Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Zobacz 3 laptopy: do pracy, do domu, do graniaObecne trendy pokazują, że już prawie 8 na 10 kupowanych w Polsce komputerów to laptopy. Nie ma się co dziwić, są one wygodne, mobilne, a ich duży wybór pozwala na znalezienie modelu idealnego dla siebie. Niezależnie do czego planujemy ich używać.


 


Już ponad 85% Polaków ma w domu komputer, a ponad 77% z nas korzysta na co dzień z internetu. Badania pokazują, że liczby te rosną od połowy lat 90-tych, a w najbliższych latach spodziewane są dalsze wzrosty. Jeśli w najbliższym czasie planujesz zmienić, lub kupić komputer, to przeczytaj nasz artykuł. Poniżej prezentujemy 3 laptopy firmy Dell przystosowane do: użytku domowego, pracy i grania w najnowsze gry.


 


Laptop do domu, średnie osiągi duża żywotność


 


Czego wymagamy od laptopa do domu? Po pierwsze nie musi to być maszyna o niesamowitych osiągach i potężnym procesorze. Statystycznie 2/3 z nas używa komputera w domu do przeglądania internetu, a ponad połowa do oglądania filmów, na trzecim miejscu znajduje się korzystanie mediów społecznościowych i wykonywanie prostych prac biurowych. Dobrym laptopem będzie w takim wypadku Dell Inspiron 5570.


 


Matowy ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD świetnie sprawdzi się podczas leniwych weekendów w łóżku z Netflixem, szczególnie że wydajność baterii wynosi około 7-8 godzin, więc możemy mieć pewność że nie będziemy musieli za często wstawać. Komputer wyposażony jest w 8GB pamięci RAM i dysk 1TB, co w połączeniu z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5.


 


Do pracy i po pracy


 


Wiele osób pracuje z domu, niektórzy wykonują zdalne prace, inni dorabiają po godzinach. Jaki laptop wybrać jeśli posługujemy się popularnym  arkuszem kalkulacyjnym i innymi bazami danych? Dobrym wyborem jest DELL Vostro 3578, który działa na systemie Windows 10 Pro i wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. O jego wydajność dba czterowątkowy procesor Core i3 i 8GB RAM typu DDR4 oraz dysk SSD. Waga   15-calowego laptopa wynosi 2,2kg a wzmocniona obudowa pozwala przenosić komputer i korzystać z niego w dowolnych miejscach.


 


Maszyna do grania w rozsądnej cenie


 


Komputery do gier to najwyższa półka cenowa wśród laptopów. Nic dziwnego, współczesne gry wymagają ogromnych możliwości obliczeniowych, którym mogą sprostać jedynie najlepsze podzespoły, a te jak wiadomo kosztują. Jeśli nie chcesz wydać na komputer więcej niż 5 tys zł, a jednocześnie chcesz grać w najnowsze gry, to DELL G3 jest rozsądnym rozwiązaniem. Ten 17-calowy komputer, niezależną kartą graficzną NVIDIA GeForce i procesorem Intel ósmej generacji został opracowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowych wrażeń jaką dają współczesne gry AAA. W zależności od konfiguracji może dysponować 16 GB RAM i 256 GB dyskiem SSD, plus 2TB zewnętrznej pamięci. Pozwala to na komfortowe granie bez konieczności wydawania na komputer kilku średnich krajowych pensji.  


 


Komputery wraz z ich specyfikacją pochodzą ze sklepu internetowego gigam.pl, dysponującego pełną ofertą laptopów Dell.

undefined

Data publikacji: 04.04.2019
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły