Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Jak wykorzystać psychologię do prowadzenia biznesu?


Już 26 stycznia 2015 roku dowiemy się w jaki sposób połączyć najnowsze osiągnięcia technologiczne z wiedzą psychologiczną. Opowie o tym Bartosz Rychlicki, świetny programista i jeden z najbardziej kreatywnych biznesmenów w Polsce. Spotkanie z nim odbędzie się w Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Związki psychologii z biznesem

Psychologia to dyscyplina, która towarzyszy nam każdego dnia. Nic więc dziwnego, że ma też ścisły związek z biznesem. Często mówi się, że pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób je znaleźć. We współczesnym, dynamicznie rozwijającym się świecie, ogromną rolę odgrywają nowe technologie i media internetowe. Nie od dziś wiadomo, że dobry biznes musi iść w parze z techniką.

Bartosz Rychlicki opowie o tym, jak dzięki proaktywnej postawie oraz umiejętności twórczego łączenia wiedzy i zainteresowań z różnych dziedzin udało mu się dostać zaproszenie do domu prof. Phillipa Zimbardo i nawiązać współpracę z Google. To będzie dobra lekcja przedsiębiorczości i proaktywności nie tylko dla tych z nas, którzy przygotowują się do założenia własnego biznesu, ale i dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z psychologią kliniczną, marketingiem czy działalnością naukową – zapowiada organizatorka spotkania, Olga Muzyczuk.

Quantum Lab

Bartosz Rychlicki to prezes Quantum Lab, znanej, dobrze prosperującej firmy, której twórcy za cel stawiają sobie „nauczyć komputery ludzkich emocji". Pracownicy Quantum Lab zbudowali aplikację o nazwie How Are You, która pomaga ustalić między innymi najlepsze i najgorsze pory dnia, przyczyny spadku nastroju, itp. Pomaga także gromadzić wszelkie przydatne informacje potrzebne psychologom i terapeutom. Aktualnie firma pracuje nad nową aplikacją, która do pomiaru poziomu emocji będzie wykorzystywała specjalną analizę zmian mimiki. Aplikacja ta już teraz, na obecnym etapie przygotowań, cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm z Doliny Krzemowej. Na podstawie opowieści Bartosza Rychlickiego o Quantum Lab poznamy podstawy tworzenia i rozwijania startupu. Dowiemy się też między innymi: skąd czerpać fundusze, gdzie szukać wsparcia i w jaki sposób testować swoje pomysły w praktyce. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Miejsce i termin spotkania

- Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie
ul. Polna 16/20, aula 015
- 26 stycznia 2015 roku, godz. 16.30-17.30

Zapisy

Wstęp wolny, obowiązują zapisy za pośrednictwem strony internetowej: https://startupywpsychologii.evenea.pl/.

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi SWPS w Sopocie. Organizator serdecznie zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu studentów, przyszłych przedsiębiorców oraz wszystkie inne osoby zainteresowane psychologią i rozwojem osobistym. Do zobaczenia w poniedziałek, 26 stycznia!

Data publikacji: 23.01.2015