Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kacper
  Budownictwo

  Ilość materiału do przerobienia jest ogromna, a po porównaniu z kolegami z innych kierunków mogę śmiało stwierdzić, że jest jej więcej niż na informatyce czy automatyce. Poziom trudności nie jest może astronomiczny, ale przez dużą liczbę przedmiotów i wymagań z każdego z nich, ciężko znaleźć wolny czas. Wybór tego kierunku to poważna decyzja, która wymaga wielu poświęceń i albo rezygnacji z częstych imprez, albo naprawdę dobrej organizacji czasu. Dla mnie uczelnia to świetny wybór, głównie ze względu na bliskość.

  27-02-2024
 • Ula
  Pedagogika

  Jakość zajęć w dużej mierze zależy od konkretnego wykładowcy, ale większość z nich oceniam bardzo pozytywnie. Pomimo mojego ogólnie dobrego zdania o wykładowcach i innych studentach, uczelnia ma swoje minusy, a największym z nich jest słaba organizacja. Częste błędy w planach zajęć czy rozbieżności między informacjami online a tymi na drzwiach sal wymagają od studentów ciągłego weryfikowania informacji. Mimo to, nie żałuję wyboru tej uczelni i liczę na to, że otworzy mi drogę do wymarzonej pracy w przyszłości.

  25-01-2024
 • Marcin
  Stosunki międzynarodowe

  Studiuje stosunki międzynarodowe na pierwszym roku. Sama uczelnia jest raczej spoko, choć wszystko zdalnie teraz i nie za dobrze mogę ja poznać. Zastanawiam się tylko czy dobrze wybrałem kierunek studiów, bo słyszałem, że mogą być spore problemy pracy w zawodzie i większość osób po studiach robi po prostu coś innego. W tej branży same języki nic nie dadzą jak nie masz dobrych pleców . Studia jak na razie do bardzo cięzkich nie należą. Kontakt z uczelnia jest na w miare przyzwoitym poziomie chociaż zdalne nauczanie dla mnie jest dużym minusem. Sama Uczelnia jest raczej w porządku choć nie wiem sam czy mogę polecić ten kierunek. No chyba, że zależy Wam tylko na dyplomie.

  26-02-2021
 • Krysia
  Pielęgniarstwo

  Skończyłam tutaj pielęgniarstwo. Uczelnia jest całkiem spoko. Nie miałam do tej pory jakiś problemów czy konfliktów ze studiowaniem tutaj. Jestem osobą dość kontaktową i życzliwa także wszystko szło załatwić. Praktyki mieliśmy w Szpitalach w Chełmie i Łęcznej. Na praktykach jakiś problemów nie miałam, wiedziałam na czym polega ten zawód, bo moja mama go wykonuje. Miektórzy jednak nanpraktykach wymiekali i stwierdzali, że to nie dla nich. Jeśli chodzi o teorie to pierwsze dwa lata były najbardziej intensywne. Z sama praca w zawodzie problemów nie miałam.

  16-02-2021