Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Zobacz wiecej

Cena za semestr od 4135zł od od od

Grafika Zobacz wiecej

Cena za semestr od 4915zł od od od

Komunikacja i media Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od od 4135zł

Prawo Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 4135zł od

Psychologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 4915zł od 4915zł

Psychologia dla magistrów i licencjatów Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 4915zł od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

II WYDZIAŁ PSYCHOLOGIIII Wydział Psychologii SWPS we Wrocławiu zarówno pod względem dydaktycznym, jak i badawczym należy do ośrodków najlepszych w Polsce. Wydział wyróżnia się doskonałą ofertą kształcenia, a także prowadzeniem badań na najwyższym, światowym poziomie. Wśród nagród i wyróżnień, które świadczą o jakości edukacji i działalności badawczej, warto wyróżnić między innymi nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które w 2010 roku uznało wydział za najlepszą jednostkę naukową w dziedzinie nauk społecznych. Z kolei w 2013 roku II Wydział Psychologii zdobył kategorię A+, która przyznawana jest najlepszym instytucjom w kraju. Wydział posiada wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, ma możliwość nadawania uprawnień doktorskich i habilitacyjnych.

 

Uniwersytet SWPS

 

DYDAKTYKA

Oferta kształcenia II Wydziału Psychologii skierowana jest do przyszłych psychologów klinicznych, którzy chcą rozwijać się w zakresie profilaktyki, diagnostyki, terapii zaburzeń psychicznych. Wydział kształci również psychologów biznesu, zajmujących się rozwojem pracowników, zarządzaniem zasobami ludzkimi, zwiększaniem konkurencyjności organizacji. Absolwenci II Wydziału Psychologii znajdują zatrudnienie zarówno w szeroko pojętym biznesie, jak i w placówkach i jednostkach zajmujących się leczeniem i wsparciem psychologicznym. Absolwenci studiów magisterskich mogą również kontynuować kształcenie zawodowe w ramach Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich.

 

10 powodów, dla których warto studiować na Uniwersytecie SWPS

10 powodów, dla których warto studiować w Uniwersytecie SWPS:
• Uczelnia oferuje najlepszą psychologię w województwie Dolnośląskim (wg rankingu Perspektyw 2019)
• Uniwersytet SWPS jest najczęściej wybieraną uczelnią przez kandydatów na studia w 2018 r. wg MNiSW
• Uniwersytet SWPS należy do najważniejszych ośrodków psychologicznych w Polsce z prestiżową kategorią A+
• Według rankingu Perspektyw 2019 r. Wydział Prawa wchodzi w skład pięciu najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Natomiast według Rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia prawnicze zajęły 1. miejsce wśród wszystkich niepublicznych szkół wyższych.
• Na Uniwersytecie SWPS wykładają najlepsi wykładowcy w Polsce: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Wojciech Burszta, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Godzic, prof. Jacek Sobczak, prof. Bogdan Wojciszke
• Uniwersytet SWPS odwiedzają wybitne osobistości świata nauki i mediów, np. prof. Robert Cialdini, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jerzy Stuhr, prof. Philip Zimbardo, Jerzy Hausner, Jacek Santorski.
• Studia są nastawione na praktykę i współpracę z pracodawcami
• Działa tu Biuro Karier, które pomaga studentom znaleźć praktyki i staże
• Na Uniwersytecie SWPS istnieje 79 kół naukowych, chór, Studencka Poradnia Prawna, działają tu także szkoła językowa, księgarnia, biblioteka
• Studenci mogą odbyć część studiów za granicą na jednej ze z 102 uczelni zagranicznych, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy

 

Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej

Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej oferuje kształcenie zarówno w dziedzinach prawniczych, jak i humanistycznych w zakresie wiedzy o mediach, reklamie, public relations czy komunikacji wizerunkowej. Studia prawnicze są prowadzone przez doświadczonych prawników, zarówno dydaktyków, jak i praktyków, którzy wykorzystują anglosaskie standardy nauczania prawa. Kształceniem w dziedzinach komunikacji społecznej zajmują się natomiast cenieni publicyści, medioznawcy, redaktorzy i ludzie pracujący w mediach. Ciekawą propozycją jest również nowoczesny program studiów graficznych, który opiera się na założeniach human-centered design.

 

Studia za granicą

Kształcenie na Uniwersytecie SWPS pozwala nie tylko na zdobycie szerokiego zakresu kwalifikacji zawodowych na wybranym kierunku, ale również na studiowanie za granicą w ramach programów wymiany studenckiej, między innymi Erasmus+. Studenci mają możliwość wyjechania na studia na uczelnie w Belgii, Finlandii, Francji, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Turcji, a nawet w Korei Południowej. Aby dostać się do programu wymiany studenckiej, wystarczy z dobrymi wynikami ukończyć pierwszy rok studiów oraz zdać egzamin z języka obcego. Studenci, którzy chcą kształcić się za granicą mogą wybierać spośród aż 90 uniwersytetów w całej Europie i nie tylko.

Wymiany studenckie – dlaczego warto?

Kształcenie w ramach wymiany studenckiej to możliwość szlifowania języka obcego, poznania historii i kultury kraju, w jakim odbywa się nauka, a także nawiązania międzynarodowych znajomości, które mogą procentować w późniejszym życiu zawodowym. Studenci mają możliwość uczestniczenia w wielu projektach realizowanych w międzynarodowym gronie, a także nauki przedmiotów, które nie są realizowane na rodzimej uczelni.

 

Kontakt

53-238 Wrocław

ul. Ostrowskiego 30b

tel.:

71 750 72 72