Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Politologia Zobacz wiecej

Teologia Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O uczelni

Akademia Katolicka w Warszawie - Collegium Bobolanum jest uczelnią kościelną, która posiada pełnię praw państwowych, łącznie z uprawnieniami nadawania stopni naukowych uznawanych na całym świecie. Uczelnia korzeniami sięga czasów króla Polski Stefana Batorego i roku 1580. Studia teologiczne sięgają 1737 roku i Akademii Połockiej. Złożone dzieje doprowadziły do otwarcia Collegium Bobolanum w obecnej formie 3 maja 1988 roku.

Oferta Uczelni jest kierowana do osób świeckich, a także księży, kleryków, sióstr zakonnych oraz członków zakonów. Collegium Bobolanum oferuje 2 bezpłatne kierunki kształcenia, politologię i teologię, z możliwością doboru specjalizacji. Studenci polscy i zagraniczni mogą kształcić się na studiach licencjackich I stopnia, jednolitych 5-letnich magisterskich, licencjackich kanonicznych, doktoranckich oraz podyplomowych. Studia odbywają się w systemie dziennym (stacjonarne) i zaocznym (niestacjonarne - wyłącznie w soboty, niedziele wolne). Collegium Bobolanum daje swoim studentom możliwość nauki na dwóch kierunkach jednocześnie. Uczelnia prowadzi również Otwarte Studium Akademickie w ramach którego prowadzone są lektoraty języków starożytnych: hebrajskiego, łaciny i greki, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Kurs Trenerski – Kurs Liderów.

Uczelnia jest niewielka co zapewnia przyjazną atmosferę i wszystko zorganizowane jest w jednym miejscu. Collegium Bobolanum ma doskonałą lokalizację w pobliżu parku Pole Mokotowskie i Biblioteki Narodowej. Dojazd na uczelnię z Dworca Centralnego zajmuje mniej niż 15 minut.

 

Kontakt

02-532 Warszawa

Rakowiecka 61

tel.:

22 542-87-17