Uczelnie z ludzką twarzą - Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Wywiad z Kamilem Ulanieckim

Lokalizacja: ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków

Rozmowa Wiktorii Owsińskiej z Kamilem Ulaneckim, studentem drugiego roku zarządzania informacją i publikowania cyfrowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Rozmowa na temat wyboru uczelni, kierunku studiów, ale też planów zawodowych.

Studiuję zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe - na swoją przyszłość pracuję już dzisiaj.

Skąd dowiedziałeś się o Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie?
Od zawsze wiedziałem, że chcę studiować w Krakowie, w dużym mieście, prawdziwie akademickim. Pochodzę z pięknego, małopolskiego miasta Tarnów. Kiedy przyszedł czas, aby wybrać szkołę wyższą, przeglądałem strony uczelni i ich oferty. Mój wybór padł na UP.

Czy brałeś pod uwagę studia na innym kierunku niż zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe?
Tak, brałem pod uwagę studia na kierunku architektura informacji. Natomiast po długim namyśle uznałem, że zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe to kierunek, który najbardziej łączy się z moimi zainteresowaniami. Zaryzykowałam i tak stałem się studentem tego kierunku.

Czego uczysz się na tym kierunku?
Pozyskuję szeroką wiedzę humanistyczną i praktyczne umiejętności, które dotyczą działalności informacyjnej, przetwarzania i organizacji informacji cyfrowej. Uczę się również o procesach związanych z funkcjonowaniem publikacji cyfrowych. Wiele zajęć związanych jest ściśle z obszarem moich zainteresowań, jakimi są social media.

Czy jesteś zadowolony z jakości studiów na UP?
Jestem zadowolony. Myślę, że wykładowcy uczą na odpowiednim poziomie i dostosowują się do grupy studentów. Moimi ulubionymi zajęciami są laboratoria z SEO (pozycjonowanie stron internetowych). Dzięki zaangażowaniu i pasji wykładowcy, którą wkłada w swoją pracę, z przyjemnością uczę się różnych aspektów marketingu internetowego.

Jakie widzisz największe zalety i wady UP?
Bez wątpienia miła atmosfera panująca na uczelni jest zaletą. Ponad to wykładowcy, którzy podchodzą do studenta w sposób indywidualny i ludzki. Za wadę w obecnych czasach, kiedy jesteśmy zadni na naukę zdalną, uznaję lekkie problemy komunikacyjne z częścią prowadzących zajęcia.

Co chciałbyś robić za 5 lat? Jak uczelnia Ci w tym pomoże?
Uczelnia daje mi tak zwane koło zapasowe i podstawową wiedzę, która mnie interesuje. Aktualnie również poza uczelnią rozwijam się w kierunkach, które mnie ciekawią. Działam z osobami znaczącymi w branży, tworząc coś swojego. Mam nadzieję, że za parę lat będę mieć własną firmę i zgraną grupę pracowników z którymi będziemy opracować projekty w mediach społecznościowych i platformie YouTube.

Gdzie chciałbyś pracować po studiach?
Tak jak wspominałem wyżej, już dbam o swoją przyszłość i "zawód" - współpracuje z influencerami, tworzę projekty, rozwijam się. Niestety ze względu na umowę poufności nie mogę zdradzić jakie to projekty czy współprace.

Jaką masz radę dla tegorocznych maturzystów odnośnie wyboru uczelni i kierunku studiów?
W czasie rekrutacji na studia, zachowaj spokój i opanowanie. Tylko wtedy będziesz myślał rozsądnie i z pewnością dokonasz dobrego wyboru.

Inne wywiady

Wywiad z z mgr Patrycją Marciniak

Czy warto kontynuować kształcenie na studiach magisterskich na kierunku kosmetologia? Czy Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to dobre miejsce do studiowania? Jakie umiejętności nabędziesz w czasie kształcenia na studiach II stopnia? Na te...

Wywiad z Absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia Pauliną Hińczą

Z Absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, właścicielką dwóch salonów kosmetycznych w Warszawie, i Szkoleniowcem Panią Pauliną Hińczą rozmawiamy na temat jej drogi kształcenia i pracy zawodowej. Co daje jej największą satysfakcję? Jakie trudn...

Wywiad z ks. prof. AKW dr. hab. Piotrem Aszykiem, Rektorem AKW - Collegium Bobolanum w Warszawie

Od przyszłego roku akademickiego będzie można studiować w Collegium Bobolanum psychologię. Widać, że uczelnia się rozwija, ale skąd pomysł na akurat ten kierunek? Z zainteresowania rzeczywistością. Widzimy, jak wiele ludzi w Polsce potrzebuje pomo...

Wywiad z Jackiem Sysakiem

„… jeden z profesorów, na naszych pierwszych zajęciach zapytał nas, po co tu jesteśmy. Przechodził od jednego rzędu ławek do drugiego. Jako jeden z nielicznych spośród ponad 100 osób odpowiedziałem spontanicznie, że chcę uczyć ludzi. Zatrzymał się i...

Wywiad z Hilarym

Hilary jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Czas studiów był dla niego bardzo intensywny. Studiował na trzech kierunkach i równocześnie dwóch uczelniach. Działał jako samorządowiec, a swoje umiejętności praktyczne wzbogacał zagadn...

Wywiad z prof. WSZiB dr Magdaleną Mazik-Gorzelańczyk

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów? WSZiB w Poznaniu to najstarsza prywatna uczelnia w Wielkopolsce, działa nieprzerwanie od 1992 roku. W tym czasie ukończyło ją prawie 40 tysięcy absolwentów. - Ile jest wydziałów / kierunków i...