Lotnicza Akademia Wojskowa (Publiczna)

palceholder

08-521 Dęblin

ul. Dywizjonu 303 nr 35

tel.:

26 151 77 33, 26 151 82 68, 26 151 88 11

Opinie o uczelni (12)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Lotnicza Akademia Wojskowa. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bartosz
  Logistyka

  Zaczne może od kierunków. Bezpieczeństwo prościutko, to lajtowy kierunek jest. Tam to  tylko dużo prezentacji i opracowań. Są specjalizacje fajne np stewardesa :-) Logistyka do przeżycia , jak dla mnie koniem trojańskim jest matematyka/fizyka . Nie ma z tym lekko ale na pewno tez do przeżycia.Uczelnia jest ogólnie spoko , dzieją się czasem ciekawe rzeczy . Uczelnia jest fajnie wyposażona.WSOSP jest dobry z tego względu ze jest szkoła z wysokim prestiżem i łatwo po niej stosunkowo znaleźć prace (oczywiście zależy to od podejścia) ale jeśli jesteś iosobą ambitna to nie będzie problemu WSOSP daje dobre pokrycie . Można poznać dużo znanych osób z różnych kręgów o czym sam się przekonałem .Wykładowcy hmm jak to wszędzie są Ci fajni których się lubi i są tez tacy których łatwo znienawidzić ale to podejrzewam na każdej uczelni są jakieś czarne konie. Jeśli chodzi o sam Dęblin to jest to dosyć nieduże miasteczko ale tez dobrze zaopatrzone , (Tesco,lidl,intermarche,kaufland,2x biedronka , 2x żabka , 1 całodobowy spożywczy, rossman, pepco, ccc... i wiele innych o których teraz nie pamietam) do tego klub diakoni kilku fryzjerów jakieś tam kosmetyczki etc. Do pulaw 20km , Lublin 70 , Radom 70 , Warszawa chyba ok 120 . Stacja PKP jest na końcu miasta wiec po 18 ciężko się przemieścić bo busy jeżdżą do 18 , pozostaje taxi lub własne auto. Akademik jest aczkolwiek dostanie się do niego zależy od kilku rzeczy , takich jak stan majątkowy / miejsce zamieszkania. Ceny pokoi są różne: Ja np mieszkam przy samej jednostce w pokoju 2 osobowym standard wysoko cena 650zl/osoby. Do tego na wsospie są fajne stypendia. Socjalne stypendium sięga do nawet 1000zl / miesięcznie- najwyższe w Polsce , rektorskie z tego co wiem to ok 600-800zl.

  19-04-2018
 • Adam
  Logistyka

  Nie jest to ciężki kierunek jeśli się przyłoży  trochę do nauki. Najbardziej trzeba pracować nad matma i fizyka, bo jest sporo materiału. Poza tym w pierwszym semestrze zdecydowanie ekonomia. Bardzo dużo typowego wkuwania bo to teoria. Później już troch lepiej, więcej ciekawszych ćwiczeń. Uczelni z tradtcjami w lotnictwie, więc na każdym kierunku coś  jesr z tym związane. Wykładowcy są różni, jedni są bardziej przystępni inni mniej, ogólnie trzeba się przyzwyczaić. użo wojskowych wiadomo.  Co do innych sprawy to załatwianie spraw zależy od dziekana i od humoru babek w dziekanacie. Wnioski zawsze długo przechodzą decyzje itd. Ogólnie dziekanat to taka ruletka raz spoko raz tragedia.

  06-04-2018
 • pawelec
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Na bezpieczeństwie przedmioty są bardziej związane z bezpieczeństwem lotnisk więc są przedmioty jak np. Zagrożenia infrastruktury lotniczej, ale na kierunku lotnictwo i kosmonautyka to raczej sporo mają lotnictwa ale dużo też fizyk, matematyk i jakiś mechanik wszelkiego rodzaju. Nawet jak na pilotażu jestes. Ogólnie wszystkie kierunki mają namiastki wiedzy o lotnictwie ponieważ uczelnia tego wymaga i wszystkie specjalizacje są powiazene z nim. Ale były tez problemy z fizyka ald większość to ogarnęła. Na logistyce najcięższa była logistyka przedsiębiorstw Co do wykładowców to najwięcej wosjkowych (co chyba zrozumiałe) , ciężko z nimi się dogadać na początku musisz przywyknąć do ich toku myślenia ;-) ale później jak się przestawi to jak najbardziej Ok :-) Polecam ze swojej strony. uczlneia z renomą. Jak mówię, że tu studiuje to ludzie robią wielkie oczy ze zdziwienia :-) raczej na plus;-) Szkoda tylko, że to raczej małe miasto, więc nie wiele się dzieje. Nie wiem jak jest na studiach typowo wojskowych, ale przypiszczam, że tam już jest rygor.

