Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Zielona Góra Kierunek Zarządzanie - 1 uczelnia

Studia Zarządzanie w Zielonej Górze

kierunek zarządzanie w Zielonej Górze
uczelnie w Zielonej Górze kierunek zarządzanie
zarządzanie zasobami ludzkimi w Zielonej Górze

 

Jeśli fascynuje cię działanie organizacji, interakcje społeczne, podejmowanie strategicznych decyzji i rozwijanie firm, a rozważasz studia na kierunku zarządzanie, chcemy dostarczyć ci wszystkie niezbędne informacje, które mogą ułatwić ci proces podejmowania decyzji.

Rozumiemy, że wybór odpowiedniego kierunku studiów i uczelni może być trudny, stanowić wyzwanie dla wielu osób. Dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł stanie się dla ciebie cennym źródłem informacji.

 

Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Zarządzanie w Zielonej Górze

 

 • Uniwersytet Zielonogórski rekrutacja na studia stacjonarne 2023/24 rozpoczęła się 1 czerwca i zakończyła 10 lipca, natomiast nabór dla studiów niestacjonarnych trwał od 01.08.2023 do 13.09.2023.

 

Uczelnie z kierunkiem zarządzaniem w Zielonej Górze

 

Zielonogórskie akademickie środowisko w Polsce, jako kluczowy punkt edukacyjny, prezentuje studentom rozliczne alternatywy kształcenia, zwłaszcza w obszarze zarządzania. Aczkolwiek, selekcja odpowiedniego miejsca nauki może stanowić trudność.

Podobnie znaczące jest zdobycie szerszego wglądu w proces edukacji na wybranym kierunku, dlatego zachęcamy do zaznajomienia się z recenzjami oraz opiniami dostarczanymi przez aktualnych studentów i byłych wychowanków danego ośrodka.

 

Czy warto studiować Zarządzanie?
 

Kierunek zarządzania przyciąga liczne grono zainteresowanych, z roku na rok przyciągając coraz więcej kandydatów zdających maturę. Możliwości zatrudnienia po zakończeniu tego rodzaju studiów są de facto rozległe.

Dyplomanci mogą uzyskać miejsca pracy w korporacjach, biurach reklamowych, sektorach HR różnych firm, a także w przemyśle nieruchomości. Zazwyczaj obejmują stanowiska kierownicze lub managerów.

Przeczytaj więcej w artykule: Zarządzanie - jak wyglądają studia i czy warto wybrać ten kierunek?

 


Ile zarabia osoba po Zarządzaniu w Zielonej Górze?
 

Przeciętne wynagrodzenia menedżerów w Polsce są uzależnione od doświadczenia zawodowego i zajmowanego stanowiska, przykładowo pensje menedżerów projektów zwykle mieszczą się w przedziale od około 5000 do 10000 złotych brutto miesięcznie. Ogólnie rzecz biorąc, większe doświadczenie zawodowe koreluje z wyższym wynagrodzeniem.

Należy zaznaczyć, iż zarobki w sektorze zarządzania często wzbudzają zainteresowanie ze względu na ich korzystność. Jednakże, kluczowymi determinantami poziomu płac są specjalizacja oraz zakres doświadczenia zawodowego pracownika w tej dziedzinie.

Przeczytaj więcej w artykule: Manager: czym się zajmuje i jakie są jego zarobki?

 

Uczelnie w Zielonej Górze - kierunek studiów Zarządzanie

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Wydział Ekonomii i Zarządzania

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Zarządzanie

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Studia Zarządzanie w Zielonej Górze - pytania i odpowiedzi

 • Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze?

  Kierunek studiów Zarządzanie, oferowany jest w Zielonej Górze i najbliższej okolicy, w ramach studiów licencjackich i magisterskich II stopnia.
   
  Studia licencjackie I stopnia, obejmują 3 lata nauki (6 semestrów), która kończy się obroną pracy dyplomowej, umożliwiając absolwentom uzyskanie tytułu zawodowego licencjata oraz kontynuowanie nauki na studiach II stopnia – magisterskich.
   
