Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Administracja

Ekonomia

Filologia

Fizjoterapia

Kosmetologia

Pedagogika

Wychowanie fizyczne

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O Uczelni

Olsztyńska Szkoła Wyższa powstała 1 października 2019 r. z połączenia Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie oraz Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego (istniejących od 1997 r.). Doświadczenia i tradycje obu uczelni splecione w całość owocują rozwojem i tworzeniem nowych możliwości dla studentów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. OSW jest częścią prestiżowej Grupy Uczelni Vistula, która kształci prawie 9 tys. studentów z 86 krajów. Rektorem OSW jest dr Agnieszka Górska.
Uczelnia prowadzi kształcenie na trzech wydziałach:

 • Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych,
 • Wydział Nauk o Zdrowiu,

 • Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie,
 • Oferta edukacyjna skierowana jest do osób w każdym wieku chcących zdobyć wykształcenie i poszerzyć swoje umiejętności. Co roku proponujemy nowe specjalności, które podążają za potrzebami rynku lokalnego, jak i globalnego. Ofertę kierujemy zarówno do kandydatów polsko i anglojęzycznych z całego świata.

  W języku polskim prowadzimy studia na kierunkach:

  1. Administracja

  2. Ekonomia

  3. Fizjoterapia

  4. Filologia angielska

  5. Kosmetologia

  6. Pedagogika

  7. Wychowanie fizyczne

  W języku angielskim proponujemy studia na kierunkach:

  1. Fizjoterapia/Physiotherapy (5 year)

  Olsztyńska Szkoła Wyższa jest jedną z największych niepublicznych uczelni w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Lata praktyki pozwoliły na zbudowanie własnego, nowoczesnego modelu szkoły przyszłości.

   

  Nasze atuty to:

  Praktyczny profil kształcenia

  Co to oznacza? Studenci OSW mają kontakt z wykładowcami, którzy są wybitnymi praktykami w swojej dziedzinie. Uczą się od najlepszych, a teoretyczne podwaliny umacniają podczas praktycznych zajęć, laboratoriów i ćwiczeń, a przede wszystkim praktyk zawodowych. Nasi absolwenci to fachowcy dysponujący praktyczną wiedzą i umiejętnościami. To specjaliści z wysokimi kompetencjami, nowocześni i otwarci na zmieniającą się rzeczywistość lokalną i globalną.

  Profesjonalna kadra dydaktyczna

  Studenci mają możliwość czerpać wiedzę od najlepszych. Nasi wykładowcy to nie tylko wspaniali dydaktycy, to też wybitni praktycy w swoich dziedzinach.

  Rada Konsultacyjna ds. Społeczno-Gospodarczych

  Skupia przedstawicieli renomowanych przedsiębiorstw, instytucji administracyjnych, szpitali. Współpracuje z Uczelnią przy tworzeniu programów kształcenia. Dzięki temu powstają kierunki i nowe specjalności, które podążają za potrzebami współczesnego rynku pracy.

  Bliska współpraca z pracodawcami i instytucjam

  Ponad 200 firm współpracujących z uczelnią wspiera studentów w zdobywaniu praktycznych umiejętności. Z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Fizjoterapii we Wrocławiu współpracujemy w zakresie badań naukowych z zakresu fizjoterapii. Z firmą ANGITIA Sp. z o.o. współpracujemy w zakresie szkoleń oraz prowadzenia badań naukowych. Wspiera nas także Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz Krajowa Izba Kosmetologii i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Kosmetologii ,,Przyjazna Kosmetyka” i wiele innych instytucji, w tym samorządu terytorialnego, jednostek mundurowych, zdrowia publicznego, czy lokalnych przedsiębiorstw. Studenci OSW mają też ułatwiony dostęp do praktyk zawodowych u najlepszych pracodawców.

  Doskonała lokalizacja w Olsztynie

  Wydział Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych ulokowane są blisko Dworca PKP i PKS, Starego Miasta, a jednocześnie na granicy miasta w otoczeniu natury. W okolicy jest Las Miejscki, Park Linowy, Pumptrack, liczne ścieżki rowerowe. Zamiejscowy Wydział w Kętrzynie natomiast zlokalizowany jest w samym centrum, tuż nad Jeziorem Kętrzyńskim. Studiowanie w takich warunkach to prawdziwa przyjemność!

  Nowoczesna infrastruktura

  Niezwykle ważna dla komfortu studiowania jest dobrze przygotowana infrastruktura. W skład Olszyńskiej Szkoły Wyższej wchodzą 3 kampusy, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bogate zaplecze naukowo-badawcze oraz dydaktyczno-techniczne sprzyjają zdobywaniu nowych kompetencji. Teoretyczne podwaliny wiedzy studenci umacniają podczas praktycznych zajęć, laboratoriów i ćwiczeń. Tu można rozwijać swoje talenty, realizować pasje, szukać inspiracji do dalszego rozwoju.

  Własny akademik

  Atutem OSW jest własny akademik zlokalizowany przy ul. Bydgoskiej 33. Do dyspozycji są pokoje 2,3 i 4 osobowe. 

  Dostęp do darmowego internetu (wi-fi)

  Co tu dużo mówić….

  Konferencje, seminaria, wykłady otwarte

  To nie tylko okazja do zgłębienia wiedzy, ale przede wszystkim do zaprezentowania umiejętności na forum publicznym. Nasi studenci odnoszą liczne sukcesy uczestnicząc w konferencjach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Ich badania oraz prace dyplomowe cieszą się uznaniem na poziomie krajowym i międzynarodowym.

  Uczelnia przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami

  Jesteś osobą niepełnosprawną? Ułatwimy Ci studiowanie! Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oferuje pomoc indywidualnego asystenta dydaktycznego/sportowego, pomoc w dostosowaniu form zaliczenia przedmiotów do indywidualnych potrzeb studentów, tłumacza języka migowego, stanowiska komputerowe w bibliotece wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku, wsparcie materialne, dodatkowe miejsca parkingowe na terenie uczelni oraz ofertę zajęć sportowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.

  Małe grupy wykładowe i ćwiczeniowe

  Małe grupy wykładowe i ćwiczeniowe sprzyjają indywidualnej formie pracy. Można w pełni rozwinąć swoje możliwości, a każdy problem zostanie potraktowany z należytą uwagą.

  Studia za granicą – Erasmus+

  Dzięki programowi Erasmus+ możesz zrealizować część studiów w zagranicznej szkole wyższej i w międzynarodowym otoczeniu, odbyć praktyki w zagranicznym przedsiębiorstwie, poprawić znajomości języków, nawiązać nowe, ciekawe znajomości oraz przeżyć niezapomniane przygody.

  Szeroki pakiet stypendiów

  Student Olsztyńskiej Szkoły Wyższej może ubiegać się o pomoc materialną, która przybiera formę:

 • Stypendium naukowe,
 • stypendium socjalnego,
 • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
 • zapomogi,
 • stypendium rektora.
 •  

  Kontakt

  10-243 Olsztyn

  ul. Jagiellońska 59

  tel.:

  (89) 534-71-53, wew. 22 , kom. 519-062-012