Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Jak się ubrać na egazmin?


Dla każdego ucznia matura jest najważniejszym i najbardziej stresującym wydarzeniem, z jakim do tej pory nie miał do czynienia. To, jak się ubierzemy na egzaminy maturalne ma ogromne znaczenie zarówno dla komisji egzaminacyjnej, ale i dla nas. W końcu.. „jak nas widzą, tak nas piszą”. Jak zatem dobrać stylizację, która będzie jednocześnie elegancka i niekrępująca?

Najważniejsza jest wygoda

Egzamin maturalny jest na tyle stresujący, że nie warto dostarczać sobie dodatkowych emocji strojem, który będzie nas uwierał, spadał. W tym dniu musimy być w pełni skoncentrowani na wiedzy, którą musimy się wykazać, a nie na zbyt ciasnej spódnicy. Warto więc zrobić wszystko, aby ograniczyć dodatkowe źródła nerwów. Pierwszą zasadą jeśli chodzi o wybór stroju na maturę jest estetyka. Ubierzmy się ładnie, ale z klasą i pokorą.


…Dopiero później elegancja

Dodatkowym atutem będzie eleganckie ubranie, które jednocześnie nie będzie rozpraszać ani Ciebie, ani komisji egzaminacyjnej. Skromność to kolejny plus, który zostanie doceniony i na pewno nie obniży Twoich szans. Eksponowanie urody poprzez krótką spódniczkę i głęboki dekolt w większości przypadków działa na niekorzyść. Ponadto skromny i ładny strój wyraża Twój szacunek do ludzi, którzy przyszli wysłuchać tego, co masz im do powiedzenia.


Nowe czy stare ubrania?

Jeżeli decydujesz się na kupno nowych ubrań specjalnie na maturę, spróbuj wcześniej sprawdzić, czy czujesz się w nich komfortowo. Buty, które mogą okazać się zbyt ciasne, mogą być naprawdę uciążliwe przy i tak już stresującej sytuacji. Przymierz je kilka razy i przyjrzyj się sobie w lustrze- dzięki temu zyskasz pewność co do stroju, albo z niego zrezygnujesz eliminując tym samym kolejne źródło stresu.


Jak wyglądam?

Zanim wyjdziemy na egzamin, warto sprawdzić, jak się prezentujemy. Można o to zapytać rodziców, czy rodzeństwa. Warto też chwilę przed wejściem do sali egzaminacyjnej zapytać kolegów i koleżanek, czy wszystko jest w porządku jeśli chodzi o nasz strój. Pamiętaj o wszystkich szczegółach, takich jak wyczyszczenie butów. Kiedy wyjdziesz z domu pewien, że dobrze wyglądasz, pozostanie Ci tylko skupić się na wiedzy i śpiewająco zdać egzamin!

Więcej informacji, z którymi warto zapoznać się przed maturą znajdziesz na stronie Przygotuj się do matury.

Data publikacji: 26.11.2019