Reklama - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzivideo_library Ranking popularności kierunków

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

1. Grafika - prawie 10 kandydatów na 1 miejsceForma studiów: studia stacjonarne,studia niestacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Już podczas studiów I stopnia, studenci tego kierunku poznają zagadnienia związane z grafiką i sztuką. Praktyczne zastosowanie tej wiedzy przy tworzeniu grafik pozwala na jak najlepsze przygotowanie do późniejszej pracy w zawodzie. Grafika obejmuje takie zagadnienia jak typografia, systemy komunikacji wizualnej, kompleksowe kampanie w mediach. Możliwość prezentacji swoich prac na licznych wystawach pozwala na wyróżnienie się spośród innych studentów. Studia II stopnia to rozszerzenie wiedzy, są zakończone dyplomem magistra sztuki.
 

2. Architektura wnętrz - ponad 6 kandydatów na 1 miejsceForma studiów: studia stacjonarne,studia niestacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Ten kierunek od wielu lat nie schodzi z top najpopularniejszych. To połączenie nauk artystycznych, architektonicznych i technicznych. Podczas nauki studenci będą uczyć się projektowania z wykorzystaniem najnowszych dostępnych narzędzi. To projektowanie nie tylko wnętrz mieszkalnych, ale także biurowych czy użyteczności publicznej. Coraz chętniej ludzie decydują się na pomoc projektanta w zakresie stworzenia domu od podstaw czy podczas projektu jego aranżacji. Wiedza na temat sztuki dekoratorstwa z pewnością będzie przy tym pomocna. Poza zawodem projektanta, można także po tym kierunku podjąć pracę w galerii sztuki.
 

3. Wzornictwo - prawie 4 kandydatów na 1 miejsceForma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

W top trzech kierunkach na ASP znajduje się także wzornictwo. Możliwość poznania tajników związanych z designem i projektowaniem wizualnym przyciąga wielu kandydatów. To z pewnością kierunek, na którym doskonale odnajdą się osoby kreatywne, o nieszablonowym myśleniu. Podczas nauczanie poznaje się zagadnienia związane z technologią materiałową, produkcyjną, konstrukcyjną. Studenci tego kierunku mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień z międzynarodowych festiwali czy targów. To możliwość zaprezentowania swoich prac być może przyszłemu pracodawcy.
 

4. Rzeźba - ponad 3 kandydatów na 1 miejsceForma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Kierunki związane z rzeźbą cieszą się sporą popularnością. Coraz więcej osób także odwiedza galerie sztuki czy sami decydują się na nowoczesne i oryginalne dekoracje w swoich wnętrzach. Podczas studiów stacjonarnych poznaje się uniwersalne techniki tworzenia, a także nowoczesne techniki cyfrowe. To także zagadnienia związane z samą historią sztuki. Po ukończeniu tego kierunku można podjąć pracę jako samodzielny artysta, czy też w grupach, które tworzą większe aranżacje projektowe. Możliwość uczestnictwa w kursach, warsztatach i wyjazdach pozwala na lepsze ćwiczenie praktycznych umiejętności.
 

5. Tkanina i ubiór - prawie 3 kandydatów na 1 miejsceForma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Ten kierunek pozwala na zdobycie wiedzy w zakresie kreowania tekstyliów. To możliwość nie tylko poznawania świata mody, ale wyróżnienie się i zostanie samodzielnym projektantem. Zajęcia poruszają tematy związane z sztuką, historią sztuki, historią tkaniny, ale też ogólno-plastyczne czy wykorzystanie technik komputerowych w projektowaniu. Praktyki przemysłowe pozwalają na stworzenie swojej autorskiej kolekcji. Studenci mogą brać udział w pokazach i licznych konkursach, przez co mają okazje szerszego zaprezentowania swoich prac.

Pełną ofertę edukacyjną Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi możesz znaleźć na ASP - kierunki studiów lub na stronie Studia na ASP.

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni łódzkie