Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Studia Starogard Gd. - najpopularniejsze kierunki | Nowy ranking

ikonka studia

Studia / Uczelnie w Starogardzie Gd. - 1 uczelnia

Pomorska Szkoła Wyższa (PSW) ( zobacz więcej )

83-200 Starogard Gd.

ul. Kościuszki 112/114

tel.:

58 56 175 82

ikonka email do uczelni

info@psw.stg.pl


Wybrane uczelnie w województwie pomorskim

1. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

Gdyńska Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia z wieloletnią tradycją, powstała w 1922 roku. Uczelnia znajduje się pod nadzorem Ministra Obrony narodowej. Edukuje przede wszystkim oficerów marynarki wojennej, a także pracowników cywilnych na kierunkach związanych z obronnością, mechanika okrętową oraz nawigacją. Uczelnia kształci na kierunkach takich, jak informatyka, oceanotechnika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo morskie państwa.

W ofercie uczelni jest również szeroki wybór kierunków studiów podyplomowych, zarówno wojskowych, jak i cywilnych. Wieloletnia tradycja, świetna baza dydaktyczna oraz najlepsi wykładowcy i pracownicy naukowi to gwarancja, że kształcenie na Akademii Marynarki Wojennej będzie pierwszym krokiem do świetnie zapowiadającej się kariery zawodowej. Nauka na uczelni daje ogromne możliwości zawodowe.

Adres: ul. Jana Śmidowicza 69, 81-103 Gdynia

2. Uniwersytet Morski w GdyniUniwersytet Morski Gdyni powstał w 1920 roku, jest to więc szkoła z ogromną tradycją, która w codziennej działalności umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością. Na uczelni kształci się co roku około 10 tysięcy studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. W ofercie uczelni znajdują się studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie oraz bogata oferta kształcenia podyplomowego, kursów, szkoleń oraz praktyk i stażów zawodowych.

W ofercie kształcenia znajduje się obecnie 9 kierunków studiów zorganizowanych na czterech wydziałach wchodzących w skład struktury organizacyjnej uczelni. Do wyboru są między innymi takie kierunki, jak: nawigacja, transport, informatyka, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn, towaroznawstwo, innowacyjna gospodarka. Uniwersytet Morski w Gdyni kształci na bardzo wysokim poziomie, posiada doskonałą kadrę wykwalifikowanych wykładowców oraz świetną bazę dydaktyczną. Uczelnia posiada kilka statków, na których studenci mogą odbywać rejsy w ramach praktyk na morzu.

Adres: ul Morska 81-87, 81-225 Gdynia

3. Akademia Pomorska w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku powstała w 1969 roku, ale początkowo działała pod nazwą Wyższa Szkoła Nauczycielska. Oferuje kształcenie na kierunkach zarówno ścisłych, jak i humanistycznych. Uczelnia oferuje kilkanaście kierunków studiów zorganizowanych na pięciu wydziałach. Dostępne są studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie w systemie zarówno stacjonarnym, jak i zaocznym. Można więc połączyć kształcenie akademickie z pracą zawodową.

Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania na niektórych kierunkach stopnia doktora. Ma również bogaty pakiet studiów podyplomowych, które pozwalają na szybkie uzupełnienie wykształcenia lub zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych. Studenci uczelni mają możliwość brania udziału w stażach, praktykach, szkoleniach, dzięki czemu są doskonale przygotowani do późniejszej pracy zawodowej. Uczelnia ściśle współpracuje zarówno z innymi ośrodkami akademickimi, jak również z przedstawicielami biznesu. Dzięki temu posiada doskonały program nauczania, który odpowiada współczesnym potrzebom rynku pracy.

Adres: ul. Bohaterów Westerplatte 64, 76-200 Słupsk

4. Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie

Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie powstała w 2002 roku jako uczelnia zawodowa, której oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mają możliwości nauki w odległych ośrodkach akademickich, a jednocześnie zależy im na uzupełnieniu wykształcenia. W ofercie uczelni znajdują się studia pierwszego stopnia, które trwają trzy lata. Do wyboru są takie kierunki, jak pielęgniarstwo, ochrona środowiska, zarządzanie czy socjologia. Studenci mogą wybrać naukę na studiach dziennych, która jest bezpłatna, lub zdecydować się na płatne studia niestacjonarne, dzięki którym można pogodzić zdobywanie wykształcenia z pracą zawodową. W

ofercie uczelni znajdują się również różne kursy doszkalające, szkolenia, praktyki i staże, które umożliwiają zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Na uczelni co roku kształci się kilka tysięcy studentów, a absolwenci Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej doskonale odnajdują się na rynku pracy i są świetnie przygotowani do wykonywania swoich zawodów.

Adres: ul. Dworcowa 7, 75-343 Wejherowo

5. Sopocka Szkoła Wyższa w SopocieSopocka Szkoła Wyższa jest uczelnią niepubliczną z uprawnieniami państwowej uczelni. Szkoła powstała w 1997 roku i od początku zapewnia nowoczesną ofertę kształcenia i kierunki, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące kształcenia humanistycznego, jak i ścisłego, technicznego czy przyrodniczego. Szkoła posiada cztery wydziały: Architektury, Ekonomiczno-Społeczny, a także Wydział Zamiejscowy w Chojnicach oraz Międzyuczelniany Wydział Biznesowo-Lingwistyczny.

Szkoła prowadzi studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe, a także sporo kursów i szkoleń. Nauka może odbywać się w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Ta druga opcja to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć możliwość dokształcania się z pracą zawodową. Sopocka Szkoła Wyższa zapewnia studentom doskonałe warunki kształcenia, świetnie przygotowaną kadrę wykładowców, a także możliwość realizowania stażów i praktyk zawodowych w największych przedsiębiorstwach w regionie.

Adres: ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Sercem Pomorza jest Gdańsk, który jest bardzo bogaty w oferty dla przyszłych studentów, decydując się na naukę w tym mieście warto zapoznać się z listą 19 placówek na stronie - studia w Gdańsku.
Znajduje się tam 12 uczelni niepublicznych , oraz 7 publicznych szkół wyższych.