Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku

87-800 Włocławek

ul. 3 Maja 17

tel.:

54 231-60-80

ikonka email do uczelni

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Skończyłam administrację na tej uczelni. Aktualnie pracuje w urzędzie. Na moim przykładzie mogę stwierdzić, że studia przygotowały mnie do zawodu. Nauczyłam się pisać pisma urzędowe, co nawet moje starsze koleżanki z pracy były zdziwione, że takie dobre pisma pisze bezpośrednio po szkole. Na studiach dużo mieliśmy przepisów, róznych aktów prawnych. Trzeba to było wszystko wkuć na pamięć. Przydaje się to również w czasie procesu rekrutacyjnego w czasie którego jest egzamin z przepisów prawa. Ja na studiach się starałam dobrze przygotowywac do kolokwiów i egzaminów. Co nie znaczy, że nie imprezowałam. Byli tacy co głównie imprezowali i niektórzy z nich nawet studia ukończyli, czasami z warunkami, ale ukończyli. Ja z uczelni jestem zadowolona. Uważam, ten czas za bardzo pozytywny okres. Jakiejś traumy z wykładowcami nie miałam. Z każdym szło się dogadać, jeśli widział, że komuś zależy.

  Beata
  Administracja
  31-03-2021
 • Jestem studentką prawa na tej uczelni. Jestem na drugim roku i jak na razie mi się podoba. Wykłady prowadzą nie tylko akademiccy teoretycy, ale także ludzie którzy z prawem mają do czynienia w praktyce, na przykład radcy prawni. Rektor naszej uczelni jest doktorem prawa z UMK w Toruniu.  Jeśli chodzi o egzaminy to wykładowcy sa rózni, jedni chętniej przepuszczają obiboków inni mniej. Potem taki niewiele umie i się chełpi, że zdał a inni to frajerzy, bo się uczyli. Dla mnie to jest bardzo dziecinne podejście, bo przecież jednak dobrze jest się coś nauczyć. Są też wykładowcy którzy lepiej przemaglują i nie lubią leserów przepuszczać. Jak do tej pory to zaliczyłam wszystkie egzaminy bez poprawek. Zawsze jednak staram się coś wiedzieć, aby dać wykładowcy powód do zaliczenia. Wszystkich wykładowców jeszcze nie poznałam, ale jak na razie jest spoko.

  Karolina
  Prawo
  30-03-2021