video_library Ranking popularności kierunków

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na Politechnice Białostockiej w Białymstoku

1. Grafika - prawie 3 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Grafika to kierunek, który już od kilku lat jest na liście najpopularniejszych. To doskonały wybór dla kreatywnych osób, które chcą podzielić się swoja wizją. Podczas nauki poruszane są zagadnienia związane z historią sztuki, grafiką i estetyką tworzenia prac.

Szlifowane są umiejętności tworzenia grafik, na zajęciach praktycznych pojawia się rysunek i malarstwo. Absolwenci tego kierunku pracują w agencjach reklamowych, projektanci w instytucjach kulturowych, samodzielni graficy.

Zobacz więcej: Grafika na PB w Białymstoku.

 

2. Zarządzanie - prawie 3 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

O tym kierunku jest głośno od lat. I nic dziwnego, bo to kompleksowa wiedza, przydatna na wyższych stanowiskach zarządzających, czy dla tych, którzy marzą o prowadzeniu własnej firmy. Nauka obejmuje zarówno zarządzanie procesami, ich analizę i wdrażanie nowych rozwiązań.

To także umiejętność zarządzania zespołem, a także komunikacja na linii firma - klient. Takie przygotowanie pozwala na sprawne zarządzanie projektami, działem HR. To też dobry kierunek dla tych, którzy już postawili pierwsze kroki zawodowe, aby poszerzyć wiedzę.

Zobacz więcej: Zarządzanie na PB w Białymstoku.

 

3. Informatyka i ekonometria - prawie 3 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Informatyka to nauka przyszłości. Szybki rozwój nowych technologii i wdrażanie różnych algorytmów pozwala na optymalizację zasobów. Podczas nauki na tym kierunku, szczegółowo poruszana jest tematyka ogólnych zagadnień informatyki i systemów informatycznych.

Z drugiej strony studenci uczą się programowania, wykorzystywana algorytmów, specyfiki sztucznej inteligencji. Absolwenci tego kierunku pracują jako programiści, analitycy IT, projektanci oprogramowania. Jednocześnie poza tymi przedmiotami, studenci są też biegle uczeni języka obcego.

Zobacz więcej: Informatyka i ekonometria na PB w Białymstoku.

 

4. Architektura krajobrazu - prawie 3 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Te studia przygotowują przyszłych architektów, którzy poznają kompleksową wiedzę z zakresu projektowania i kształtowania architektury. To połączenia nauk przyrodniczych, technicznych, społecznych. Podczas projektowania przestrzeni, ważne jest uwzględnienie aspektów związanych z ochroną przyrody.

Absolwenci potrafią projektować i kształtować większe tereny takie jak parki krajobrazowe, ale też też miejskie tereny zielone. Absolwenci tego kierunku podejmują pracę w biurach projektowych, współpracują z parkami narodowymi, prowadzą własną firmę projektową.

Zobacz więcej: Architektura krajobrazu na PB w Białymstoku.

 

5. Architektura wnętrz - prawie 3 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Nowoczesne i wizjonerskie wnętrza teraz już nikogo nie szokują. Sami coraz chętnie urządzając wnętrza sięgamy to nietypowe przedmioty, odchodząc do wyposażenie z popularnych sklepów wnętrzarskich. Studenci poznają zagadnienia związane z historią i architekturą wnętrz. Szlifowane są też umiejętności, które pozwalają na projektowanie mebli.

To nie tylko konstrukcja, ale także dobór odpowiednich materiałów. Nowoczesne programy pozwalają na szybkie wizualizowanie projektów. Uzyskanie dyplomu, a także możliwość prezentacji prac już podczas studiów zwiększa szansę na pracę w najlepszych firmach projektowych lub pracę na własny rachunek.

Zobacz więcej: Architektura wnętrz na PB w Białymstoku.