Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Kursy maturalne to sposób na dobre wyniki na maturze!


Przed Tobą matura, do której chcesz się jak najlepiej przygotować? Dużą pomocą mogą być kursy maturalne, które pomogą Ci ugruntować lub powtórzyć wiadomości ze szkoły średniej. Sprawdź już dzisiaj, na jaki kurs maturalny możesz się jeszcze zapisać!

Wielu maturzystów decyduje się na kurs maturalny, aby dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych i uzyskać jak najwyższy wynik, co z kolei może stanowić przepustkę na wymarzony kierunek studiów. W 2018 roku maturę zdało 79% osób przystępujących do tego egzaminu. Jeśli nie chcesz być w grupie 21%, którym się nie powiodło podczas matury, zapisanie się na kurs maturalny jest bardzo dobrym pomysłem. Dlatego nie zwlekaj!

Jak wygląda organizacja kursów maturalnych?

Oferta kursów językowych jest dostosowana do potrzeb maturzystów – kursy są prowadzone na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Zajęcia odbywają się z reguły raz w tygodniu, niekiedy dwa razy; w zależności od placówki. Kurs odbywa się w dni nauki szkolnej lub w soboty. Zdarza się, że kursy językowe mają większą częstotliwość – wówczas zajęcia odbywają się nawet 3 razy w tygodniu. Kursy prowadzone są przez nauczycieli szkół średnich, egzaminatorów CKE, a niekiedy także przez pracowników uczelni wyższych. Cena kursu całorocznego waha się od 100-300 zł miesięcznie.

Kursy językowe dla maturzystów

Maturalne kursy językowe to najczęściej spotykany rodzaj kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych. Są to zazwyczaj kursy całoroczne, rozpoczynające się już we wrześniu lub w październiku i trwające aż do kwietnia. Organizowane są także intensywne kursy – trwające przez krótszy okres czasu; ich celem jest szybka powtórka materiału.
Kursy językowe dla maturzystów ma w swojej ofercie większość szkół językowych.
W trakcie takiego kursu, adekwatnie do programu, maturzyści mogą przygotować się do egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Jest to także świetny sposób na odświeżenie swojej wiedzy przez osoby, które przystępują do matury ponownie, np. chcąc poprawić swój wynik z matury.

Kursy maturalne z przedmiotów maturalnych

Maturzyści mogą także zapisać się na kursy przygotowujące do egzaminów z pozostałych przedmiotów maturalnych, nie tylko z języków obcych. Oferta jest tutaj bardzo szeroka – dostępne są kursy maturalne m.in. z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Biologii, chemii, fizyki, geografii czy WOS-u na poziomie rozszerzonym. Kursy są prowadzone na poziomach podstawowym i rozszerzonym – dostosowane są do poziomu, na jakim maturzysta będzie zdawał dany przedmiot.
Kursy maturalne prowadzoną są w formule całorocznej – tzn. przez cały rok szkolny, aż do matury – lub jako kurs powtórkowy czyli kurs intensywny. Kursy maturalne prowadzą prywatne instytucje, ale coraz częściej mają je w swojej ofercie także uczelnie wyższe.


Kursy maturalne


Kursy maturalne dla kandydatów na studia medyczne

Maturzyści, którzy mają sprecyzowane plany co do swojej dalszej edukacji, mogą wybrać specjalistyczne kursy. Takie jak np. kursy przygotowujące pod kątem rekrutacji na studia medyczne – skupiają się one na przedmiotach: biologia, chemia oraz matematyka. To wyniki z tych przedmiotów decydują bowiem o pozytywnym wyniku rekrutacji na kierunki takie jak kierunek lekarski, stomatologia, biotechnologia, weterynaria, analityka medyczna czy farmacja. Takie kursy zazwyczaj są całoroczne, z uwagi na ilość materiału, która jest do przerobienia.

Zostały ostatnie wolne miejsca!

Nie warto zostawiać przygotowań do matury na ostatnią chwilę – to zbyt ryzykowna strategia. Zdecydowanie lepiej jest przygotowywać się systematycznie przez cały rok, a na ostatnie tygodnie przed maturą zostawić tylko powtórki. Egzamin maturalny to zbyt ważna sprawa, aby nie traktować jej poważnie. W niektórych placówkach zostały jeszcze wolne miejsca, sprawdź ich ofertę, poznaj szczegóły i zdaj maturę na 100 %!

Firmy oferujące kursy maturalne

Kursy Off Course, Ul. Żurawia 22 (Centrum Biurowe Żurawia), Warszawa.
Link do strony: http://www.offcourse.edu.pl/.
Kontakt: kontakt@offcourse.edu.pl, 798 148 248

Kursy Off Course - to więcej niż kursy. To najwyższej jakości edukacja w zakresie przedmiotów ścisłych nie tylko dla uczniów chcących powtórzyć pełen zakres materiału z przedmiotów Biologia, Chemia, Fizyka czy Matematyka. Off Course to szkoła dla tych, którzy chcą jeszcze raz przerobić pełen materiał ze specjalistami, aby go dobrze zrozumieć i nauczyć się poprawnego sposobu myślenia połączonego z umiejętnościami analizy informacji.

Kursy maturalne Galileusz – 29 lokalizacji w całej Polsce!
Link do strony: https://www.galileusz.com.pl/.
Dane kontaktowe oddziału: https://www.galileusz.com.pl/kontakt.html

Profesjonalne kursy maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym przygotowujące na najlepsze Uczelnie w Polsce i za granicą. Posiadamy autorskie materiały dydaktyczne oraz wykwalifikowaną kadrę nauczycieli.