  Magisterskie studia uzupełniające II stopnia, umożliwiają kandydatom z tytułem licencjata, inżyniera i wyższych stopni, zdobycie tytułu zawodowego magistra. Nauka na studiach II stopnia trwa 2 lata i zakończona jest obrona pracy magisterskiej.
 • Jakie są koszty studiów na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze?

  Opłaty za studia wyższe związane są z wyborem studiów w trybie niestacjonarnym oraz na większości uczelni niepublicznych, wysokość czesnego nie jest wyznacznikiem jakości uczelni, może się okazać, że najlepsza szkoła wyższa pobiera niższe opłaty niż konkurencyjne uczelnie.
   
  Zarządzanie jest raczej popularnym kierunkiem i wybór studiów płatnych w województwie lubuskim i samej Zielonej Górze, to koszt w przedziale 4000 zł – 6000 zł za rok studiów. Różnice w wysokości czesnego, mogą być związane z popularnością kierunku, możliwościami przyszłego zatrudnienia czy pozycją rankingową uczelni, koszty związane z nauką powinny być traktowane jako inwestycja w przyszłość.
   
  Koszt 1 roku studiów w regionie to np.:
  • Uniwersytet Zielonogórski – 4100zł
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim – 4500zł
 • Na których uczelniach mogę studiować Zarządzanie stacjonarnie w Zielonej Górze i okolicach?

  Decydując się na studia stacjonarne na kierunku Zarządzanie, spotkamy się z systemem nauki bardzo podobnym do znanego ze szkół średnich. Zajęcia w większości są obowiązkowe, odbywają się w uczelnianych budynkach i realizowane są w dni powszednie od poniedziałku do piątku, od godzin porannych do popołudniowych. Taka forma nauki spotyka się z dużą aprobatą kandydatów i pozwala w sposób najbardziej przystępny realizować program studiów.
   
  Stacjonarna forma nauki dostępna jest w Zielonej Górze i w regionie między innymi na uczelniach publicznych:
  • Uniwersytet Zielonogórski,
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskie.            

  Stacjonarnie Zarządzanie, można studiować również na uczelniach prywatnych, np.:

  • Wyższa Szkoła Biznesu Gorzów Wielkopolski.

   

  Jeżeli chcesz sprawdzić pełną bazę uczelni oferujących studia Zarządzania w Zielonej Górze, zobacz Zarządzanie w Zielonej Górze - 2 uczelnie.

 • Na których uczelniach mogę studiować Zarządzanie niestacjonarnie w Zielonej Górze i okolicach?

  Studia niestacjonarne (zaoczne) zostały stworzone głównie z myślą o osobach już pracujących i szukających zatrudnienia, planujących podwyższenie kwalifikacji i zdobycie wyższego zatrudnienia bez rezygnacji z pracy.
   
  Taka forma studiów obejmuje spotkania, tzw. zjazdy, które odbywają się zazwyczaj co 2 tygodnie w soboty i niedziele, pozostawiając resztę tygodnia do dyspozycji studentów. Taka forma nauki wymusza większego nakładu pracy od studentów, daje jednak większą swobodę i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w trakcie nauki.
   
  Studia zaoczne na kierunku Zarządzanie, dostępne są w Zielonej Górze i okolicach na uczelniach publicznych np.:
  • Uniwersytet Zielonogórski.

  Również uczelnie prywatne mają taką ofertę, przykładowo:

  • Wyższa Szkoła Biznesu Gorzów Wielkopolski,
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
 • Jakie są specjalizacje na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze?

  Absolwenci szkół średnich wybierający się na studia z dziedzin Zarządzania w Zielonej Górze i okolicach, mogą zdecydować się na wybór już ukierunkowanych studiów takich jak np. Zarządzanie i inżynieria produkcji lub wybór zarządzania związanego z dziedzinami finansowymi, turystyką, sportem czy jednostkami opieki medycznej.
   
  Wybierając studia na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze, można również w toku nauki wybrać kierunki specjalizacyjne ukierunkowane na przyszłą drogę kariery zawodowej.
   
  Do najpopularniejszych kierunków specjalizacyjnych w Zielonej Górze i okolicy, należą między innymi:
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji,
  • Zarządzanie w bankowości i finansach,
  • Zarządzanie w gospodarce cyfrowej,
  • Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii.
 • Jaką wiedzę zdobędę na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze?

