Uczelnie z ludzką twarzą - Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Wywiad z Kamilem Ulanieckim

Lokalizacja: ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków

Rozmowa Wiktorii Owsińskiej z Kamilem Ulaneckim, studentem drugiego roku zarządzania informacją i publikowania cyfrowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Rozmowa na temat wyboru uczelni, kierunku studiów, ale też planów zawodowych.

Studiuję zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe - na swoją przyszłość pracuję już dzisiaj.

Skąd dowiedziałeś się o Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie?
Od zawsze wiedziałem, że chcę studiować w Krakowie, w dużym mieście, prawdziwie akademickim. Pochodzę z pięknego, małopolskiego miasta Tarnów. Kiedy przyszedł czas, aby wybrać szkołę wyższą, przeglądałem strony uczelni i ich oferty. Mój wybór padł na UP.

Czy brałeś pod uwagę studia na innym kierunku niż zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe?
Tak, brałem pod uwagę studia na kierunku architektura informacji. Natomiast po długim namyśle uznałem, że zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe to kierunek, który najbardziej łączy się z moimi zainteresowaniami. Zaryzykowałam i tak stałem się studentem tego kierunku.

Czego uczysz się na tym kierunku?
Pozyskuję szeroką wiedzę humanistyczną i praktyczne umiejętności, które dotyczą działalności informacyjnej, przetwarzania i organizacji informacji cyfrowej. Uczę się również o procesach związanych z funkcjonowaniem publikacji cyfrowych. Wiele zajęć związanych jest ściśle z obszarem moich zainteresowań, jakimi są social media.

Czy jesteś zadowolony z jakości studiów na UP?
Jestem zadowolony. Myślę, że wykładowcy uczą na odpowiednim poziomie i dostosowują się do grupy studentów. Moimi ulubionymi zajęciami są laboratoria z SEO (pozycjonowanie stron internetowych). Dzięki zaangażowaniu i pasji wykładowcy, którą wkłada w swoją pracę, z przyjemnością uczę się różnych aspektów marketingu internetowego.

Jakie widzisz największe zalety i wady UP?
Bez wątpienia miła atmosfera panująca na uczelni jest zaletą. Ponad to wykładowcy, którzy podchodzą do studenta w sposób indywidualny i ludzki. Za wadę w obecnych czasach, kiedy jesteśmy zadni na naukę zdalną, uznaję lekkie problemy komunikacyjne z częścią prowadzących zajęcia.

Co chciałbyś robić za 5 lat? Jak uczelnia Ci w tym pomoże?
Uczelnia daje mi tak zwane koło zapasowe i podstawową wiedzę, która mnie interesuje. Aktualnie również poza uczelnią rozwijam się w kierunkach, które mnie ciekawią. Działam z osobami znaczącymi w branży, tworząc coś swojego. Mam nadzieję, że za parę lat będę mieć własną firmę i zgraną grupę pracowników z którymi będziemy opracować projekty w mediach społecznościowych i platformie YouTube.

Gdzie chciałbyś pracować po studiach?
Tak jak wspominałem wyżej, już dbam o swoją przyszłość i "zawód" - współpracuje z influencerami, tworzę projekty, rozwijam się. Niestety ze względu na umowę poufności nie mogę zdradzić jakie to projekty czy współprace.

Jaką masz radę dla tegorocznych maturzystów odnośnie wyboru uczelni i kierunku studiów?
W czasie rekrutacji na studia, zachowaj spokój i opanowanie. Tylko wtedy będziesz myślał rozsądnie i z pewnością dokonasz dobrego wyboru.

Inne wywiady

Wywiad z Tomaszem Jermalonkiem Zastępcą Dyrektora ds. Promocji Społecznej Akademia Nauk

Społeczna Akademia Nauk - postaw na praktykę! Misją Społecznej Akademii Nauk jest kształcenie konkurencyjnych na krajowym i międzynarodowym rynku pracy odpowiedzialnych profesjonalistów, zdolnych sprostać wymaganiom XXI wieku, przygotowanych...

Wywiad z Katarzyną Baraniak Studentką I roku informatyki

UCZĘ SIĘ PRZEDMIOTÓW, KTÓRE RZECZYWIŚCIE SĄ POTRZEBNE W INFORMATYCE Programowanie systemowe i sieciowe, inteligentne systemy przetwarzania danych, multimedia, robotyka, programowanie gier komputerowych – to część specjalizacji, jakie mogą wybrać...

Wywiad z prof. ucz. dr inż. Waldemarem Gajda Prezydentem Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej

1. Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa (WSZ-SW) jest 6 najstarszą uczelnią niepubliczną w Polsce, działa od 1992 r. Obecnie na uczelni na jednym kierunku studiuje 1078 studentów.2. Ile jes...

Wywiad z Vladyslaw Boyko - Ukraina Student Grafiki, kierunku Sztuki Nowych Mediów, program anglojęzyczny

UCZYMY SIĘ, JAK MYŚLEĆ O SZTUCE I JAK TWORZYĆ KONCEPTYEdukacja artystyczna, sztuki wizualne i informatyka to dziedziny, na których bazuje kierunek grafika na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. O tym,...

Wywiad z Rektorem WSTiJO - dr Włodzimierzem Banasikiem

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie powstała w 2003 roku na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Założycielem Uczelni jest mgr Jadwiga Barbara Moroz. WSTiJO propo...

Wywiad z Małgorzatą Mechanisz, pełnomocnikiem rektora ds. marketingu i promocji Collegium Civitas

Nasze studia przygotowują do wyzwań przyszłościCollegium Civitas to jedna z pierwszych uczelni niepublicznych w Polsce, o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Od ponad 20 lat kształcimy specjalistów z zakresu nauk humanistyczno-społecznych,...