  05-04-2018
 • klaudia
  Logistyka

  A wiec studiuje logistykę, i zaczęłam bezpieczeństwo,  ale zrezygnowałam :-) Bezpieczeństwo mnie nudziło ;-) uczelnia ogólnie naprawdę bardzo fajna, wykładowcy w większości spoko, aczkolwiek wiadomo zawsze sie trafi jakis zgryźliwy ;-) ale nie ma co sie tym zrażać. ludzie bardzo fajni, wszystko zależy jaki kierunek kogointeresuje :-) Na bezpieczeństwie w zasadzie sama teoria, dużo wykładów, na logistyce w zasadzie poł na pół mówieę o dziennych nie  wiem jak zaoczni. Wykładowcy w większości to wojskowi albo byli wojskowi. Przyjmują większość osób, najwyżej później trzeba warunki płacić jak nie dajesz rady. Co do wykładów to według regulaminu, w zależności jaki jest przedmiot, czasem są dopuszczalne jedna bądź dwie nieobecności. 

  03-04-2018
 • Adrian
  Logistyka

  Witam wszystkich. Co do uczleni to zależy na jaki kierunek sie wybierzez ale ogólnie uczelnię polecam bo mało jest takich gdzie wykładowcy są  wyrozumiali i pomocni ,choć zdarzają sie wyjatki. Ja jestem na logistyce,spoko kierunek,pierwsze semestry trzeba sie z matma i fizyka użerac ale idzie wszystko zdać. Ogólnie coś trzeba sie uczyć ale bez przesady xD Wszystko zależy od tego czy idziesz na studia  wojskowe czy cywilne. Wiadomo inna specyfika studiów, inne podejście wykładowców i sprawy wf ;-)

  03-04-2018
 • Paulina
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Ogólnie uczelnia jest spoko choć może miasto gorzej ponieważ jest problem z zakwaterowaniem i nie ma żadnych ciekawych miejsc. Najbliższa miasto gdzie cokolwiek się dzieje to Puławy które są 20 km dalej. Ja studiuje dwa kierunki: bezpieczeństwo narodowe i logistyka. Bezpieczeństwo jest bez żadnego polotu więc niewiele robiąc i ucząc się można spokojnie skończyć studia ale logistyka jest bardziej wymagająca i tam trzeba już na bieżąco się uczyć ale to ze względu na to że to inżynierski kierunek i wymagają wykładowcy wiedzy. Większość wykładowców jest naprawdę w porządku i służą pomocą jak czegoś nie rozumiesz. Jeśli ktoś chciałby się więcej udzielać to mamy kilka fajnych kół naukowych. Ja jestem w logistycznym i głównie nasza działalność opiera się o wyjazdy na konferencję ale koło modelarskie czy astronomiczne mają trochę inne firmy działalności :-D

  30-03-2018
 • Hania
  Ekonomika transportu i logistyka

  Ja studiuje logistykę. Generalnie mi się podoba. Wykładowcy w porządku. Są różne koła naukowe (ja należę do logistycznego) jeździmy na konferencję. Poza tym są dosyć wysokie stypendia socjalne. Ja jestem bardzo zadowolona. Na pierwszym roku jest ogólna logistyka a po 1,5 roku wybiera się specjalność wojskowa albo lotnicza i później jest cześć taka ogólna logistyka i cześć lotnicza. W pierwszym semestrze mieliśmy ok 10 przedmiotów ale to się dzieli na wykłady i ćwiczenia i są z tego osobne oceny czyli ok 20 w sumie.Obecnie  trochę mniej ale tez ok 20. Trochę trzeba przysiąść.

