Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

SKANDYNAWISTYKA – WYJĄTKOWY KIERUNEK W KRAKOWIE


Skandynawistyka: studia filologiczno – biznesowe to unikalne studia I stopnia, których nie ma na żadnej innej krakowskiej uczelni. To studia nie tylko dla miłośników kultury Skandynawii, ale także dla wszystkich zafascynowanych skandynawskim modelem biznesu. Rekrutacja trwa!


Kierunek Skandynawistyka -  studia filologiczno–biznesowe wyróżnia przede wszystkim wyjątkowy program studiów, o czym przekonuje Prodziekan ds. kierunku Skandynawistyka Karolina Przygodzka: „Nasza uczelnia to jedyne miejsce w południowej Polsce, gdzie można realizować studia obejmujące naukę wspomnianych języków i kulturę tych państw. Celem studiów jest zapewnienie absolwentom umiejętności językowych, które są w stanie realnie wykorzystać w pracy. Podczas studiów kładziemy nacisk na praktyczną formę zajęć oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej”.

W ramach kierunku przewidziane są dwie ścieżki kształcenia: szwedzka i norweska. Każda z nich obejmuje naukę języka obcego (szwedzkiego lub norweskiego), a także angielskiego, ze szczególnym naciskiem na język biznesowy.
Oprócz intensywnej nauki języków obcych studenci wchodzą w świat biznesu w prawdziwie nordyckim stylu. Gruntowna wiedza o krajach skandynawskich pozwala im szybko odnaleźć się w środowisku międzynarodowym. Dzięki temu jako absolwenci są doskonale przygotowani do zarządzania zespołem oraz nawiązywania relacji biznesowych z klientami zagranicznymi.

Ponadto, studenci którzy chcą rozwijać swoje skandynawskie pasje i zainteresowania oraz dzielić się wiedzą z innymi mogą dołączyć do grona członków Koła Naukowego NORDEN. Oprócz cyklicznych spotkań sekcja szwedzka oraz sekcja norweska Koła zajmują się promowaniem kultury krajów nordyckich poprzez organizowaniem i współorganizowaniem wydarzeń tematycznych oraz realizacją projektów w ciągu całego roku.

Rekrutacja trwa!
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://wse.krakow.pl/studia-i-stopnia/skandynawistyka-studia-filologiczno-biznesowe/

Pełna prezentacja Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera: sprawdź tutaj.

Data publikacji: 28.07.2021