Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nabór zimowy na uczelniach w Gdańsku 2023

Nabór zimowy na uczelniach w Gdańsku 20231. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

TEKST ALTERNATYWNY
TEKST ALTERNATYWNY

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jest niepubliczną szkołą wyższą założoną w 1999 roku. Uczelnia dysponuje ofertą studiów: I stopnia (licencjackie), II stopnia (magisterskie), studiów jednolitych magisterskich oraz studiów podyplomowych. Do 2018 roku kształciła również na kierunkach takich jak Zarządzanie czy Informatyka

Rekrutacja zimowa na semestr letni potrwa do 15 lutego 2023 r. Obejmuje ona następujące kierunki studiów:

  • I i II stopnia: Dietetyka, Kosmetologia, Zdrowie publiczne (tylko licencjackie).
  • podyplomowe: Psychodietetyka, Podologia, Dietetyka w sporcie, Kosmetologia bioestetyczna, Trychologia kosmetologiczna, Edukator diabetologiczny, Opieka geriatryczna, Prawo medyczne z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego i inne.
  • jednolite magisterskie: Fizjoterapia.

Więcej informacji o rekrutacji zimowej w WSZ znajdziesz na stronie Nabór zimowy w WSZ w Gdańsku.

Jeśli chcesz zobaczyć pełną ofertę edukacyjną tej uczelni, sprawdź WSZ w Gdańsku - kierunki studiów.

 

2. Uniwersytet Gdański

TEKST ALTERNATYWNY
TEKST ALTERNATYWNY

Uniwersytet Gdański został utworzony w 1970 roku w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. W swojej strukturze posiada 10 wydziałów, które są rozmieszczone na terenie całego Trójmiasta. W ofercie UG znajdują się studia I, II stopnia, doktoranckie, podyplomowe oraz różne kursy i szkolenia.

Rekrutację zimową na UG prowadzi obecnie Wydział Chemii. Potrwa ona do 24 stycznia br. Wówczas można się zapisać na studia magisterskie, tj. II stopnia (czas trwania: 3 semestry = 1,5 roku) w trybie stacjonarnym na kierunku Biznes chemiczny. Ogłoszenie listy kandydatów nastąpi 1 lutego 2023 r. 

Więcej informacji o rekrutacji na semestr letni na tej uczelni znajdziesz na stronie Rekrutacja zimowa na UG.

 

3. Politechnika Gdańska

TEKST ALTERNATYWNY
TEKST ALTERNATYWNY

Politechnika Gdańska to państwowa uczelnia wyższa o profilu technicznym. Została powołana do życia w 1899 roku, jeszcze za czasów zaboru pruskiego. W jej skład wchodzi łącznie 8 wydziałów. Kandydaci mogą wybrać kształcenie na studiach: pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz podyplomowych w systemie studiów zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Rocznie studiuje na PG ponad 20 tysięcy studentów.

Nabór na semestr letni rozpoczął się 16 stycznia i potrwa do 06 lutego br. Dotyczy on wyłącznie studiów II stopnia w:

  • stacjonarne, np. Informatyka, Automatyka, robotyka i systemy sterowania, Biotechnologia, Budownictwo, Chemia, Chemia budowlana, Elektrotechnika, Energetyka, Inżynieria materiałowa, Zielone technologie i inne.
  • niestacjonarne: Zarządzanie, Oceanotechnika, Mechanika i budowa maszyn. 

Ponadto Politechnika Gdańska prowadzi otwarty nabór na studia podyplomowe, których rozpoczęcie datuje się na wrzesień/październik 2023 roku.

Więcej informacji na temat naboru zimowego w Politechnice Gdańskiej znajdziesz na stronie Nabór na semestr letni w PG.

 

4. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku 

TEKST ALTERNATYWNY
TEKST ALTERNATYWNY

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku jest filią Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, utworzoną w 2008 roku. Jest to uczelnia niepubliczna, która oferuje studia: I stopnia (licencjackie), II stopnia (magisterskie) oraz podyplomowe. Studenci mogą studiować zarówno stacjonarnie, jak i zaocznie.

Rekrutacja zimowa na semestr letni prawdopodobnie potrwa do połowy lutego br. Kandydaci mają do wyboru:

  • studia I stopnia: Bezpieczeństwo morskie, Bezpieczeństwo zdrowotne, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pedagogika, Psychologia.
  • studia II stopnia: Bezpieczeństwo wewnętrzne.
  • studia podyplomowe, np. Obrona terytorialna, Psychologia dochodzeniowo-śledcza, Terapia pedagogiczna, Menadżer BHP z metodyką i inne.

Więcej informacji o rekrutacji na semestr letni na tej uczelni znajdziesz na Rekrutacja zimowa na WSB w Gdańsku.


Data publikacji: 24.01.2023
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Gdańsk