Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

MBA na ALK drogą do kariery


Jeszcze do niedawna skrót MBA brzmiał egzotycznie. Obecnie studenci już wiedzą, że są to prestiżowe studia biznesowe umożliwiające wysoką jakość kształcenia i późniejszą szansę na pracę w międzynarodowym środowisku i zarządzanie firmą na światowym poziomie. A więc MBA oznacza?

MBA jest skrótem od Master of Business Administration, czyli tytułu otrzymywanego po tych dwuletnich studiach podyplomowych. Te zaawansowane studia stworzone zostały dla ludzi piastujących lub chcących piastować kierownicze stanowiska — zarządzających w średnich i dużych firmach oraz menedżerów. Często studentami są ci pierwsi — już pracujący na wysokich szczeblach w firmach, chcący podnieść swoje kwalifikacje lub dodatkowo poprawić swoją sytuację na rynku pracy. Studia pozwalają odnaleźć się na rynku krajowym i zagranicznym, jako specjalista od zarządzania w wymagających realiach międzynarodowego biznesu

Kluczowy przy wyborze studiów MBA jest, jak w przypadku każdych studiów, poziom nauczania szkoły wyższej. Znaczenie ma jednak także umocowanie uczelni w międzynarodowym środowisku, tak, aby studia dały nam jak najsilniejszą pozycję na rynku pracy. Warto skorzystać z zestawień i rankingów takich jak prestiżowego „Financial Times”, gdzie przodującą w Europie Środkowo-Wschodniej jest Akademia Leona Koźmińskiego. Szkoła regularnie poprawia swoją i tak doskonałą pozycję w zestawieniu opartym na informacjach dotyczących zatrudnienia i stanowiska absolwentów. Akademia obecnie w tyle zostawiła nawet prestiżową w Polsce SGH!

Dlaczego warto podjąć się wyzwania, jakim są, prowadzone nierzadko w języku angielskim MBA? Przede wszystkim dla zdobycia praktycznych umiejętności, analizowania trendów i nauki rozwiązywania potencjalnych problemów. To także szkoła współpracy w zespole i elastyczności podczas odnajdywania się w środowisku pracy. Według rankingów osoby po MBA zazwyczaj łatwiej zdobywają pracę na kierowniczym stanowisku, co zachęca przyszłych studentów.

Obecnie na Akademii Leona Koźmińskiego trwa rekrutacja na studia EXECUTIVE MBA, która zakończy się 15 lutego. Warunki i terminy rekrutacji na inne rodzaje studiów MBA można znaleźć na stronie www.kozminski.edu.pl/mba.


Data publikacji: 16.01.2018