Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu(Niepublliczna)

palceholder

60-320 Poznań

ul. Bułgarska 55

tel.:

+48 61 832 11 79

Studia dyplomowe - kierunki
Administracja
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Filologia
Fizjoterapia
Kierunek Lekarski
Kosmetologia
Pedagogika
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Pielęgniarstwo
Prawo
Psychologia
Ratownictwo Medyczne
Wychowanie fizyczne

Opis Uczelni

studenci ssw

Nowoczesna, niepubliczna uczelnia wyższa, powstała w Poznaniu 16-09-2004r., kiedy została wpisana do rejestru Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Początkowo poznańska Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I oferowała studentom naukę na kierunkach administracja i pedagogika. W 2006r. uczelnia otwiera oddział zamiejscowy w Nowym Tomyślu. Szybki rozwój szkoły wyższej zaowocował 13 kierunkami w roku akademickim 2016/2017.

Uczelnia oferuje możliwość studiowania zarówno w systemie stacjonarnym jak i zaocznym – niestacjonarnym i naukę zdalną. W ofercie edukacyjnej znajdują się zarówno studia licencjackie i dyplomowe, studia podyplomowe, liczne kursy i szkolenia. W 2017r. uczelnia otworzyła kolejny wydział zamiejscowy w Wągrowcu.

Wysokim poziom edukacji, nagradzany jest prestiżowymi certyfikatami, w tym między innymi: „Uczelnia walcząca z plagiatami” czy „Najwyższa Jakość w Edukacji”. Działające przy uczelni Biuro Karier pomaga absolwentom w pierwszych krokach kariery zawodowej, a dzięki programowi Erasmus+, studenci mogą zdobywać edukację na wielu uczelniach europejskich.

 

Misja Uczelni ANS

Znajdowała się w sercu pięknego miasta Poznania, Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I jest wysoko cenionym uczelniana na arenie narodowej i międzynarodowej. Ta instytucja, osadzona w kulturalnym dziedzictwie Wielkopolski, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu umysłów i kariery młodych ludzi.

Misją Akademii jest twórcze łączenie tradycji z innowacyjnością, dbanie o rozwój intelektualny i zawodowy studentów, a także umożliwianie im pracować nad najnowszymi technologiami i metodologiami. Dążą do zapewnienia najwyższej jakości edukacji, która odpowiada na wyzwania dynamicznie zmieniającego się świata i spełnia oczekiwania społeczne.

Od samego początku, głównym priorytetem Akademii było zmienianie życia ludzi, inspirowanie do pogłębiania edukacji, przewodzenie badaniami i tworzyć środowisko wspierające pomysłowość i duch przedsiębiorczości. Swoją misję realizują poprzez angażowanie się w bieżące badania naukowe, rozwijając partnerskie powiązania z biznesem i przemysłem, i angażując społeczność akademicką w projektach mających na celu rozwój społecznej odpowiedzialności.

 

Stypendia w ANS im. Księcia Mieszka I

Na Akademię Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu charakteryzuje dynamiczne i nowoczesne podejście do nauki, ale ma też na uwadze potrzeby swoich studentów. Właśnie dlatego czyni ogromne wysiłki, aby zapewnić wsparcie finansowe, które ułatwiłoby ich drogę do sukcesu akademickiego.

Mówimy tutaj oczywiście o systemie stypendiów, który akademia oferuje swoim studentom. Wśród dostępnych form wsparcia finansowego są stypendia socjalne, stypendia dla osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim stypendia naukowe dla najlepszych studentów.

Choć kryteria otrzymania stypendium mogą się różnić, ale zasada jest zawsze ta sama - akademia chce nagradzać ciężką pracę, zaangażowanie i zapewnić wsparcie dla tych, którzy tego potrzebują. Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I jest przekonana, że inwestycja w edukację młodych ludzi przekłada się na inwestycję w przyszłość całego społeczeństwa.

Poniżej różne rodzaje stypendiów:

  • Wsparcie socjalne dla studentów: Ta forma pomocy finansowej jest przeznaczona dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej, oparta na dochodzie rodzinnym na osobę. Miesięczna suma tego wsparcia waha się między 800 a 2000 złotych.

  • Stypendium dla osób z niepełnosprawnościami: To stypendium jest dostępne dla studentów posiadających oficjalne orzeczenie o niepełnosprawności. Kwoty oscylują od 600 do 1000 złotych.