  Można śmiało powiedzieć, że kierunek jakim jest Zarządzanie, dostępny w Zielonej Górze i najbliższej okolicy, jest kierunkiem studiów interdyscyplinarnych.
   
  Studenci w trakcie nauki poznają zasady funkcjonowania przedsiębiorstw, poznają zasady i przepisy prawa handlowego, zdobywają umiejętności i kompetencje miękkie związane z prowadzeniem negocjacji, pozyskiwaniem kontrahentów handlowych, uwarunkowania socjologiczne niezbędne w pracy managerskiej, uczą się zarządzania większymi zespołami pracowników, czy kierowania projektami związanymi z budową marki przedsiębiorstwa.
   
  W planach zajęć pojawiają się takie przedmioty jak:
  • Organizacja systemów produkcyjnych,
  • Społeczna odpowiedzialność biznesu,
  • Rachunkowość zarządcza,
  • Zarządzanie strategiczne,
  • Kierowanie w systemach bezpieczeństwa,
  • Podstawy marketingu.

   

  Więcej na temat nauki na tym kierunku przeczytasz na stronie Wiedza na kierunku Ekonomia w Zielonej Górze.

 • Czy łatwo znajdę pracę po studiach na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze?

  Ukończenie studiów wyższych na kierunku Zarządzanie, umożliwia podjęcie pracy na większości stanowisk kierowniczych i managerskich na szczeblach administracji samorządowej, w instytucjach publicznych czy sektorze prywatnym.Pracodawcy w okolicach Zielonej Góry, chętnie zatrudniają doświadczonych kierowników zespołów, zarządzających finansami, dystrybucja czy zespołami pracowników.

  Dzięki dyplomowi ukończenia studiów wyższych na kierunku Zarządzanie, można znaleźć pracę w wielu sektorach gospodarczych, szkolnictwie, urzędach czy prywatnych przedsiębiorstwach. Absolwenci kierunku, mają większe szanse zatrudnienia w regionie niż kończący konkurencyjne kierunki.

  Więcej informacji na temat pracy w Zarządzaniu znajdziesz na stronie Praca w Zarządzaniu.

 • Jakie są plusy i minusy pracy na stanowisku menagera w Zielonej Górze?

  Kończąc studia na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze i najbliższej okolicy, można w miarę łatwo znaleźć zatrudnienie, oczywiście nie będą to od razu najwyższe stanowiska kierownicze, ale zatrudnienie daje duże możliwości awansu.

  Dobrze prowadzone działania marketingowe, kierowanie zespołami pracowników i udane działania strategiczne, pozwalają zaistnieć na rynku managerskim. Wysokie zarobki, służbowe auta i kontakt ze światem biznesu to główne atuty zawodu. Trzeba jednak przyznać, że praca ta wymaga wielu poświęceń, niezliczonych nadgodzin i stałej kontroli pracy całych zespołów odpowiedzialnych za wizerunek firmy.

   

  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Zalety i wady pracy na stanowisku Menagera.  

 • Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie w Zielonej Górze?

  Kierunki z grupy zarządzania są coraz bardziej oblegane przez kandydatów na studia wyższe w Zielonej Górze i całym województwie lubuskim, dlatego można zwiększyć szanse przyjęcia na wymarzoną uczelnię zdobywając dobre wyniki z egzaminów maturalnych.
   
  Każda uczelnia może wprowadzać własne regulacje i zasady rekrutacyjne, jednak najczęściej brane są pod uwagę wyniki z matur z konkretnych przedmiotów, a najwyżej punktowane są wyniki z matury rozszerzonej.
   
  Wybierając się na Zarządzanie w Zielonej Górze, warto podejść do egzaminu dojrzałości z takich przedmiotów jak:
  • Matematyka,
  • Fizyka,
  • Geografia,
  • Język polski,
  • Język obcy nowożytny. 

   

  Więcej informacji o wymaganiach maturalnych znajdziesz na stronie Najważniejsze informacje dla maturzystów.

Studia na kierunku Zarządzanie w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w Zielonej Górze

Zasady rekrutacji na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Zielonogórskim
Uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w Zielonej Górze
zasady rekrutacji

Zobacz uczelnie na mapie w Zielonej Górze