Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Galeria warmińsko-mazurskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Irena
  Fizjoterapia

  To co mnie zaskoczyło to fakt, że najcięższy w całej edukacji był pierwszy rok, który i tak był łatwiejszy niż moja nauka w liceum. Jedyny przedmiot wymagający większego zaangażowania to anatomia. Pozostałe można zdać bez żadnego problemu. Sami wykładowcy są bardzo przyjaźni. Potrafią spokojnie wytłumaczyć poszczególne zagadnienia i w razie potrzeby wrócić do wcześniejszego materiału. Ogólnie panuje dzięki temu stosunkowo przyjemna atmosfera na uczelni, która zachęca do udziału w zajęciach.

  22-12-2023
 • Asia
  Pedagogika

  Pierwszy rok z pewnością był najłatwiejszy. Na II i III roku nauki było już zdecydowanie więcej. Zwłaszcza metodyki nauczania poszczególnych przedmiotów sprawiają trudność. Na kierunku zachowane są również odpowiednie proporcje pomiędzy zajęciami praktycznymi i teoretycznymi. Zdobyłam w trakcie studiów bardzo wiele ciekawej wiedzy i dowiedziałam się jak skutecznie prowadzić zajęcia z poszczególnych przedmiotów. Dodatkowo na plus działa kadra wykładowców, którzy są mili i podchodzą do studentów z bardzo dużym szacunkiem.

  06-12-2023
 • Daria
  Kosmetologia

  Jeżeli chodzi o sam poziom zajęć to jest naprawdę ok. Każdego dnia można dowiedzieć się nowych rzeczy, które są przydatne w pracy. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o zajęciach praktycznych. Przede wszystkim produkty są wyliczone co do grama. Jakikolwiek błąd sprawia, że może zabraknąć produktów. Sprawia to, że chociaż poziom teoretyczny jest wysoki to po skończeniu studiów i tak trzeba sporo w siebie zainwestować, aby samodzielnie prowadzić zabiegi kosmetyczne. Sama atmosfera na uczelni również jest różna i czasem panuje zbyt duża rywalizacja między studentami.

  06-11-2023
 • Magda
  Pedagogika

  część studiuję tutaj pedagogikę na drugim roku. studiuję w trybie niestacjonarnym. zjazdy są średni co dwa tygodnie, ale może się tak okazać, że będą w terminach co tydzień. Grafik zjazdów jest dostępny na początku studiów, także wcześniej będziecie sobie mogli zaplanować poszczególne weekendy. Cena za jeden semestr studiowania na tym kierunku to 1900 złotych. Z tego co wiem, to pedagogika jest jednym z tańszych kierunków na tej uczelni, słyszałam że na kierunku kosmetologia cena za semestr wynosi ponad 3000 złotych. W mojej ocenie uczelnia jest przyzwoita. Wykładowcy są dość kompetentni i życzliwi. Myślę, że studia nie należą do jakiś szczególnie ciężkich. Z wyboru kierunku jak na razie jestem zadowolona, chociaż na 100 % nie wiem czy będę pracowała w zawodzie.

  12-04-2022
 • Emilia
  Kosmetologia

  Ja studiowałam na tej uczelni 3 lata kosmetologie.  Uczelnia nie należy do najtańszych, bo za rok trzeba zapłacić ok. 5000 tyś złotych, a jest to jednak Olsztyn a nie Warszawa. Niska cena nie jest jak widać atytem. Plusem natomiast jest sama siedziba, która jest przyzwoita. Uczelnia stawia na kierunki sportowe i przygotowała do tego bazę typu, basen, korty do Squasha, korty do tenisa, boiska itd. Powracają do kosmetologi, to powiem tak, że moim zdaniem jest trochę za dużo teorii  a za mało praktyki. Ja wiem, że głównie praktykę zdobędziemy  w pracy, ale jednak jeżeli mamy tylko jedne zajęcia praktyczne z masarzu to trzeba przyznać, że to jest jednak mało a tematyka bardzo obszerna. Kadra w większości przypadków jest miła, Panie w dziekanacie raczej sympatyczne, ąle z kompetncją bywa różnie. Trzeba również liczyć się z obowiązkowymi praktykami w gabinecie kosmetycznym na poziomie 150 godzin.  Chyba, że teraz coś się zmieniło. Pracuje w zawodzie i mam własny gabinet kosmetyczny. Czy poleciłabym tą uczelnie. Myślę, że tak. Słyszałam, że ostatnimi czasy nawet trochę się poprawiło i uczelnia nie oszczędza tak bardzo na ogrzewaniu zimą jak wtedy kiedy ja studiowałam.

  24-02-2021
 • marzena
  Pedagogika

  Otóż jeśli chodzi o mnie to studiowalam również pedagogike. Licencjat- specjalność ANIMACJA TURYSTYKI I REKREACJI. Natomiast studia magisterskie na kierunku Pedagogika Promocjo Zdrowia. Pierwszy kierunek wybrałam, gdyż konczylam technikum hotelarskie a finanse wowczas nie pozwalaly za bardzo na wyjazd gdzies dalej i szukalam czegos pokrewnwgo, zwiazanego z turystyka w Olsztynie- nie wiem jak teraz, ale na tamte czasy 2009 r. To był jedyny kierunek pokrewny. Z tym, ze jesli ktos uwaza, zebedzie tu duzo turystyki - jest w bledzie, bo glownie na kazdym kierunku najwiecej jest zagadnien i przedmiotow pedagogicznych. Rowniez na innych kierunkach. Przedmioty takie typowo kierunkowe pojawily sie pod koniec 2 roku. Potem wybralam promocje zdrowia poniewaz w zamyśle chcialam po studiach magisterskich zrobic farmacje wiec niejako zblizone dziedziny Co do samych studiow Nie jest ciezko. Atmosfera rewelacyjna Panie w dziekanacie pedagogicznym cudowne, zawsze pomocne

  10-03-2020
 • Kasia
  Kosmetologia

  Ja jestem bardzo zadowolona. Jestem teraz na drugim roku i nie żałuję że wybrałam właśnie OSW,bo zastanawiałam się jeszcze nad Gdańskiem, ale poczytałam trochę opinii i Olsztyn wygrał. Pierwszy rok jest trochę nudny, bo są prawie same teoretyczne zajęcia i to takie nawet nie związane z naszym kierunkiem ale da się przeżyć. Za to teraz mamy prawie same praktyczne. Wykonujemy na sobie różne zabiegi, uczymy się masażu, wizażu.

  08-01-2020

Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW) - Aktualności

Coroczna Giełda Pracy na stałe wpisała się do kalendarza akademickiego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie. W tym roku będzie odbędzie się już VII edycja giełdy, która wyjątkowo zostanie połączona z Dniem Otwartym uczelni. Bogata oferta tegorocznej imprezy spodoba się zarówno osobom starszym, jak i młodzieży. VII Nowoczesna Giełda Pracy w Olsztynie odbędzie się już 17 m [..]

Zobacz więcej