  • Nagroda Rektora: Przyznawana za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, jest dostępna po ukończeniu pierwszego roku studiów. Kwoty tego stypendium mieszczą się w przedziale od 700 do 1200 złotych.

  • Stypendium Ministra: Przeznaczone dla studentów osiągających wybitne wyniki w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu. Maksymalna wartość tego jednorazowego stypendium to 17 000 złotych.

 

Studia podyplomowe w ANS

Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu (ANS) jest miejscem, które oferuje wszystkim doskonałe warunki do nauki, eksperymentowania i odkrywania nowych ścieżek kariery. Zlokalizowana w historycznym sercu Polski - Poznaniu, ANS utrzymuje silne powiązania z przemysłem, pozwalając studentom na wprowadzenie umiejętności naukowych w praktykę.

Studia podyplomowe na ANS stoją na bardzo wysokim poziomie. Dostarczają solidnej wiedzy oraz umiejętności przydatnych w życiu zawodowym. Programy studiów są skierowane do absolwentów studiów wyższych, pragnących doskonalić swoją wiedzę oraz kompetencje w wybranym obszarze. Oferowane są różnorodne kierunki - od nauk ścisłych i technicznych, poprzez biznes i ekonomię, aż po nauki humanistyczne i społeczne.

ANS jest wiodącą uczelnią, która czerpie inspirację od najlepszych instytucji edukacyjnych na świecie. Jest to miejsce, które promuje twórcze myślenie, intensywne badania i ścisłą współpracę z przemysłem. Jak na uczelnię niepubliczną przystało, dla ANS priorytetem jest komfort i satysfakcja studentów. System szkoleń podyplomowych jest elastyczny i umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy na wysokim poziomie.

Uczelnia jest doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują wysokiej jakości kształcenia podyplomowego. Niezależnie od tego, czy jesteś młodym absolwentem, czy doświadczonym specjalistą pragnącym poszerzyć swoje horyzonty, ANS ma program na miarę Twoich potrzeb.

 

Administracja

Kierunek Administracja oferowany na Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I skierowany jest dla osób poszukujących wszechstronnej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych związanych z prawem administracyjnym, zarządzaniem publicznym i naukami społecznymi. Dzięki temu kierunkowi, studenci mogą zdobyć niezbędne umiejętności i wiedzę do rozwiązywań skomplikowanych problemów administracyjnych.

Program studiów zapewnia rozwijanie umiejętności analitycznych, problematycznych i komunikacyjnych, które są kluczowe w sferze administracji. Akademia korzysta z nowoczesnych metod nauczania, w tym studiów przypadków, symulacji, projektów grupowych i praktyk zawodowych, przygotowując studentów do przyszłego zatrudnienia w sektorze publicznym, prywatnym, czy organizacjach non-profit.

Zaletą studiów na Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I jest bliskość i dostęp do prężnie rozwijającego się sektora gospodarki w Poznaniu, co daje studentom wiele możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego jeszcze podczas studiów.

Zobacz więcej: Administracja w Poznaniu.

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu to uczelnia, która zdobywa coraz większe uznanie wśród studentów i pracodawców na rynku pracy. Rezydująca w historycznym, pięknie odrestaurowanym budynku na terenie Poznania, uczelnia ta oferuje mnóstwo możliwości edukacyjnych oraz stawia na realną, praktyczną wiedzę.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków jest Bezpieczeństwo wewnętrzne. Program kierunku koncentruje się na wiedzy i umiejętnościach niezbędnych do zrozumienia i reagowania na różnego rodzaju zagrożenia bezpieczeństwa. Absolwenci są przygotowani do pracy zarówno w instytutach badawczych, jak i organach ścigania lub firmach prywatnych, odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego.

Studenci na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne na Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu mają możliwość współpracy ze specjalistami w swojej dziedzinie, mają dostęp do najnowszych technologii oraz biorą udział w praktykach i stażach, które dają solidne podstawy dla przyszłej kariery.

Zobacz więcej Uczelni, na których można studiować Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Poznaniu.

 

Fizjoterapia

Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu jest uczelnią o ugruntowanej pozycji na edukacyjnej mapie Polski. Znajduje się w sercu Poznania, jednym z najbardziej dynamicznych miast akademickich.

