Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Pożyczki na założenie działalności? Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie radzi


Marzysz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, ale brakuje Ci środków? Możesz uzyskać pomoc! Istnieje wiele możliwości dofinansowania, które powinieneś rozważyć. Pomoże m.in. Unia Europejska.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia możesz uzyskać pożyczki u różnych źródeł. Proponuje je między innymi Stowarzyszenie „Radomskie centrum Przedsiębiorczości” w ramach projektu „Kreowanie nowych miejsc pracy i przedsiębiorczości w województwie mazowieckim za pomocą instrumentów inżynierii finansowej” (www.pozyczkinafirme.pl).

Pomocy udzieli również Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu: „Gotówka na start”.(www.kswp.org.pl/pl/oferta/pozyczki/gotowka-na-start). Limit przyznawanej kwoty to 50 000 zł przy oprocentowaniu 0,5% w skali roku i okresem spłaty do 60 miesięcy z możliwością 12-miesięcznej karencji. Pożyczka przeznaczona jest dla osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo czy też zatrudnionych.

Bank gospodarstwa krajowego udziela pożyczek do kwoty 80 000 zł w ramach programu „Pierwszy biznes — wsparcie w starcie”. Okres spłaty pożyczki to siedem lat z roczną karencją a oprocentowanie 0,44% w skali roku. Pożyczkę mogą otrzymać osoby niezatrudnione i niewykonujące pracy zawodowej. Więcej informacji pod adresem www.wsparciewstarcie.bgk.pl.

Dotacje na założenie własnej działalności udzielane są także w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój działania 1.1, 1.2, 1.3. Dotyczą osób po 30 roku życia oraz osób poniżej 35 roku życia mających pomysł na innowacyjny biznes (www.platformystartowe.gov.pl, www.popw.parp.gov.pl).

Wsparcie można uzyskać także na własną edukację. Są to nieoprocentowane pożyczki zwrotne z możliwością częściowego umorzenia w kwocie od 600 do 100 000 tys. złotych. Przeznaczyć ją można na studia podyplomowe oraz kursy i szkolenia.


Data publikacji: 11.01.2018