Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Koźmiński w najnowszym rankingu „Financial Times”


„Financial Times” od lat przeprowadza ranking najlepszych europejskich szkół biznesu. Również w tym roku porównane zostały ze sobą ”świątynie nauki”. Znalazło się tam aż 96 uczelni wyższych, z których dużą część stanowiły uczelnie francuskie – 26, a także brytyjskie – 22.

Tradycją jest już fakt, że prym wiedzie London Business School, HEC Paris, IE Business School z Hiszpanii, szwajcarski University of St. Gallen oraz INSEAD z Francji. Tak było również teraz. Polskę zaś reprezentowała Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 64 miejsce i Szkoła Główna Handlowa, plasująca się na miejscu 76.

To, że polskie uczelnie znalazły się w rankingu „Financial Times” niesie dla nich wiele korzyści. Akademia Leona Koźmińskiego, która w owym zestawieniu pojawia się już od 2009 roku, uzyskując również wiele międzynarodowych akredytacji, takich jak między innymi AACSB, AMBA i EQUIS - przyciąga coraz więcej osób spoza granic Polski. Uczelnia jest chętnie wybierana przez cudzoziemców, o czym świadczy to, iż w tym roku rekrutacja była rekordowa. Na 2200 osób, ubiegających się o przyjęcie na studia – aż 480 to ludzie z innych, czterdziestu różnych krajów. Przyczyną takiego zainteresowania polską uczelnią, wśród zagranicznych studentów było właśnie to, że dowiedzieli się o niej z „Financial Times”, co potwierdza sam rektor tej uczelni.

„Financial Times” zrobiło także opracowanie, z którego można dowiedzieć się, że absolwenci dobrych europejskich uczelni, równie dobrze zarabiają. Osoba z tytułem magistra z zarządzania po upływie trzech lat od ukończenia studiów ma możliwość zarobienia 63 tys. dolarów rocznie. Najwyższe zaś zarobki osiąga się po skończeniu studiów EMBA. Ukończenie prestiżowej uczelni jest więc świetnym startem w karierze, a także w dużym stopniu gwarancją dobrych zarobków.

Data publikacji: 11.12.2017