Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu . Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Magda
  Logistyka i spedycja

  Studia na logistyce i spedycji w Jarosławiu to najlepszy możliwy wybór w regionie! Kompetentna kadra wykładowców, którzy przekazują dużo wiedzy praktycznej podczas zajęć. Co więcej, wykładowcy często mają wiele lat doświadczenia pracując w swoich firmach, a nie opierają jej tylko na książkach i suchych wykładach. Są również organizowane wyjazdy do dużych firm, aby studenci mogli zobaczyć pracę w praktyce. Jeśli chodzi o kształcenie, poziom jest bardzo wysoki i zróżnicowany. Zaczynając od absolutnych podstaw logistyki i spedycji, przez zagadnienia informatyczne, a nawet specjalistyczne koła naukowe. Kierunek daje wiele możliwości pracy, otwiera drzwi w wielu firmach. Koła naukowe to osobny temat, obecnie powstaje sekcja pszczelarska i muzyczna. Dzięki takiemu kształceniu, student ma możliwość uzyskania wiedzy jak dodatkowo niewielkim wysiłkiem zarobić dodatkowe pieniądze. Lokalizacja uczelni i stosunkowo niewielkie koszty utrzymania w mieście są kolejną zaletą tego kierunku.

  12-04-2024
 • Julia
  Logistyka i spedycja

  Logistyka i Spedycja to najlepszy wybór studiów. Ten kierunek zapewnia przyszłość. Wszędzie poszukują osób na stanowisko logistyka lub spedytora. Studiowanie logistyki i spedycji pozwoli na opanowanie wiedzy z zakresu wyboru dostawcy oraz doboru odpowiedniej wielkości dostaw. Ułatwia też na poznanie zasad funkcjonowania przedsiębiorstw w skomplikowanym łańcuchu dostaw. Logistyk lub spedytor jest dobrze płatnym zawodem. Logistyka i Spedycja na uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Jarosławiu ponieważ poziom kształcenia jest wysoki i zróżnicowany.

  12-04-2024
 • Jarek
  Pielęgniarstwo

  Jeśli chodzi o pielęgniarstwo, to dużo czasu trzeba poświęcić na naukę anatomii i fizjologii. Ale poza teorią są też zajęcia praktyczne z podstaw pielęgniarstwa w pracowniach symulacji, które są naprawdę ciekawe. Większość wykładowców podchodzi do studentów życzliwie i profesjonalnie, często przytaczając przykłady z życia zawodowego, co ułatwia zrozumienie materiału. Osobiście jestem zadowolony z wyboru kierunku i uczelni. Jeśli ktoś polubi pielęgniarstwo, nauka przychodzi znacznie łatwiej.

  08-01-2024
 • GrZeSiek
  Filologia angielska

  Studiując filologię angielską, trzeba mieć świadomość, że to nie jest zwykły kurs językowy. Zajęcia prowadzone są po angielsku i wymagają dobrej znajomości języka. Relacje między wykładowcami a studentami różnią się w zależności od osoby - czasami są dobre i przyjemne, innym razem mogą być trudniejsze. Jeśli ma się wysoką kulturę osobistą, to zwiększa to szanse na lepsze relacje. Ważne jest, aby nie wchodzić w konflikty, bo zwykle student jest w gorszej pozycji.

  14-12-2023
 • Michał
  Informatyka

  Zacznę od tego że nadal studiuję na PWSTE a konkretnie Informatykę a co jest fajnego w mojej uczelni?? No cóż może to brzmieć banalnie ale od kiedy rozpocząłem studia łączy mnie z uczelnią specjalna więź. Po prostu lubię tu studiować. Może to przez grono kadrowe a może to siedzi we mnie ale czuję się na niej dobrze i czuję że mogę się rozwijać na tej uczelni. Wiadomo że nie każdy chce zostać informatykiem ale z tego co mi wiadomo inne kierunki są równie interesujące. A tak z bardziej konkretnych spraw moja uczelnia udostępnia swoim studentom bardzo wysokie stypendia zarówno socjalne jak i naukowe. Sam z nich korzystam przez co nie muszę pracować a wynajmuję mieszkanie w kamienicy na Rynku w Jarosławiu i nie potrzebuję dodatkowej pracy. Generalnie studenci chwalą Akademiki ale zdecydowałem że wole prywatność. Oprócz dofinansowania na PWSTE jest wiele projektów gdzie można nabyć fajne doświadczenie np. Erazmus który istnieje już kilka lat i ciągle się rozwija poprzez podpisywanie umów o wymianę studencką i nowymi uczelniami w Europie, Tutaj bardziej już z mojego zdania powiem o Uniwersytecie Dziecięcym  którego jestem częścią i pełnię rolę współorganizatora. Chodzi tu o to że młode osoby mogą dołączyć i brać udział w typowych studenckich zajęciach przygotowanych przez Profesorów oraz Doktorów z rozmaitych dziedzin. Taka forma zajęć na pewno rozpali w niektórych chęć zdobywania wiedzy która może przerodzić się w coś wspaniałego w przyszłości . Jestem dumny z tego że mogę być częścią takich zajęć. Oprócz tego prowadzone są kółka zainteresowań ale osobiści do żadnego nie przynależę więc się nie wypowiadam. Ponad to Uczelnia podpisuje umowy o praktyki studenckie z nowymi to firmami z różnych dziedzin które dla nowych roczników mają zapewnić możliwość pozostania w szeregach firmy zapewniając pracę oraz możliwość ukończenia 7 semestru na uczelni. Wraz z nowym programem młode roczniki mają mieć nie 180 godz a 380 godz pełnopłatnych praktyk oraz nie wybierają już specjalizacji danej dziedziny naukowej a przedmioty które ukierunkowują ją w swoich przyszłościowych planach. Bardzo się rozpisałem wiem, ale no cóż zdanie o swojej uczelni mam dobre ponieważ to dobra uczelnia i jest warta wybrania.

  13-02-2018
 • Jakub
  Informatyka

  W w kilku słowach mogę powiedzieć że uczelnia sama w sobie jest całkiem fajna, atmosfera na Informatyce na której jestem bardzo mi się podoba, od znajomych z innych kierunków (pielęgniarstwa, kosmetologii, budownictwa) nie słyszałem żadnych złych opinii. Jeśli chodzi o trudność no to ja osobiście nie mam większych problemów z zaliczaniem przedmiotów, mimo iż nie jestem najpilniejszym studentem. Natomiast jeśli chodzi o kierunek pielęgniarstwo to wiem, że tam trzeba się jednak bardziej przyłożyć, jak to na kierunkach związanych z medycyną.Studiowałem też na UJ w Krakowie i jeśli do tego miałbym się odnieść to wydaje mi się że poziom kształcenia na PWSTE jest podobny, może delikatnie niższy, ale atmosfera jest znacznie lepsza i „zdrowsza”.Bardzo polecam

  09-02-2018