Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Szukasz pracy? Skorzystaj z kreatora CV!

Szukasz pracy? Skorzystaj z kreatora CV!Dobrze przygotowane CV to podstawa przy staraniu się o zdobycie wymarzonej pracy. Odpowiednio dopracowany “życiorys” może dać nam przewagę nad konkurencją i zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy. Nie jest to jednak zadanie łatwe, lecz spore wyzwanie, któremu możemy stawić czoła stosując się do kilku porad albo korzystając ze specjalnego kreatora!

CV - niezbędny element rekrutacji 

CV jest jednym z elementów procesu rekrutacyjnego w większości firm na świecie. Tylko niewielki odsetek przedsiębiorstw rezygnuje z tego dokumentu. Pozostałe traktują Curriculum Vitae jako możliwość wstępnej weryfikacji wszystkich kandydatów, a następnie zapraszają wybranych na rozmowę kwalifikacyjną. Widzimy więc, że przygotowanie CV, które od razu przykuwa uwagę czytelnika, jest kluczowym czynnikiem starania się o pracę.

CV - co to takiego?

W pierwszej kolejności warto dokładnie wyjaśnić, czym jest wspomniane już CV. To skrót od łacińskiego zwrotu “Curriculum Vitae”, który oznacza “bieg życia”. Jest to więc ogólny życiorys zawodowy, który ma zazwyczaj układ chronologiczny. W CV wypisujemy najważniejsze informacje osobowe, dotychczasowe miejsca pracy, wykształcenie, umiejętności, ukończone kursy, poziom znajomości języków obcych itd. Wszystkie te dane powinny zająć maksymalnie dwie strony A4, a najlepiej jeśli zmieścimy je na jednej.

Jak przygotować skuteczne CV?

Przede wszystkim należy podkreślić, że informacje zawarte w CV muszą być prawdziwe! Wszelkie podkoloryzowanie naszego życiorysu prędzej czy później wyjdzie na jaw. Dokument musi być także w miarę przejrzysty. W przypadku CV sprawdza się bowiem zasada, że mniej znaczy więcej. Nie wpisujmy więc w sekcji “edukacja” szkoły podstawowej czy nawet gimnazjum, a w rubryce z doświadczeniem zawodowym - firmy, w której pracowaliśmy zaledwie tydzień. Podając ukończone kursy warto wybrać te najważniejsze w kontekście pracy, o którą się staramy.

Skorzystaj z kreatora CV

Tworzenie CV od podstaw nie jest proste nie tylko jeśli chodzi o płaszczyznę merytoryczną, ale przede wszystkim z uwagi na to, że nie każdy posiada odpowiednie umiejętności techniczne. Równie ważne jak treść są bowiem funkcjonalność i wygląd samego dokumentu. Na szczęście istnieją specjalnie przygotowane w tym celu kreatory, dzięki którym przygotujemy swoje CV w dosłownie kilka minut! Korzystając na przykład z rozwiązania, jakie proponuje kreator CV - aplikuj.pl można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, które w innym przypadku musielibyśmy zapłacić na przykład grafikowi.

Zalety kreatora online

Niewątpliwym plusem kreatorów CV jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju szablonów, w tym spora liczba w pełni darmowych! Z pewnością każdy będzie mógł znaleźć wygląd odpowiadający swoim potrzebom oraz stanowisku, na które aplikuje. Ponadto, kreator online pomaga w porządkowaniu treści w poszczególnych sekcjach. Korzystanie z tych opcji jest niezwykle proste i intuicyjne, dzięki czemu z tego narzędzia mogą korzystać nawet osoby, które nie są za pan brat z obsługą komputera. Wszystko to sprawia, że kreator CV to świetne rozwiązanie, które pozwoli nam stworzyć profesjonalny i odpowiadający współczesnym standardom życiorys.


Data publikacji: 28.09.2020