Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Łazarski na XXI Festiwalu Nauki

Łazarski na XXI Festiwalu NaukiCo Polacy mają wspólnego z dinozaurami, czy coś Ci grozi za zorganizowanie imprezy na Facebooku, jak choroby oczu artystów wpływały na ich twórczość? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te oraz inne interesujące pytania, zapraszamy na Festiwal Nauki do Uczelni Łazarskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Spotkania odbędą się w dniach 25-29 września br.

Warszawski Festiwal Nauki odbywa się już od ponad 20 lat, rozpowszechniając wiedzę w sposób przystępny dla każdego. W ramach tego wydarzenia Uczelnia Łazarskiego organizuje wykłady z zakresu prawa, ekonomii i pierwszy raz w historii uczelni – medycyny. Serdecznie zapraszamy na nie licealistów, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy. Program wydarzeń popularyzujących naukę na Łazarskim jest bardzo różnorodny. Wśród inspirujących spotkań i dyskusji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby zainteresowane medycyną i zdrowiem będą mogły dowiedzieć się m.in. dlaczego tkankę tłuszczową należy obecnie uważać za odrębny układ narządów oraz jak w przyszłości będzie się zmieniać świat medycyny i czy znajdzie się w nim miejsce dla „wirtualnych lekarzy”? Ponadto, jak choroby oczu artystów wpływały na sposób komponowania i konstruowania ich dzieł – czy twórca został doceniony dlatego, że miał wadę wzroku? W planie znajdują się także zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Z kolei uczestnicy zainteresowani wiedzą z zakresu ekonomii i prawa będą mogli m.in. prześledzić sposoby inwestowania na przestrzeni wieków. Dowiedzą się również, co Polacy mają wspólnego z dinozaurami, czyli o piramidzie wieku i o tym, co może stać się z naszym społeczeństwem za 50 lat. A także co może grozić za organizację tzw. „domówki” przez Facebooka oraz jak złapać przestępcę dzięki najważniejszym osiągnięciom techniki kryminalistycznej. W programie znajdują się m.in.: Wydział Medyczny:

 • „Tkanka tłuszczowa jako dziesiąty układ narządów” – prof. dr hab. Jarosław Wysocki
 • „Czy sieci neuronowe mogą pomóc lekarzowi?” – prof. dr hab. Piotr Zaborowski
 • „Oko a dzieło sztuki – wpływ budowy i fizjologii oka na widzenie artysty” – dr Elżbieta Makomaska-Szaroszyk Wydział Prawa i Administracji:
 • „Jak złapać przestępcę? Technika kryminalistyczna w walce z przestępczością” – prof. dr hab. Brunon Hołyst
 • „Non omnis moriar, czyli jak umrzeć i (trochę) żyć dalej” – dr Paweł Blajer
 • „Prawo w praktyce. Jak sporządzić pozew o alimenty?” – mgr Ewelina Milan
 • „8 lat za imprezę na Facebooku?” – dr Mateusz Dróżdż Wydział Ekonomii i Zarządzania:
 • „Co Polacy mają wspólnego z dinozaurami?” – dr Katarzyna Gmaj
 • „Fundusze europejskie do wzięcia!” – dr Łukasz Konopielko
 • „Jak oszczędzać w przyszłości - pieniądze, złoto czy... bitcoiny?” – dr hab. Krzysztof Piech Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Uczelni Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43. Szczegółowy program znajduje się na stronie Festiwalu Nauki oraz fanpage’u wydarzenia na Facebooku Uczelni Łazarskiego.

  zdjecie


Data publikacji: 20.09.2017
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Warszawa