Reklama - Politechnika Morska w Szczecinie

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum (CB)

71-011 Szczecin

ul. Mieszka I 61 c

tel.:

91 48 38 171

ikonka email do uczelni

rekrutacja@cb.szczecin.pl

dziekanat@cb.szczecin.pl

Bezpieczeństwo wewnętrzne
Filologia
Fizjoterapia
Pedagogika

Opis Uczelni

Historia szczecińskiej uczelni sięga 2000r., kiedy decyzją Ministra Edukacji Narodowej udzielono zgody na utworzenie Wyższej Szkoły Języków Obcych i Turystyki. W marcu 2006r., za zgodą Ministerstwa Edukacji uczelnia zmieniła nazwę na obecną Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum.

Założone rok później Wydawnictwo Naukowe, opublikowało ponad 50 publikacji. Pozytywne opinie Państwowej Komisji Akredytacyjnej pozwoliły rozszerzać ofertę edukacyjną i utworzenie oddziałów zamiejscowych w Stargardzie i Kaliszu Pomorskim.
Obecnie uczelnia prowadzi działalność edukacyjną na jednolitych studiach magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych studiach I i II-ego stopnia, studiach podyplomowych, prowadzi również liczne kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe.
Szczecińska szkoła wyższa bierze czynny udział w programie Erasmus+, umożliwiając studentom odbycie praktyk lub części studiów poza granicami kraju, które podnoszą kwalifikacje językowe i pozwalają zdobyć doświadczenie zawodowe w międzynarodowych organizacjach. Absolwenci uczelni zdobywając tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub magistra, są przygotowani do natychmiastowego podjęcia pracy zawodowej, posiadając zarówno niezbędną wiedzę merytoryczną jak i praktyczne umiejętności, odnosząc sukcesy w dziedzinach informatycznych, pedagogicznych i pracy w służbach mundurowych.


 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu WSZiB
SWPS | Poznań
WSL Odkryj Logistykę

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni zachodniopomorskie