Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

GRAFIKA REKLAMOWA I MULTIMEDIA – STUDIUJ Z PASJĄ W WSE!


Interesujesz się projektowaniem graficznym? Chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności artystyczne? Wybierz kierunek Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie i połącz studia z pasją!

Grafika reklamowa i multimedia to studia licencjackie, dzięki którym poznasz tajniki szeroko pojętej grafiki użytkowej - projektowania stron www, składu tekstu, przygotowywania plików do druku, a także tworzenia infografik, filmów i animacji. Trzon programu studiów stanowią przedmioty zawodowe, które prowadzą doświadczeni, aktywni zawodowo graficy. W programie są także kursy uzupełniające z zakresu zarządzania zespołem, projektem czy marką. Taki zestaw zapewnia studentom rozwój potrzebnych kompetencji oraz nabycie cennej wiedzy m.in. o odbiorcach komunikacji wizualnej.

Studia te pozwalają doskonale poznać specjalistyczne narzędzia i programy niezbędne w zawodzie grafika, a także nabyć umiejętności m.in. z zakresu promocji i marketingu. Ponadto, studenci mają możliwość zaprezentowania swoich prac na corocznej wystawie SEPARATOR, mogą dołączyć do Koła Naukowego Errata, a także podzielić się swoją twórczością podczas otwartej obrony pracy licencjackiej. Transmitowane na żywo i ogólnodostępne obrony pozwalają ćwiczyć umiejętność publicznej prezentacji własnej koncepcji graficznej, co jest kluczowe w pracy grafika.

W ramach kierunku dostępne są trzy podstawowe ścieżki kształcenia: Grafika reklamowa i edytorska, Multimedia i grafika interaktywna oraz User Experience. Ścieżka wybierana jest po I roku studiów na podstawie oceny złożonego portfolio i predyspozycji studenta. Kierunek Grafika reklamowa i multimedia oferuje także dodatkową ścieżkę kształcenia – Digital Art, która opiera się na grafice cyfrowej i ilustracji i na nią prowadzony jest osobny nabór.

Obecnie trwa jeszcze II tura rekrutacji na kierunek Grafika reklamowa i multimedia. Rekrutacja na studia graficzne wymaga złożenia, oprócz wymaganych dokumentów, także prac graficznych (portfolio) do oceny. Można jeszcze aplikować na studia stacjonarne oraz wieczorowe (na ścieżkę Digital Art oraz studia zaoczne w roku akademickim 2021/2022 nabór został zakończony). Sprawdź szczegóły na https://wse.krakow.pl/rekrutacja-krok-po-kroku/
Zapraszamy!

Pełna prezentacja Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie sprawdź tutaj.

Data publikacji: 06.09.2021