Z dumą oferuje kierunek studiów Fizjoterapia, który szybko zyskał popularność wśród młodzieży. Program studiów jest niezwykle elastyczny i skupia się na praktycznym podejściu do nauki, umożliwiając zdobywanie doświadczenia za pomocą praktyk zawodowych i staży.

Kształcenie na kierunku Fizjoterapia skupia się na rozwoju umiejętności niezbędnych do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjentów. Celem jest zdobycie gruntownej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które pozwolą absolwentom na skuteczną pracę.

Akademia stawia na indywidualne podejście do studenta i wysoki standard nauczania. Długotrwała współpraca z sektorem zdrowia umożliwia studentom zdobycie cennych doświadczeń praktycznych podczas studiów, co czyni ich niezwykle atrakcyjnymi na rynku pracy.

Więcej szczegółów: Fizjoterapia w Poznaniu.

 

Kierunek Lekarski

Znajdująca się w sercu miasta Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu cieszy się niebywałym autorytetem i szacunkiem w krajowym oświacie.

Kierunek Lekarski, oferowany przez uczelnię, stanowi idealne połączenie naukowego podejścia do medycyny, praktycznych umiejętności i humanistycznej troski o pacjenta. Program studiów jest tak skonstruowany, aby absolwenci byli przygotowani do świadczenia najwyższej jakości opieki.

Uczelnia szczyci się nowoczesną infrastrukturą, w tym zaawansowanymi laboratoriami, które pozwalają studentom na pogłębianie swojej wiedzy i umiejętności pod okiem doświadczonego kadry akademickiej. Ponadto, dzięki bliskiej współpracy z lokalnymi szpitalami, studenci mają możliwość praktykowania pod okiem profesjonalistów.

Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu jest nie tylko miejscem, gdzie zdobywa się wiedzę, ale także tworzy się osoby gotowe do podjęcia wyzwań zawodowych w dynamicznie zmieniającym się świecie medycyny.

Więcej informacji: Kierunek lekarski na innych Uczelniach w Poznaniu.

 

Kosmetologia

Sercem malowniczego Poznania jest Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I, miejsce, które łączy tradycję z innowacją. Ta uczelnia to przestrzeń, gdzie wartości akademickie spotykają się z nowoczesnością, a profesjonalizm i doskonałość są codziennym dążeniem.

Jednym z najpopularniejszych kierunków, oferowanych przez Akademię, jest Kosmetologia. Ten kierunek to dynamiczny zestaw studiów, który idealnie współgra z rosnącym rynkiem kosmetologicznym. Studia na kierunku Kosmetologia przygotowują studentów do pracy zarówno w sektorze kosmetycznym, jak i farmaceutycznym, dając kompetencje do prowadzenia własnej działalności w branży beauty.

Nauka na kierunku Kosmetologia to połączenie teorii i praktyki. Program studiów korzysta z najnowszych trendów, zapewniając praktyczne umiejętności potrzebne do zrozumienia i sprostania wymaganiom branży. Studenci korzystają z zaawansowanych laboratoriów i innowacyjnych technologii, co umożliwia im badanie różnych aspektów kosmetologii, od nauki o skórze po biznes kosmetyczny.

Jeżeli szukasz ścieżki kariery, która łączy naukę z kreatywnością, a jednocześnie daje możliwość rozwoju osobistego i zawodowego - Kosmetologia na Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu jest idealnym wyborem dla Ciebie.

Zobacz więcej: Kosmetologia w Poznaniu.

 

Pedagogika

Na Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu możemy spotkać różnorodne kierunki studiów, ale jednym z najbardziej wyróżniających się na tle innych jest Pedagogika.

Ta ciesząca się ogromną popularnością dziedzina nauki przyciąga studentów oferując im szerokie spektrum możliwości zawodowych. Studia na kierunku Pedagogika dostarczają wiedzy z zakresu teorii wychowania, psychologii, socjologii oraz filozofii, tworząc kompleksowe podstawy do pracy edukacyjnej.

