Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

1 marca 2023 - Dzień Otwarty UZ!

1 marca 2023 - Dzień Otwarty UZ!„Co dalej? Dokąd się udać?” - Zapewne każdy maturzysta zadaje sobie te pytania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele emocji i stresu towarzyszy wyborowi studiów. Nie możesz się zdecydować, kim chcesz zostać w przyszłości? A może masz już plan na siebie, ale nie wiesz gdzie rozpocząć naukę? Zapraszamy na Dzień Otwarty na Uniwersytecie Zielonogórskim!

Co w programie…?

 

PREZENTACJA WYDZIAŁÓW

 

Podczas wydarzenia będzie można poznać wszystkie uniwersyteckie wydziały. Oprócz dostarczenia wszelkich informacji dotyczących oferty dydaktycznej, przedstawiciele wydziałów przeprowadzą także prezentacje, pokazy, warsztaty, quizy i konkursy.

Humanistyczne, ścisłe, medyczne, techniczne, artystyczne, społeczne, ekonomiczne, przyrodnicze… Zapoznamy Cię z ponad 60 kierunkami dostępnymi na naszej uczelni. Znając ich specyfikę, łatwiej będzie Ci wybrać studia odpowiadające Twoim umiejętnościom, zainteresowaniom oraz zdawanym przedmiotom maturalnym. Dowiesz się także, do jakiego z 12 wydziałów należy dany kierunek.

 

PREZENTACJA KÓŁ NAUKOWYCH

 

To świetna okazja do spotkania ze studentami UZ, poznania ich działalności i sukcesów. Studenci z chęcią opowiedzą Ci o swoich kołach naukowych i wrażeniach związanych ze studiowaniem w Zielonej Górze, a także o możliwościach, jakie dał im wybór UZ. Autentyczne odczucia i informacje z pierwszej ręki!

 

WYKŁADY POPULARNONAUKOWE 

 

Z pewnością dadzą przedsmak studiowania. Zobaczysz, jak mogą wyglądać wykłady na naszej uczelni. Ciekawa tematyka, wykwalifikowani prowadzący - korzyści poznawczo-edukacyjne gwarantowane! Co więcej, wiedza zdobyta podczas wykładów przyda Ci się już na maturze.

 

INNI WYSTAWCY

 

Biuro Rekrutacji, Biuro Promocji, Dział Współpracy z Zagranicą - dodatkowym atutem Dnia Otwartego będzie możliwość konsultacji z jednostkami UZ, z którymi będziesz mieć styczność zarówno w trakcie rekrutacji, jak i podczas studiów. Poznasz ich działalność oraz około-dydaktyczną ofertę uczelni, a także dowiesz się, z czym możesz się do nich zwrócić. Przedstawiciele Działu Współpracy z Zagranicą opowiedzą o możliwości wyjazdu za granicę w ramach Programu Erasmus+. 

 

ZIELONA GÓRA

 

Zielona Góra jako miasto uniwersyteckie. Dobrze wiemy, jak ważne jest otoczenie, w którym się studiuje. Komfort życia, bogate tradycyjne, kultura i historia, wiele urokliwych miejsc i interesujących wydarzeń… Przekonamy Cię, że Zielona Góra to po prostu fajne miasto do życia! Pomoże nam w tym ekipa z Visit Zielona Góra, która odpowie na wszelkie pytania związane z naszym miastem, przedstawi atrakcje turystyczne, zachęci do zwiedzania i poznania Winnego Grodu. Miłośnicy aktywności, przyrody, historii czy rozrywki – w Zielonej Górze każdy znajdzie coś dla siebie. Zainteresowani będą mogli otrzymać foldery i mapy. 
 

 

PATRONAT MEDIALNY 

 

Patronem medialnym Dnia Otwartego UZ jest Akademickie Radio Index. Zadba ono o oprawę muzyczną i atmosferę podczas wydarzenia. Imprezę poprowadzi redaktor Mateusz Kasperczyk.

 

UWAGA! Aby wziąć udział w Dniu Otwartym należy zapisać się przez formularz: https://webapps.uz.zgora.pl/www_festiwal/public/

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w aulach obowiązują również osobne zapisy na wykłady popularnonaukowe (poprzez ten sam formularz). 

Zapisy będą trwały do 20 lutego 2023 r.

 

Podsumujmy…

Data: 1 marca 2023 r. w godz. 9:00-14:00
Miejsce: Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra

Szczegółowy program dostępny na stronie: https://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?dzie-otwarty-uz 

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Promocji UZ: https://bp.uz.zgora.pl/aktualnosci/zapowiedz-dnia-otwartego-na-uz-2023-21.html 

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/917488169218089 

#Meet us, Trust us, Choose us 
#Weź kierunek na UZ i wkręć się w Zieloną Górę!


Data publikacji: 01.02.2023
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Zielona Góra