Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Z jakich książek językowych korzystają studenci


Nauka języków obcych jest jedną z podstaw, na bazie której można mieć ciekawą i dobrze prosperującą karierę po studiach. Z tego powodu, warto wiedzieć jakie książki językowe dobrze sprawdzą się do nauki na kursach oraz do samodzielnego treningu.

Jaki język obcy wybrać?


Już od wielu lat w biznesie dominuje język angielski. Dzieje się tak, ponieważ jest on uznawany za jeden z najbardziej powszechnych języków, co jest ściśle związane z ilością osób posługujących się angielskim oraz pozycji krajów anglojęzycznych na świecie. Gospodarki USA czy Wielkiej Brytanii są obecnie bardzo silne, a to z kolei sprawia, że mogą dyktować warunki na rynku.


Poza angielskim, warto zastanowić się nad innymi językami. Wciąż w Polsce można znaleźć wiele niemieckich firm, dla których znajomość ich rodzimego języka często jest warunkiem koniecznym do zatrudnienia. Poza niemieckim, warto pomyśleć o hiszpańskim czy francuskim, ponieważ wiele osób również rozmawia w tych językach.


Chcąc wyróżnić się czymś nadzwyczajnym, warto wziąć pod uwagę języki azjatyckie. Japoński, chiński czy koreański mogą stanowić świetne uzupełnienie CV, a z dobrym nauczycielem okażą się całkiem proste do zrozumienia książki.


Jakie książki wybrać w celu efektywnej nauki?


Ogólnie rzecz biorąc, zapisując się na kurs języka obcego lektor zapewne poda podręcznik, który będzie wykorzystywany podczas kursu. Istnieje bowiem niejedno wydawnictwo językowe i każde z nich posiada inny styl tworzenia podręczników. Niektóre są zorientowane bardziej na konwersacje, kiedy inne stawiają na regularne i częste powtórki materiału, w szczególności słownictwa.


W ten sposób, warto zwrócić uwagę na podręczniki do angielskiego pochodzące z wydawnictwa Preston Publishing. Są to popularne samouczki, które pozwolą skutecznie zrozumieć poszczególne zasady gramatyki oraz słówka angielskie niezbędne w codziennym życiu. Wart zwrócić uwagę na dodatkowe płyty z nagraniami dołączane do książek tego wydawcy. W ten sposób, można dobrze przećwiczyć zadania ze słuchania.


Jeżeli chodzi o pozostałe języki, również warto zacząć od książek firmy Preston Publishing. Można znaleźć książki do nauki języków europejskich, m.in. angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy portugalskiego.


Jeżeli chodzi o język francuski czy hiszpański, dobrym rozwiązaniem mogą być podręczniki, które stoją na wysokim poziomie. Warto też znaleźć książki napisane w danym języku obcym co pozwoli lepiej obyć się z gramatyką oraz słówkami.


Podsumowując, nauka języka obcego nie musi być trudnym i żmudnym zadaniem, szczególnie kiedy ktoś kładzie duży nacisk na samodoskonalenie. Poświęcając sporo czasu na samodzielną naukę można dużo szybciej pojąć poszczególne zasady oraz nauczyć się słówek.


Data publikacji: 09.06.2021