Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uczelnia Jana Wyżykowskiego (UJW). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Jestem studentką pierwszego roku. Trochę pechowo trafiłam, bo na okres pandemii i nauka odbywa się zdalnie. Z tego co się zdążyłam wcześniej zorientować to baza edukacyjna jest całkiem przyzwoita. Z zajęć on – line jestem nawet zadowolona. Myślę, że to byłaby dobra opcja na przyszłość. Jeśli komuś pasuje wykład on – line to ma on – line jeśli chce przyjechać na uczelnie to przyjeżdża. Uważam, że klasyczne nauczanie ma bardzo fajny aspekt towarzyski, i nie chciałabym z tego rezygnować. Jeśli jednak ktoś z jakiś przyczyn nie może przyjechać, bo jest chory czy coś takiego to ma wykład zdalny. Mam nadzieję, że tak będzie w przyszłości.

  Marzena
  Administracja
  23-04-2021
 • Nie mogę powiedzieć złego słowa o uczelni. Fakt, że płacisz nie oznacza, że nic nie musisz robić ;-) Nadal znajdują się tacy studenci z podejściem właśnie w taki sposób. I szybko kończą swoje kariery na uczelni ;-) Wykładowcy całkiem w porządku, dobrze prowadzone zajęcia i wykłady, choć zdarzają sie też jednostki co tu tylko za karę uczą albo za dużą kasę ;-) Ceny znośne, jedynie mogliby zainwestować w rozwój budynków, szczególnie w Lubinie, bo czasem ma się wrażenie, że tam czas sie trochę zatrzymał.Sam przedmiot administracja całkiem spoko prowadzona.

  Agata
  Administracja
  13-02-2020
 • Będę bardzo szczera w swej opinii. Uważam że Uczelnia bardzo pragnie uchodzić za jedną z lepszych. Sa wykladowcy bardziej zwiazani z Uczelnia wymagający obecności i są tez tacy którzy odpuszczaja sobie jakieś normy prowadząc zajęcia na luźno. Panie w dziekanacie są bardzo pomocne udzielają wszystkich informacji jakich potrzebujesz. Ogólnie zaliczasz semestry bez problemu nie ma chyba z mojej 50 osobowej grupy kogoś kto by nie zdał. Jeżeli chodzi o pisanie prac magisterskich to wszystko zależeć będzie od promotora także wybierajcie mądrze. U dziekana czyli doktora Kierzyka jest trochę trudno pisac pracę... robi to w sposób oczywiście miły i wyrozumiały ale wiem ze ma też na myśli pisanie tej pracy tak aby była godna Uczelni. Ludzie których tam poznałam są naprawdę super wiec o towarzystwo nie musisz się martwić znajdzie się tam sporo normalnych ludzi :) Jest wiele ciekawych rzeczy do nauki, sporo z tego przyda mi się na później. Dodam że wybrałam zarządzanie w administracji. Może inny kierunek zaoferuje więcej. Mam nadzieję że pomogłam :)

  Roksana
  Administracja i zarządzanie
  11-11-2019
 • Jestem na pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Polkowicach. Mamy zajęca u siebie. Mówię, tak bo jest jeszcze jeden wydział w Lubinie dawna Szkoła Zagłębia Miedziowego czy jakoś tak. Tam bardziej techniczne rzeczy są. Ja humanistka ;-) Ogólnie mogę polecić uczelnię nie tylko ze względu na warunki lokalowe, dziekanat czy sprawna obsługę, ale przede wszystkim za wykładowców i wiedzę przez nich przekazywaną. Nie wiem za bardzo jak jest na innych kierunkach, bo nie mam znajomych na nich.

  Lucynka
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  12-05-2019
 • Jestem na górnictwie i geologii i powiem szczerze, że jeśli choć trochę się wahacie czy iść na ten kierunek czy nie- to zdecydowanie odradzam! Strasznie dużo ciężkich zagadnień do nauki. Nie, że narzekam, że trzeba się uczyć, bo to logiczne, ale tematyka jest trudna. Fizyka to istny kosmos. W liceum miałem 5, ale tu okazało się , że nic nie umiem ;-) Trzeba zaczynać wszysto od zaera. Co do wykładowców to oglnie są w porządku, przekazują wiedzę, ale i tak dużo trezba robić we własnym zakresie. Wydział zamiejscowy przydałoby się trochę odnowić ;-) ale główne budynki są spoko. Czesne też do przeżycia, ja miałem pierwszy rok za free.

  Janusz
  Górnictwo i geologia
  12-05-2019
 • zależy czego się oczekuje od uczelni. Przez pierwszy rok licencjatu byłam na dziennych, ale później przeniosłam się na zaoczne. Myślę, że dzienne są o niebo lepsze z tego względu, że więcej się tam nauczysz. Na zaocznych jest więcej osób, większe zamieszanie i przede wszystkim zróżnicowany poziom. Sami wykładowcy są ok, wiadomo zdarzy się jakaś kosa, ale tak jest wszędzie. Uczelnia z uczelnią w Lublinie, i licencjat udało mi się skończyć w Polkowicach, ale kierunek, który wybrałam na magisterkę już był w Lubinie. W Polkowicach jest luksus, nowoczesne sale, sprzęt, jest gdzie usiąść, jest restauracja w budynku, więc można dobrze zjeść itd., Lubin z kolei zatrzymał się w czasie - małe sale w porównaniu na ilość studentów, mało miejsc gdzie mozna coś zjeść... Ale w Lubinie Panie z dziekanatu są bardzo miłe i pomocne, a w Polkowicach łaskę robią, że udzielą jakiejś informacji. Musisz pamiętać, że jeśli wybierasz prywatną uczelnią, to jesteś traktowany jako klient, zależy im żebyś zdała, bo mają z tego pieniądze, więc poziom nauki zależy od Ciebie, bo albo się przykładasz, albo to robisz żeby odbimbać i mieć papier. Jeszcze zaletą UJW jest pomoc materialna. Jeśli jest się zameldowanym w Gminie Polkowice, to stypendia są większe, ponieważ Gmina je dofinansowuje. jest także wirtualny dziekanat, gdzie po każdym semestrze czeka Cię ankieta, gdy ją pominiesz 3 razy, to za 4 już musisz ją wypełnić, bo nie będziesz mogła sprawdzić np. planu zajęć...

  Patr
  Administracja
  13-02-2019

Uczelnia Jana Wyżykowskiego (UJW) - Aktualności

„Szkoła Liderów” to projekt organizowany przez Fundację Sapere Aude oraz Uczelnię Zawodową Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Projekt realizowany jest przy wparciu Starostwa Powiatowego w Lubinie oraz Urzędu Miasta w Lubinie. II Edycja „Szkoły Liderów” skierowana była do młodych, zaangażowanych społecznie uczniów szkół ponadgimnalzjalnych. Głównym celem przedsięwzięcia było ukierunkowanie młodzież [..]

Zobacz więcej