Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Staropolska Szkoła Wyższa (StSW) w Kielcach. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Wykładowcy pasjonaci! Dużo można się od nich dowiedzieć. Bardzo ciekawe zajęcia. Nie można się nudzić. Nie powiem było czasami trudno i trzeba było się przyłożyć do nauki. Zanim wybrałem się na studia tutaj miałem wątpliwości ale już po paru miesiącach zmieniłem zdanie. Pracownicy bardzo pomocni i otwarci. Ogólnie duży pozytyw! Polecam finanse i rachunkowość.

  Andrzej
  Finanse i rachunkowość
  29-07-2021
 • Jestem na trzecim roku studiów i co oczywiste szału nie ma, ale dużego nacisku też nie. Wykładowcy może nie są zbyt wymagający, ale swoje zadanie przekazywania wiedzy wykonują dobrze. Jak wiadomo jedni lepsi, inni trochę gorsi, ale zdarzają się też przypadki beznadziejne, jak w każdej uczelni. W dziekanacie miłe i pomocne kobiety, może z wyjątkiem jednej która patrzy tępym wzrokiem i jakby za kare tam siedziała. Pani dziekan wspaniała! Plany zajęć da się przeżyć, choć nie ukrywam że parę zmian by się przydało. W pierwszych semestrach trochę mało praktyki, ale w kolejnych latach coraz więcej i ciekawiej. Ogólnie uczelnia raczej z tych średnich - nie najgorsza, ale i nie najlepsza.

  Magda
  Filologia angielska
  26-02-2019
 • Jestem na ostatnim roku studiów magisterskich z ekonomii i choć nie obyło się bezproblemowo to polecam wybór tej szkoły. Nieliczni wykładowcy dają popalić i trzeba zarwać klika nocy przed zaliczeniami, ale da się przeżyć. Dużym plusem jest brak opłat za przystąpienie do dodatkowego egzaminu czy też dokonanie wpisu warunkowego. Ogólnie wszystko jest ok, kameralny kampus, niemal wszyscy studenci znają się na wzajem.

  Michał
  Ekonomia
  14-02-2018
 • Uczelnia łatwa, miła i przyjemna, jak w sumie większość małych szkół. Idealna dla osób, które potrzebują papierka do pracy. Czesne niskie, a chodzenie i zapłata za studia to niemal gwarancja dostania dyplomu na koniec. Polecam wszystkim, którzy chcą niedużym kosztem i minimalnym wysiłkiem podwyższyć sobie wykształcenie

  Adam
  Bezpieczeństwo wewnętrzne
  18-01-2018
 • Na uczelni nie było się anonimowym. Profesorowie byli wymagający jak wszędzie ale podchodzili do nas z sympatią, pomagali, wspierali a co najważniejsze zwracali się do nas po nazwisku a nie numerze indeksu. O poziome nauki może świadczyć również fakt na jakich uczelniach i z jakimi wynikami absolwenci kończyli drugi stopień. Polecam

  Klaudia
  Ekonomia
  17-01-2018