Uniwersytet Morski w Gdyni

81-225 Gdynia

ul. Morska 81-87

tel.:

(58) 621 70 41, (58) 690 12 92

ikonka email do uczelni

www.umg.edu.pl

promocja@umg.edu.pl

Wydział Nawigacyjny
Wydział Mechaniczny
Wydział Elektryczny
Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

Opis Uczelni

Tradycje gdyńskiej uczelni morskiej rozpoczęły się w Tczewie, gdzie w 1920r. powołano do życia Szkołę Morską, która prowadząc dwa wydziały, na których studenci zdobywali wiedzę z dziedziny nawigacji i mechaniki.

W 1930r. szkoła zostaje przeniesiona do Gdyni, gdzie jako Państwowa Szkoła Morska, otrzymuje nową jednostkę szkoleniową „Dar Pomorza”. Podczas II wojny światowej, szkoła kontynuuje działalność w Wielkiej Brytanii. Po wznowieniu pracy w kraju, początkowo istnieje jako szkoła średnia, później pomaturalne studium.

Decyzją władz od 1968r. staje się szkołą wyższą, kształcącą przyszłych oficerów Polskiej Floty Handlowej. Status akademii uczelnia otrzymała w 2001r, a rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z 02-07-2018r. nadała uczelni obecną nazwę: Uniwersytet Morski w Gdyni.

Absolwenci gdyńskiej uczelni, po uzyskaniu dyplomu licencjata, inżyniera lub magistra, mogą ubiegać się o stopnie oficerskie wydawane w Urzędach Morskich. Uczelnia prowadzi również magisterskie studia uzupełniające. Współcześnie oprócz typowo morskich specjalizacji, takich jak nawigacja, elektrotechnika okrętowa czy edukacja przyszłych oficerów marynarki handlowej, uczelnia oferuje szereg kierunków lądowych.

 

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni pomorskie