Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie (Publiczna)

palceholder

33-100 Tarnów

ul. Mickiewicza 8

tel.:

14 63 16 666

Studia dyplomowe - kierunki
Administracja
Automatyka i robotyka
Chemia lic.
Chemia stosowana inż.
Ekonomia
Elektronika i telekomunikacja
Elektrotechnika
Filologia
Filologia polska
Fizjoterapia
Grafika
Informatyka
Inżynieria materiałowa
Kosmetologia
Matematyka
Mechatronika
Ochrona środowiska
Pedagogika
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Pielęgniarstwo
Pielęgniarstwo studia pomostowe
Położnictwo
Praca socjalna
Prawo
Psychologia
Technologia chemiczna
Wychowanie fizyczne
Wzornictwo

Opis uczelni - ANS w Tarnowie

Władze byłego województwa tarnowskiego, jako jedne z pierwszych w kraju, rozpoczęły działalność mającą na celu utworzenie państwowej wyższej szkoły zawodowej, a koordynatorem działań edukacyjnych został Uniwersytet Jagielloński. Na podstawie Rozporządzenia wydanego przez Radę Ministrów 19-V-1998 r., w Tarnowie rozpoczęła działalność Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Uczelnia bardzo szybko pozyskała wielu partnerów zagranicznych, między innymi Uniwersytet Paryski, włoski Uniwersytet w Bari czy szwedzkie Kolegium Uniwersyteckie w Karlstad. Dzięki temu, tarnowska uczelnia zawodowa, mogła dostosować swój program edukacyjny do zachodnich wymogów nauczania wyższego już od początku swojej działalności.

Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie są poszukiwanymi specjalistami nie tylko na krajowym rynku pracy. Duży nacisk, jaki kładzie uczelnia na umiejętności praktyczne, co pozwala absolwentom rozpocząć pracę zawodową z gruntowną wiedzą merytoryczną i umiejętnościami praktycznymi. Obecnie uczelnia kształci przyszłych filologów, pedagogów, specjalistów w ścisłych dziedzinach nauki takich jak matematyka czy chemia, inżynierów, pracowników służby zdrowia, pracowników socjalnych czy firm tele-informatycznych. Studia realizowane są w oparciu o 9 wydziałów, na poziomie studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

 

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni małopolskie