Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Ostatnie tygodnie rekrutacji na studia w Wyższej Szkole Bankowej

Ostatnie tygodnie rekrutacji na studia w Wyższej Szkole BankowejTo już pewne - Wyższa Szkoła Bankowa w nadchodzącym roku akademickim uruchomi wszystkie kierunki studiów I i II stopnia.

Na osoby, które chciałyby rozpocząć naukę, czeka kilka nowości, między innymi: kierunek administracja publiczna, język angielski w biznesie, specjalność służby policyjne, anglojęzyczne studia magisterskie. Jednak powinni szybko podjąć decyzję, ponieważ zapisy na studia licencjackie oraz inżynierskie trwają tylko do 30 września.
Rozpoczęcie studiów wcale nie oznacza rezygnacji z dotychczasowych hobby czy pracy. Wręcz przeciwnie. Można rozpocząć studia w uczelni, która ułatwia swoim studentom łączenie nauki, pasji i kariery zawodowej. Takie założenie przyświeca Wyższej Szkole Bankowej. To już ostatnie tygodnie rekrutacji na nadchodzący rok akademicki 2017/2018. Nabór na studia licencjackie trwa do 30 września, a na studia magisterskie i podyplomowe do 16 października.Nowe kierunki studiówW ofercie studiów I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej znajduje się dwanaście kierunków, w tym trzy na studiach inżynierskich: informatyka, logistyka i inżynieria zarządzania.Jednym z nowych kierunków jest administracja publiczna. Choć może kojarzyć się z naukami prawnymi, program nauczania koncentruje się również na elementach nauk społecznych i ekonomicznych. Dzięki temu absolwenci będą mieli wiedzę z zakresu nie tylko prawa, nauki o polityce czy ekonomii, ale również psychologii, socjologii i zarządzania.Drugim nowym kierunkiem w nadchodzącym roku akademickim jest język angielski w biznesie. Absolwenci, zależnie od ukończonej specjalności, mogą pracować jako tłumacze bądź specjaliści w działach handlowych, finansowo-księgowych, prawnych czy public relations międzynarodowych firm i instytucji. Osoby, która zastanawiają się nad studiami I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej, oprócz administracji publicznej oraz języka angielskiego w biznesie, mają szansę zapisać się na jeden z pozostałych kierunków: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, prawo w biznesie, psychologia w biznesie, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie.Wyższa Szkoła Bankowa na rok akademicki 2017/2018 poszerzyła również ofertę specjalności, m.in. dla studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Dla osób, które chciałyby studiować bezpieczeństwo narodowe, przygotowaliśmy dwie nowe specjalności: kryminologia z elementami kryminalistyki oraz służby policyjne. Z myślą o naszych przyszłych studentach zawarliśmy porozumienie z Komendą Główną Policji. Dzięki temu absolwenci specjalności służby policyjne, którzy będą ubiegać się o pracę w policji, mogą przejść podstawowe szkolenie zawodowe, ale w skróconej formie, ponieważ część tematów przerobią już w trakcie studiów. - DR KRZYSZTOF KOJ, DZIEKAN WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

.Bezpłatna nauka dla najzdolniejszych uczniówWyższa Szkoła Bankowa stworzyła program VIS (Very Important Student), który umożliwia uczniom bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych lub niestacjonarnych.

Program VIS powstał dla uczniów, którzy ukończyli z wyróżnieniem szkołę średnią lub technikum, zdali maturę z dobrymi wynikami albo byli finalistami olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim lub okręgowym. Wszystkie te osoby mogą zostać zwolnione z opłaty wpisowej i czesnego za studia w I semestrze. Jeśli uzyskają wysoką średnią ocen ze studiów po I semestrze, mają szansę studiować za darmo także w kolejnym. - ALEKSANDRA KONIECZNY, RZECZNIK PRASOWY WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

.Studenci „Bankowej” otrzymują również takie same stypendia jak studenci uczelni państwowych, m.in. naukowe, sportowe czy socjalne.Studia magisterskie dla absolwentów wszystkich uczelniW Wyższej Szkole Bankowej absolwenci wszystkich uczelni z tytułem licencjata lub inżyniera mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia. Oprócz tradycyjnej formuły nauki, uczelnia daje do wyboru studia magisterskie łączone z podyplomowymi lub 100% online. Co je wyróżnia?

Podczas dwóch lat nauki na studiach II stopnia z podyplomowymi studenci mają szansę uzupełniać wiedzę ze studiów magisterskich o specjalistyczne zagadnienia, które są przekazywane słuchaczom na studiach podyplomowych. Natomiast studia magisterskie 100% online to propozycja dla osób, które mieszkają z dala od uczelni, pracują za granicą, albo po prostu sytuacja rodzinna nie pozwala im na regularne pojawianie się na zajęciach. Dzięki wykładom wideo i ćwiczeniom rozwiązywanych przez internet, studenci uczą się o dowolnej porze, z dowolnego miejsca na świecie. - DR KRZYSZTOF KOJ, DZIEKAN WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ

.Ponadto, uczelnia od nadchodzącego roku akademickiego planuje uruchomić studia II stopnia w języku angielskim na kierunku zarządzanie. Dotyczy to zarówno nauki w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zagraniczni studenci mogą liczyć na wsparcie związane z poszukiwaniem mieszkania, nauką języka polskiego czy życiem codziennym na Śląsku.Studia podyplomowe w KatowicachWyższa Szkoła Bankowa przygotowała również ofertę dla osób, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub zyskać nowe umiejętności. Do wyboru jest ponad siedemdziesiąt kierunków studiów podyplomowych z takich dziedzin, jak: administracja, finanse i rachunkowość, HR, zarządzanie, IT, pedagogika, psychologia. Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się drugiej siedzibie uczelni - w Katowicach.Spośród nowości można wybrać na przykład kierunek lean six sigma manager, który wpisuje się w aktualne trendy usprawniania funkcjonowania firmy czy zarządzania ludźmi. Szeroki wybór specjalistycznych kierunków studiów podyplomowych znajdą również nauczyciele. Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach uczelnia zapewnia wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę ekspertów prowadzących zajęcia.Rekrutacja na studia przez internetNa studia w Wyższej Szkole Bankowej można zapisać się przez internet na stronie www.wsb.pl/chorzow.

Na naszej stronie internetowej znajduje się system, w którym każda osoba może zapisać się na studia, wypełniając formularz. Po uzupełnieniu i dokończeniu procesu rejestracji, automatycznie drogą mailową otrzyma niezbędne dokumenty. Następnie ma siedem dni na skompletowanie pozostałych materiałów, jak zdjęcie, kopia dowodu osobistego, świadectwo maturalne czy świadectwo ukończenia studiów wyższych, w przypadku kandydatów na studia II stopnia. - KATARZYNA FURTACZ, KIEROWNIK BIURA REKRUTACJI

.Osoby, które chciałyby zapisać się na studia mogą to również zrobić osobiście w Biurze Rekrutacji. Doradcy służą pomocą od poniedziałku do soboty zarówno w Chorzowie, na ul. Sportowej 29, jak i w Katowicach w nowej siedzibie uczelni, która mieści się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, ul. Wyszyńskiego 7.Rekrutacja na studia I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej trwa do 30 września. Na studia II stopnia i podyplomowe można zapisać się do 16 października. W tym okresie uczelnia przygotowała dla kandydatów zniżki w czesnym i opłacie wpisowej.

Data publikacji: 21.09.2017