Akademia gwarantuje swoim absolwentom wysokie kompetencje zawodowe, a przez to ich dyplom otwiera drzwi do wielu placówek oświatowych i edukacyjnych na terenie całego kraju. Poznawanie najnowszych trendów w pedagogice, pracę pod okiem doświadczonych wykładowców i możliwość zdobycia praktycznych umiejętności – to wszystko sprawia, że Akademia Nauk Stosowanych jest idealnym miejscem dla tych, których interesuje praca z dziećmi i młodzieżą.

Położenie uczelni w Poznaniu, jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce, sprawia, że studenci mają nieograniczone możliwości rozwoju zarówno naukowego, jak i towarzyskiego. Wiedza zdobyta na Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I jest gwarancją sukcesu na rynku pracy.

Zobacz więcej: Pedagogika w Poznaniu.

 

Pielęgniarstwo

Zlokalizowana w sercu Poznania, Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I wyróżnia się specjalistycznym programem nauczania, nadzorowanym przez doświadczonych lekarzy i pielęgniarek.

Kierunek Pielęgniarstwo oferuje holistyczne podejście do opieki nad pacjentem, podkreślając zarówno teoretyczną podstawę naukową, jak i praktyczne umiejętności potrzebne w miejscach pracy. Studenci zdobywają umiejętności niezbędne do dostarczania bezpiecznej, skutecznej i ukierunkowanej na pacjenta opieki zdrowotnej.

Program ten został zaprojektowany, aby ułatwić studentom przeniesienie teorii na praktykę. Przez ćwiczenia kliniczne, w symulowanych laboratoriach opieki zdrowotnej i profesjonalnych placówkach medycznych, studenci mogą nauczyć się zawiłości opieki zdrowotnej. Program jest akredytowany przez odpowiednie organy regulacyjne, zapewniając studentom ukończenie programu, które spełnia najwyższe standardy pielęgniarstwa.

Akademia oferuje swoim studentom wsparcie w zakresie rozwoju kariery, pomagając im odnaleźć drogę do satysfakcjonującej i satysfakcjonującej kariery w pielęgniarstwie. Kierunek pielęgniarstwa w Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I stanowi solidne podstawy dla tych, którzy chcą wpływać na zdrowie pacjentów na co dzień.

Więcej szczegółów: Pielęgniarstwo w Poznaniu.

 

Prawo

Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu to prestiżowa szkoła wyższa w urokliwym mieście Poznań. Uczelnia cieszy się świetną reputacją na tle naukowym i edukacyjnym, szczególnie ze względu na swój wiodący kierunek studiów – Prawo.

Akademia oferuje studiowanie Prawa na poziomie licencjackim i magisterskim, prowadząc studentów przez różne dziedziny prawa, takie jak prawo konstytucyjne, prawo cywilne, prawo karnego i wiele innych. Program nauczania jest starannie zaprojektowany, aby sprostać oczekiwaniom studentów oraz potrzebom różnorodnych sektorów społeczeństwa.

Uczelnia posiada zaawansowane obiekty i zasoby, które sprzyjają efektywnemu nauczaniu i przyswajaniu wiedzy. Doświadczeni nauczyciele akademiccy, znani z głębokiego zrozumienia materiału, prowadzą zajęcia. Praktyczne skupienie na prawie to jeden z najważniejszych aspektów, co umożliwia studentom branie udziału w symulacjach sądowych, rozwiązywanie prawdziwych przypadków i nabywanie umiejętności niezbędnych do udanej kariery prawniczej.

Opierając swoją misję na wartościach, takich jak doskonałość, integrowanie teorii i praktyki oraz innowacyjność, Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc w Polsce do studiowania Prawa.

Zobacz więcej: Prawo w Poznaniu.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Administracja390 zł/msc370 zł/msc
Fizjoterapia550 zł/msc500 zł/msc
Kosmetologia400 zł/msc380 zł/msc
Filologia390 zł/msc370 zł/msc
Ratownictwo Medyczne540 zł/msc520 zł/msc
Prawo440 zł/msc400 zł/msc
Bezpieczeństwo wewnętrzne350 zł/msc350 zł/msc
Psychologia550 zł/msc500 zł/msc
Pielęgniarstwo550 zł/msc550 zł/msc
ikonka kierunki studiów

Wybrane kierunki na - Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Surdopedagogika - APS w Warszawie
Jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci - Magdalena Sękowska (SWPS)
Spotkanie ze studentkami na kierunku Pedagogika (spec. Resocjalizacja) w SAN