Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (Publiczna)

palceholder

85-008 Bydgoszcz

ul. Słowackiego 7

tel.:

523210582 wew.48

Studia dyplomowe - kierunki
Dyrygentura
Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej
Instrumentalistyka
Jazz i Muzyka Estradowa
Kompozycja i Teoria Muzyki
Muzyka Kościelna
Reżyseria Dźwięku
Wokalistyka

O Uczelni

Uczelnia Akademia Muzyczna w Bydgoszczy


Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
to jedna z najważniejszych i najważniejszych instytucji edukacyjnych w Bydgoszczy. Właśnie tutaj młodzi ludzie zdobywają umiejętności, które pozwolą im na rozwijanie swojej pasji do muzyki i zdobycie narzędzi niezbędnych do kształtowania osobistej kariery artystycznej.

Akademia Muzyczna kształci studentów na sześciu wydziałach, w tym instrumentalnym, wokalnym, kompozycji, dyrygentury, edukacji muzycznej oraz teorii muzyki. Studenci mają możliwość studiowania na poziomie licencjackim, magisterskim i doktorskim, z możliwością dalszego rozwoju i specjalizacji.

Bydgoszcz jako miasto jest doskonałym miejscem do studiowania muzyki, dzięki bogatej historii muzycznej oraz licznie organizowanych koncertów i festiwali. Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oferuje swoim studentom wiele możliwości uczestnictwa w kulturalnym życiu miasta, tworząc otoczenie sprzyjające rozwojowi młodych talentów.

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy to miejsce, w którym pasja do muzyki spotyka się z profesjonalizmem i doskonałość edukacyjną.

 

Misja Uczelni

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, jedna z najliczniejszych instytucji kultury muzycznej w Polsce, jest miejscem, które łączy lokalny talent z globalnymi standardami edukacji muzycznej. Znajduje się w sercu Bydgoszczy, mieście o bogatej historii muzycznej.

Misją Akademii kształcenie przyszłych muzyków, kompozytorów, dyrygentów, muzykologów i pedagogów muzycznych na najwyższym poziomie. Poza doskonaleniem techniki i umiejętności artystycznych, priorytetem jest kształtowanie kreatywności, innowacyjności i samodzielności studentów, przygotowujących się do kariery w coraz bardziej wymagającym świecie muzycznym.

Podtrzymanie tradycji muzycznej i jej efektywne łączenie z nowoczesnymi trendami jest kluczowym celem Akademii. Bydgoska uczelnia stawia na walory edukacyjne, dostosowując się do dynamicznie zmieniających się trendów w muzyce i edukacji. Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego stara się przekazać studentom potrzebną wiedzę, ale także pasję i miłość do muzyki.

 

Koła naukowe

Na Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oferuje studentom możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań poprzez udział w różnych kołach naukowych. Koła te to niezależne, studenckie zespoły badawcze, które pozwalają na pogłębianie wiedzy oraz umiejętności w wybranym zakresie.

Jednym z najważniejszych kół jest Koło Naukowe Instrumentalistów, które skupia ambitnych studentów pragnących poszerzyć swoje umiejętności instrumentalne i teoretyczne. Koło organizuje liczne warsztaty, spotkania z wybitnymi muzykami i koncerty.

Koło Naukowe Teorii Muzyki to kolejna propozycja dla studentów Akademii Muzycznej. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą zgłębiać tajniki teorii muzyki. Spotkania są połączeniem nauki i dyskusji, a członkowie mają okazję do prezentacji i obrony swoich tez.

Na uwagę zasługuje również Koło Naukowe Wokalistów. Działa z myślą o studentach, którzy chcą rozwijać swój talent wokalny. Koło jest miejscem wymiany doświadczeń, nauki i praktykowania sztuki śpiewu na wysokim poziomie.

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zachęca studentów do aktywności naukowej, umożliwiając im udział w kołach naukowych. To doskonałe miejsce do kreowania i realizacji własnych projektów badawczych.

 

Studia podyplomowe

Wiodącą i szczególną instytucją edukacyjną w Bydgoszczy jest Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego. Ta renomowana uczelnia oferuje pełen spektrum szkolenia z zakresu muzyki, a w szczególności, wyróżniającą ofertę studiów podyplomowych.

Dla tych, którzy pragną kontynuować i pogłębić swoją edukację muzyczną po ukończeniu studiów licencjackich lub magisterskich, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oferuje doskonałą możliwość. Szczególnym atutem są studia podyplomowe, zapewniające wyjątkowe możliwości dalszego doskonalenia umiejętności, poszerzania wiedzy oraz zdobywania doświadczeń w środowisku wybitnych profesorów i ekspertów w dziedzinie muzyki.

Dedykowane programy studiów podyplomowych obejmują szeroki zakres dyscyplin, od dziedzin tradycyjnych, takich jak kompozycja, dyrygentura, gry na instrumentach, poprzez muzykologię do nowoczesnych technologii muzycznych. Za każdym razem uczelnia dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i celów, dbając o wszechstronny rozwój studentów, nawet na poziomie podyplomowym.

Wybierając Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego do dalszej edukacji, studenci podyplomowi otrzymują nie tylko dostęp do nowatorskich programów nauczania, ale także do bogatego życia kulturalnego Bydgoszczy, które oferuje niezliczone możliwości artystycznego rozwoju i wymiany kulturalnej.