medycyny, ale największy nacisk jest na praktykę. Zajęcia są prowadzone w sposób konkretny: ćwiczenia na sprzęcie, symulacje w terenie, a nawet współpraca z innymi służbami. Dzięki temu po studiach naprawdę wiesz, co robić, a nie tylko jak to wygląda w książkach. Uczelnia moim zdaniem daje super przygotowanie do zawodu.

    09-05-2025
  • Ocena: 4,0/5

    Duży nacisk jest na praktykę, mieliśmy zajęcia z zarządzania kryzysowego, analizy zagrożeń i procedur bezpieczeństwa. Wykładowcy to często praktycy – byli oficerowie czy specjaliści z zakresu bezpieczeństwa, więc dużo można się nauczyć od ludzi z doświadczeniem. Zajęcia są naprawdę ciekawe, nie ma żadnych zbędnych gadek, a w dziekanacie też idzie wszystko załatwić

    06-02-2025
  • Ocena: 4,5/5

    Sam kierunek tworzy bardzo szeroki możliwości rozwoju na wielu różnorodnych płaszczyznach. Przede wszystkim oferuje szeroki dostęp do wyjazdów, kół naukowych czy możliwości uczestnictwa w różnych konferencjach i spotkaniach. Dodatkowo absolwenci nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Dużym plusem są także prowadzący zajęcia. Można zauważyć, że są pasjonatami tego, co robią i bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą. Relacje pomiędzy poszczególnymi studentami to już bardziej indywidualna kwestia, ale w większości również są poprawne.

    15-12-2023
  • Ocena: 4,0/5

    Studia są rozłożone w taki sposób, że na co dzień nie ma zbyt dużo nauki. Dopiero w momencie sesji trzeba bardziej przysiąść. Szczególne problemy stwarza anatomia, która wymaga przyswojenia dużych ilości materiałów. Wykładowcy bardzo dobrze tłumaczą wszystkie zagadnienia i widać, że zależy im na tym, aby studenci posiadali dużą wiedzę po skończeniu studiów. Atmosfera na uczelni również jest pozytywna i raczej nikt nie stwarza większych problemów ani nie wdaje się w niepotrzebne konflikty. Ogólnie polecam kierunek, jak i samą uczelnię.

    28-11-2023