Galeria Collegium Bobolanum - Akademia Katolicka w Warszawie
Galeria Collegium Bobolanum - Akademia Katolicka w Warszawie
Galeria Collegium Bobolanum - Akademia Katolicka w Warszawie
Galeria Collegium Bobolanum - Akademia Katolicka w Warszawie
Galeria Collegium Bobolanum - Akademia Katolicka w Warszawie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Pedagogika chrześcijańska

Zobacz więcej

Zobacz

         

Politologia

Zobacz więcej

Zobacz

         

Psychologia (po uzyskaniu zgody MEiN)

Zobacz więcej

         

Teologia

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

O uczelni - Akademia Katolicka w Warszawie

Akademia Katolicka w Warszawie - Collegium Bobolanum jest uczelnią kościelną, która posiada pełnię praw państwowych, łącznie z uprawnieniami nadawania stopni naukowych uznawanych na całym świecie. Uczelnia korzeniami sięga czasów króla Polski Stefana Batorego i roku 1580. Studia teologiczne sięgają 1737 roku i Akademii Połockiej. Złożone dzieje doprowadziły do otwarcia Collegium Bobolanum w obecnej formie 3 maja 1988 roku.

Oferta Uczelni jest kierowana do osób świeckich, a także księży, kleryków, sióstr zakonnych oraz członków zakonów. Collegium Bobolanum oferuje 2 bezpłatne kierunki kształcenia, politologię i teologię, z możliwością doboru specjalizacji. Studenci polscy i zagraniczni mogą kształcić się na studiach licencjackich I stopnia, jednolitych 5-letnich magisterskich, licencjackich kanonicznych, doktoranckich oraz podyplomowych. Studia odbywają się w systemie dziennym (stacjonarne) i zaocznym (niestacjonarne - wyłącznie w soboty, niedziele wolne). Collegium Bobolanum daje swoim studentom możliwość nauki na dwóch kierunkach jednocześnie. Uczelnia prowadzi również Otwarte Studium Akademickie w ramach którego prowadzone są lektoraty języków starożytnych: hebrajskiego, łaciny i greki, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Kurs Trenerski – Kurs Liderów.

Uczelnia jest niewielka co zapewnia przyjazną atmosferę i wszystko zorganizowane jest w jednym miejscu. Collegium Bobolanum ma doskonałą lokalizację w pobliżu parku Pole Mokotowskie i Biblioteki Narodowej. Dojazd na uczelnię z Dworca Centralnego zajmuje mniej niż 15 minut.

 

Psychologia na Collegium Bobolanum w Warszawie

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy, a także potrzebom społecznym, Collegium Bobolanum zaprasza w roku akademickim 2023/2024 do studiowania na nowym kierunku - psychologii.

Psychologia to pięcioletnie, jednolite studia magisterskie, po których absolwenci otrzymają tytuł magistra psychologii i prawo wykonywania zawodu psychologa.

Collegium proponuje do wyboru specjalizacje – kliniczną i biznesową. Oprócz wiedzy ogólnej studenci otrzymają szczegółową wiedzę i umiejętności zgodnie ze swoim wyborem i planami zawodowymi.

Studia obejmują również praktyki zawodowe, gdzie w warunkach rzeczywistych przyszli psychologowie będą uczyć się zawodu. Uczelnia oferuje wiele ciekawych miejsc do odbycia tych praktyk, w tym przychodnie, zakłady poprawcze, poradnie profilaktyki i leczenia uzależnień, a osobom zainteresowanym psychologią biznesu zapewniamy praktyki w firmach i działach HR. Osoby, które chciałyby odbyć praktykę w innym niż proponowane przez nas miejscu, będą mogły zrobić to za zgodą Rektora.

Program studiów jest bogaty i daje wiele możliwości znalezienia ciekawej i satysfakcjonującej, również finansowo, pracy. Absolwenci będą potrafili korzystać z bogatej oferty testów osobowości i inteligencji, dostępnych tylko dla psychologów.

Psychologia w Collegium Bobolanum to pierwszy krok do zdobycia zawodów, takich jak coach, trener, psychoterapeuta. To również możliwość pracy w biznesie na stanowiskach rekrutera, doradcy czy specjalisty do spraw reklamy.

Psychologia to kierunek ciekawy, dla ludzi z pasją i predyspozycjami, którzy swój zawód widzą również jako powołanie.

Czekamy na ludzi ambitnych, zainteresowanych, którzy chcą się rozwijać i którzy chcą czuć satysfakcję ze swojej pracy.

Uwaga: Kierunek zostanie uruchomiony pod warunkiem uzyskania zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki.


 

Kontakt do uczelni

02-532 Warszawa

Rakowiecka 61

tel.:

22 542-87-17