Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Leszek
  Filologia germańska

  Wybrałem filologię germańską, ponieważ mam sporo rodziny w Niemczech i nie wykluczam, że wyjadę tam na dłużej a jak wiadomo, że bez dobrego języka to raczej słabo z praca. Dodatkowo ciągnie angielski, bo on się zawsze przyda. Kadra na uczelni jest w porządku. Ludzie nie zadzierają nosa, nie robią takiego dystansu jak w liceum. Atmosfera jest bardziej partnerska. W zdecydowanej większości wykładowcy są ludżmi bardzo życzliwymi. Poziom nauczania jest dość wysoki, trzeba momentami mocno się przykładać, żeby nie zostać w tyle. Osobiście polecam filologie germańska na tej Uczelni.

  18-03-2021
 • Ula
  Administracja

  Studiuję na PWSZ w Raciborzu administrację. Szczerze powiem, że zależy mi na dyplomie , bo może to być warunek konieczny do otrzymania pracy w administracji publicznej. Zdaje sobie sprawę z tego, że w procesie rekrutacji robione są pewne testy sprawdzające wiedzę kandydata także wiedzę tez warto mieć. Uczelnia od strony teoretycznej przygotowuje nieżle. Roboty jest sporo. Duzo przepisów, których trzeba po prostu wykuć się na pamieć. Tego też się spodziewałam, także rozczarowania nie ma. Z minusów muszę przyznać, że czasami panuje chaos niekiedy zajęcia, niekiedy egzaminy są przesuwane. Bardzo utrudniony kontakt z uczelnia w czasie pandemi. Wysyłasz mail z zapytaniem i nic. Dopiero jak dzwonisz

  23-02-2021
 • Anonim
  Administracja

  Osobiście uważam, że ponownie studiów dziennych na tej uczelni bym nie wybrała. Siedzi się tu przeważnie od popołudnia do wieczora gdyż wykładowcami są praktycy. Rzecz jasna pracują i nie mają możliwości przeprowadzić wykładów wcześniej. Wybierając studia nie doczytałam tego - mój błąd. Dodatkowo sytuacja ze studiami online wprowadziła niezły zamęt wśród kadry. Nie idzie nic załatwić bo kontaktu z pracownikiem nie ma, nie odpisują na maile. Ostatnio odebrała mi kobieta i powiedziała, że DOS przeszedł na tryb pracy online i nie ma możliwości potwierdzenia mi średniej w związku ze stypendium i że mam pisać maile (na które mi nie odpisują). O ile życie było by prostsze gdyby uczelnia wprowadziła elektroniczne indeksy. Kolejną sprawą jest wybór przedmiotów i specjalizacji. Okazuje się, że mimo iż są to studia to musimy za każdym razem iść za większością. Rozumiem dodatkowe przedmioty typu wykłady monograficzne ale to, że musimy iść za większością jeżeli chodzi o specjalizacje to już nie mieści mi się to w głowie. Wcale nie dziwi mnie fakt, że ludzie polecają tą uczelnie to atmosfera i poziom jaki tu panuje jest okej. Wykładowcy bardzo wymagający nie są, są dobrze nastawieni do ludzi.

  26-10-2020