Kursy Archeion - Ul. św. Filipa 23/3, 31-150 Kraków.
Link do strony: https://www.kursymaturalne.krakow.pl/.
Kontakt: biuro@kursymaturalne.krakow.pl, 575 151 191, +12 431 18 94

O naszych kursach:
- najlepiej wykwalifikowana kadra w Krakowie,
- zajęcia w komfortowych salach w ścisłym centrum.

Akademia Brainers - Powstańców Warszawy 23/6, 83-000 Pruszcz Gdański.
Link do strony: http://brainers.pl/.
Kontakt: akademia@brainers.pl, 601 835 539

- kursy stacjonarne,
- korepetycje – zajęcia indywidualne,
- korepetycje – zajęcia online,
- kurs intensywny przed maturą,
- matura próbna,
- inne usługi edukacyjne.

Kursy Maturalne Abiturient R.M. Walas - ul. Grabowskiego 9/2 (przecznica z ul. Karmelickią) 31-126, Kraków.
Link do strony: http://www.abiturient.edu.pl/, http://www.wykladymaturalne.pl/
Kontakt: biuro@abiturient.edu.pl, 12 356 51 51, 12 352 18 20, 502 257 027

Kursy Maturalne Abiturient R.M. Walas - nieprzerwanie od 2006 roku. Nauka w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Możliwość lekcji indywidualnych. Wysoka skuteczność, renoma, świetnie opinie. Dla naszych kursantów dodatkowo darmowe warsztaty: z biologii, chemii i matematyki.

Kursy Misja Matura - ul. Chłodna 36/46 (Zespół Szkół nr 7), Warszawa.
Link do strony: https://www.misjamatura.com/.
Kontakt: kontakt@misjamatura.pl, 504-733-673

Efektywne metody nauczania i najwyższa skuteczność. Wykładowcy skupiają się na przekazaniu kluczowej wiedzy i technice prezentowania odpowiedzi w arkuszach maturalnych tak, by uczniowie mogli zdobyć jak najwięcej punktów na egzaminie.

Centrum Maturalne - Ruczaj EDUPROFIT - ul. Chmieleniec 39, Kraków.
Link do strony: https://kursy-maturalne.eduprofit.pl/.
Kontakt: eduprofit.kontakt@gmail.com, 668-189-959

Skutecznie przygotujemy Cię do matury w niewielkich grupach (4-7 os.) pod okiem wyśmienitych fachowców z co najmniej 10-letnim doświadczeniem. Profesjonalizm i skuteczność naszych nauczycieli dopełnią nowoczesne sale szkoleniowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Napiszesz maturę dużo lepiej niż myślisz!

Nauka czasów w języku angielskim dla wzrokowców
Link: http://www.ementor.pl/szkolenia/rozwoj/6tXh4n6Z6d/nauka-czasow-w-jezyku-angielskim-dla-wzrokowcow/kurs.html.
Kontakt: aszpyt@effectiveme.pl, 510 693 330

Zdarzyło się Wam na egzaminie pamiętać w którym miejscuw zeszycie zapisaliście potrzebną informację, jakim kolorem była zaznaczona, jak wyglądała strona, ale nie być w stanie odtworzyć samej informacji? To dlatego, że myślimy obrazami, nie słowami.
Okazuje się, że największy problem sprawia nam nie budowanie zdań w jakimś czasie, a wybór właściwego czasu w różnych sytuacjach.
To krótkie szkolenie uczy jak w automatyczny i wzrokowy sposób dobierać czasy do sytuacji w życiu codziennym.
Dodatkowe ćwiczenia pokażą, że Wy również możecie bez problemu wybierać adekwatny do sytuacji czas w języku angielskim 

Matura z angielskiego - kurs online
Link: http://www.ementor.pl/szkolenia/rozwoj/0oCc2331Wz/matura-z-angielskiego-kurs-online/kurs.html.
Kontakt: aszpyt@effectiveme.pl, 510 693 330

Kazano Wam podstawiać czasowniki do wzoru i wpisywać w luki w odpowiedniej formie.
Podawano zastosowania czasów w postaci regułek z myślnikami, a słownictwa kazano się „po prostu nauczyć”.
Wszystko pięknie. Tylko skoro to wszystko jest takie „proste”, to dlaczego nie pamiętamy słówek, które znaliśmy kilka dni wcześniej i musimy uczyć się ich od nowa?
Czemu pamiętamy, że zapisaliśmy coś na niebiesko w lewym dolnym rogu kartki, a nie pamiętamy co to konkretnie było?
Skąd mamy wiedzieć jaką końcówkę dodać do słowa robiąc ćwiczenia ze słowotwórstwa?
I jak to się dzieje, że potrafimy przetłumaczyć słówka i „znamy” je, ale mimo to nie używamy ich naturalnie w wypowiedziach? Dlaczego mózg je ignoruje zamiast je podsuwać w odpowiednim momencie, gdy tak idealnie pasowałyby do kontekstu?
Ten kurs jest kombinacją ponad dwóch godzin video oraz kompatybilnego z nim podręcznika, które przeprowadzą Was przez najistotniejsze elementy efektywnej nauki języka i gramatyki j. angielskiego.
Pokażę Wam jak uczyć się do matury w sposób wzrokowy i z przełożeniem na praktykę. W końcu zależy nam na czymś więcej, niż tylko wstawieniu czasownika w czasie Past Simple;)

Podchodzisz w tym roku do matury? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie: Jak przygotować się do matury?

Data publikacji: 21.09.2018