  30-03-2018
 • Michalina
  Logistyka transportu

  Ja jestem na kierunku logistyka cywilnie i osobiście powiem ze bardzo mi się podoba i naprawdę polecam! To zależy w jakim kierunku chcesz bardziej iść i co robić w zyciu, Jeśli chodzi o logistykę to wydaje mi się ze jest takim złotym środkiem tej uczelni,ponieważ na bezpieczeństwo narodowe na naszej uczelni mówi się ze każdy potrafi to zaliczyć byle coś tam robił ;-) Na lotnictwie jest dość ciężko jest bardzo duża selekcja i trzeba się przyłożyć żeby zdać. TO nie jest łatwy kawałek chleba, Z nawigacja jest dość podobnie jak na lotnictwie. Dużo ścisłych kierunków. A logistyka wiadomo jest okres gdzie jest dużo do zrobienia jakieś projekty czy jak przyjdzie sesja to trzeba się pouczyć,ale wystarczy ze się robi w terminie i ze wszystkim się wyrobisz, Są trudniejsze i łatwiejsze przedmioty, Ta uczelnia ma dość dobra renomę, Ale wewnętrzna organizacja jest dość kiepska, Ale wewnętrzna organizacja jest dość kiepska, Jeśli chodzi o zawód logistyka to mówi się ze jest on dość przyszłościowy i logistyka przyda się wszędzie. Osobiście uważam ze mimo ze to jest uczelnia lotnicza to fajnie pójść w tym kierunku dalej ale wiadomo ze nie każdemu się to uda, nie wszyscy musza pracować na lotnisku czy w wojsku ponieważ tez jest taka możliwość u nas w zależności jaka wybierzesz specjalność, Powiem Ci jeszcze o Dęblinie ze samo miasto jest to trochę taka wiocha mi to osobiście nie przeszkadza, Powiem  jeszcze o Dęblinie ze samo miasto jest to trochę taka wiocha mi to osobiście nie przeszkadza. To jest takie typowo studenckie miasto które wydaje mi się ze zamiera w wakacje xd, jest jeden klub i kilka pizzeri nie jest zle jest gdzie wyjść ma piwo ze znajomymi chociaż brakuje tutaj kawiarni. Ja jestem zadowolona, Ale tez atmosferę tworzą ludzie,Ja trafiłam na dość fajny rok wiec jest całkiem niezle

  30-03-2018
 • Marta
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Cześć. Ja jestem na kierunku lotnictwo i kosmonautyka specjalność awionika. Czy polecam? to wszystko zależy od tego co kto od studiów  oczekuje. Na wsospie uważam ze najlepszym wydziałem jest wydział lotnictwa gdzie masz 2 kierunki nawigację oraz lotnictwo i kosmonautyke, moim zdaniem to jedyne kierunki warte uwagi jak chcesz się czegoś nauczyć  i zdobyć sensowną prace. Poza tym jest jeszcze bezpieczeństwo i logistyka,  ale nie polecam.  Ogółem uczelnia nie jest zła, ale to jest szkoła wojskowa wiec nawet na cywilu to się czuje,  jest ten wojskowy bałagan,  zamieszanie itp. Minusem jest na pewno miasto bo jest to wypizdówek, gdzie nie ma co robić wiec jak siedzisz tam za długo to dostajesz świra. Ale to na pewno pomaga w nauce bo nie masz innych zajęć.bez

  29-03-2018
 • Kinga
  Zarządzanie portami lotniczymi

  Hej. Witam wszystkich .A więc tak,  Ja studiuję lotnictwo na specjalności awionika. Ja jestem zadwolona, chociaż nie jest lekko. Jeśli ktoś chciałby iść na pilotaż, to również polecam ale ciężko się dostać i konkurencja jest spora. Generalnie to jest szkoła wojskowa więc trzeba się przyzwyczaić do pewnych utrudnień i niezromialych zasad. Nie wiem jaki kierunek kogo interesuje ale jeśli bezpieczeństwo narodowe to odradzam, logistyka jest chyba spoko, nawigację też raczej odradzam, bo po tym nie ma za bardzo pracy. Jeśli akurat ktoś pasjonuje się lotnictwem to naprawdę nie ma lepszego miejsca, jest mnóstwo sprzętu i ludzi którzy mają ogromną wiedzę więc naprawdę można się dużo nauczyć :-D

  29-03-2018