Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka – zawód przyszłości, nie tylko dla programistów ale i ludzi biznesu


Branża IT jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na świecie. Polski rynek informatyczny nie pozostaje w tyle i już dziś doczekał się renomy prężnego centrum outsourcingowego, świadczącego wysokiej klasy usługi komputerowe oraz programistyczne. Rosnąca liczba miejsc pracy związanych z informatyką sprawia, że rynek staje się coraz bardziej wymagający wobec absolwentów uczelni wyższych.

Obecnie w cenie są specjaliści przygotowani nie tylko w sposób teoretyczny ale przede wszystkim praktyczny. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, która - poprzez innowacyjne rozwiązania edukacyjne - przygotowuje swoich studentów do wejścia na rynek pracy. Kształcenie przy współpracy z wiodącymi firmami informatycznymi to tylko jedna z metod, kolejną jest otwieranie nowych horyzontów dla osób chcących rozwijać swoje zainteresowania i tworzyć własny biznes, stawiając na kreatywność i odcinając się od pracy dla dużych korporacji.

Stale rosnąca liczba nowych rozwiązań technologicznych sprawia, że otwierają się nowe drogi rozwoju dla absolwentów uczelni wyższych. Pojawiające się nowe platformy cyfrowe pozwalają rozwinąć skrzydła młodym i kreatywnym informatykom oraz tym, którzy planują rozpocząć własną działalność biznesową. Osoby wiążące swoją przyszłość z prowadzeniem wirtualnego biznesu, dzięki takiemu wyjątkowemu modelowi studiów, poza klasyczną wiedzą branżową związaną z programowaniem, matematyką czy też algebrą, dodatkowo zdobędą wiedzę z zakresu prawa, księgowości, zarządzania czasem czy optymalizacji podatkowej.

Nowoczesny rynek wymaga nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, dlatego Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii stawia na wysoko rozwiniętą współpracę uczelni z światem biznesu i śledzenie zachodzących w nim zmian. W trakcie studiów wiedza przekazywana jest przez osoby na co dzień związane z branżą IT - są to nie tylko wykładowcy-teoretycy, ale przede wszystkim aktywni przedsiębiorcy. Dzięki tak dobranej kadrze, studenci mają okazję zdobyć wiedzę niemal z pierwszej ręki, co zapewni im praktyczne spojrzenie na kwestie związane z tym, dynamicznie zmieniającym się, sektorem oraz zagwarantuje solidne przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Najzdolniejszym studentom WSTiE proponuje możliwość skorzystania ze „stypendiów biznesu”, dzięki którym te nieszablonowe studia odbyć można bezpłatnie, z gwarancją bardzo dobrej pracy już w trakcie ich trwania.

Zainteresowanych ofertą odsyłamy na stronę: http://www.wste.edu.pl/rekrutacja

Data publikacji: 10.08.2015