Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu

62-800 Kalisz

Nowy Świat 4

tel.:

62 76 79 500

ikonka email do uczelni

rektorat@akademia.kalisz.pl

Opinie o uczelni (2)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Krzysiek
  Ratownictwo medyczne

  Hej. Studiowałem ratownictwo medyczne niestacjonarnie. Mieliśmy 15 zjazdów w semestrze. Chociaż w harmonogramie mieliśmy zapisane że zjazdów będzie 12. Wiem, że na innych uczelniach jest mniej zjazdów. Dodatkowym minusem było to, że w weekendy sklepik był zamknięty gdyż większość osób studiuje stacjonarnie w tygodniu. Trzeba było przygotowywać własny suchy prowiant. Miałem ochotę zjeść jakiś ciepły posiłek, ale to niestety było tylko w strefie marzeń. Uczelnia jak uczelnia niektórzy wykładowcy zaangażowani inni przychodzili odbębnili coś ze slajdów i tyle. Sporo przedmiotów ogólnych nie związanych z medycyną. Miałem wrażenie na pierwszym roku, że te przedmioty to takie zapychacae.

  19-02-2021
 • Maryla
  Pielęgniarstwo

  Skończyłam Akademię Kaliska na kierunku pielęgniarstwo. Plan studiów od pierwszego roku przygotowuję do zawodu. Podstawy pielęgniarstwa zaczynają się już na 1 roku. Oprócz tego spotkacie się z takimi przedmiotami jak genetyka, anatomia, fizjologia. Będzie też trochę przedmiotów ogólnych typu socjologia, psychologia czy pedagogika. Jest również dużo praktyk. Szkołę ceniam w porządku. Z większościa wykładowców nie ma problemów się dogadać. Niektórzy studenci wymiękli po praktykach, ale też nie do końca wiem czego oni się spodziewali. To jest taki rodzaj pracy w którym mamy do czynienia często z ludzmi starszymi, którzy mają swoje zaburzenia. Ja się czegoś takiego spodziewałam w związku z tym nie byłam zawiedziona. Teraz pracuję w zawodzie. I powiew tyle, że problemów ze znalezieniem pracy wtym zawodzie większego nie ma.

  12-02-2021